Let op! “Omdat de inhoud van deze opdracht een verhoogd risico met zich meebrengt voor de arbeidsrelatie/verhouding van de Opdrachtgever naar een zzp’er toe (indicatie: schijnzelfstandigheid/arbeidsovereenkomst), is het niet mogelijk om deze opdracht als zzp’er uit te voeren. Zzp’ers hebben wel de mogelijkheid te kunnen reageren op de opdracht, maar wanneer de opdracht aan een zzp’er gegund wordt, dient hij/zij in dienst (Payroll/Detachering/Uitzendbureau) te gaan om de opdracht uit te kunnen voeren. De inschrijver dient hier bij de gehele inschrijving rekening mee te houden. Dat betekent dat de inschrijver bij zijn/haar reactie in het ‘opmerkingen’ veld expliciet moet benoemen via welke partij hij/zij de opdracht gaat vervullen. Of dat de inschrijving al direct via deze partij gedaan wordt.”
Organisatie
In Zwolle geloven we dat het leven beter wordt als we samenwerken met inwoners, ondernemers en partners in de stad. En dat blijkt te werken, want Zwolle scoort hoog op ‘kwaliteit van leven’. Inwoners hebben een groot hart voor de stad, houden van het groen, werken, ondernemen met plezier en voelen zich veilig. We kijken uit naar een toekomst met meer dan 160.000 inwoners. Het is onze missie om onze brede welvaart te behouden en te versterken. Dit doen we door unieke talenten samen te brengen en onze passie voor de stad en haar inwoners te delen.
In Zwolle kun je jezelf ontwikkelen, je interesses en vaardigheden verkennen en de vrijheid ervaren om te doen wat je leuk vindt en waar je goed in bent. We zijn een organisatie, waar we elkaar waarderen, accepteren en respecteren om wie we zijn. Diversiteit verrijkt onze organisatie en zorgt voor een kleurrijk Zwolle, waar iedereen zich thuis voelt.
Opdracht
In Regio Zwolle hebben 22 gemeenten, 4 Provincies, het Rijk, ondernemersorganisaties, vakbonden, het UWV Werkbedrijf Regio Zwolle en onderwijsinstellingen hun krachten gebundeld om de komende drie jaar te investeren in mensen. Partners beogen daarmee ondernemers te helpen om beter te kunnen ondernemen, meer productie te kunnen draaien en vooral te investeren in hun eigen menselijk kapitaal. Voor de inwoners is het doel om werk- en ontwikkelperspectief te bieden. Meer dan 37.000 mensen in beweging krijgen om aan de slag te gaan met een vervolgstap in hun loopbaan en daarmee zichzelf een leven lang te ontwikkelen. Hiermee streven de partners naar een toekomstbestendige arbeidsmarkt. Regio Zwolle wil in deze dynamiek zorgen voor een constante kwaliteit van de infrastructuur voor leven lang ontwikkelen, zorgen voor economische structuurversterking van mkb- en familiebedrijven en het versterken van de beroepsbevolking in brede zin. Samen inwoners en werkgevers uitdagen, talenten van mensen te ontwikkelen en daarmee kansen te vergroten.
Regio Zwolle & arbeidsmarkt
Vanuit een overkoepelende agenda wordt in Regio Zwolle de specifieke opgave op het toekomstbestendig maken van de arbeidsmarkt verder uitgewerkt. Nadrukkelijk niet alleen vanuit een kwantitatief perspectief, maar vooral ook kwalitatief. Met aandacht voor een leven lang ontwikkelen, een krachtig sectorale samenwerking en goed werkgeverschap - werknemerschap. Partnerschap, verantwoordelijkheid en leiderschap, dat zijn de leidende principes voor Regio Zwolle. Samengroeit Regio Zwolle vooruit. In de Human Capital Agenda wordt gewerkt aan nieuwe voorzieningen die leiden tot voldoende en goed toegeruste vakkrachten en kenniswerkers voor de komende jaren. De agenda verbindt de gouden driehoek: economie, arbeidsmarkt en onderwijs. Zowel beleidsmatig als in de uitvoering. We werken aan beschikbaarheid van mensen, wendbaarheid (en weerbaarheid) van mensen en inclusiviteit: ieder talent telt.
In de brede programmering van het arbeidsmarktbeleid zijn 3 programma’s actief:
Human Capital Agenda – Upgrade Jezelf Regio Zwolle – leven lang ontwikkelen/ menselijk kapitaal.
Arbeidsmarktregio – inclusieve arbeidsmarkt – waaronder uitvoering Wet SUWI en banenafspraak .
Werk en Ontwikkeling –aanpak krapte op de arbeidsmarkt en versterking regionale arbeidsmarktinfrastructuur.
Werkbedrijf Regio Zwolle
Het aantal banen in de regio Zwolle stijgt en alle talenten in de regio zijn hard nodig om banen in te vullen. Ook mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt horen daarbij. Gezamenlijk streven we naar een inclusieve arbeidsmarkt, waarin elk talent telt. In de arbeidsmarktregio Zwolle bundelen vijftien gemeenten, werkgevers- en werknemersorganisaties, onderwijsinstellingen en het UWV Werkbedrijf hun krachten in het ‘Werkbedrijf Regio Zwolle’. Zij zetten zich gezamenlijk in voor de uitvoering van de ambities binnen onze netwerkorganisatie.
Het projectteam van het Werkbedrijf is ondergebracht bij de centrumgemeente Zwolle. Het Expertisepunt Nieuwkomers maakt deel uit van het projectteam.
Expertisepunt Nieuwkomers
In 2021 heeft arbeidsmarktregio Zwolle succesvol een aanvraag ingediend voor het Europees Sociaal Fonds (ESF). Een deel van deze middelen is beschikbaar voor projecten gericht op mensen met een kwetsbare arbeidsmarktpositie in de arbeidsmarktregio Zwolle. Zij lopen meer risico op langdurige werkloosheid en financiële problemen en voor deze groep staan de kansen om tijdens of na de crisis snel werk te vinden onder druk. Met de ESF-bijdrage kunnen zij extra ondersteund en begeleid worden. Onze doelstelling is om 1000 extra matches van mensen met een kwetsbare arbeidsmarktpositie voor elkaar te krijgen.
Als onderdeel van deze uitdaging zien we het intensiveren van de bemiddeling van nieuwkomers. We zien door de hele regio heen voldoende kansen om nieuwkomers, mét de juiste ondersteuning, duurzaam aan het werk te helpen. We hebben daarom de ambitie geformuleerd om nog dit jaar minstens 250 nieuwkomers extra te bemiddelen naar werk. We doen dat door aan de voorkant de lokale kennis en gezichten in te zetten om inwoners en ondernemers te helpen bij hun hulpvraag. En aan de achterkant gebruiken wij de regionale structuren, kennis en gezamenlijke afstemming met landelijke instanties of overheden. Zo bieden we vanuit een regionaal plan en een regionale structuur extra ondersteuning op lokaal niveau. We noemen dat het Expertisecentrum Nieuwkomers.
Wat houdt de opdracht in
We zoeken een aanjager voor deze uitdaging. Als adviseur bemens je het Expertisecentrum en stel je de lokale professionals in staat om met elkaar de 250 extra matches voor elkaar te krijgen. De nadruk van je opdracht ligt op het in beeld brengen van alle lopende (lokale) werkwijzen en initiatieven en het delen van die kennis met de lokale professionals. Waar nodig zet je nieuwe initiatieven op en jaag je goede ideeën aan.
Wat zijn je werkzaamheden?
Je bent regionaal aanspreekpunt voor de professionals die zich lokaal bezig houden met de toeleiding van nieuwkomers naar werk of het ondersteunen van werkgevers die nieuwkomers in dienst willen nemen;
Je brengt de huidige initiatieven (beter) in beeld en deelt dat met de lokale professionals;
Je bevordert samenhang in de initiatieven en jaagt nieuwe initiatieven aan;
Je verbreedt de initiatieven binnen de regio en zorgt - in overleg met de beleidsadviseurs – dat deze waar mogelijk worden geharmoniseerd;
Je pakt verbeterpunten op en voert deze uit;
Je inventariseert welke (aanvullende) besluiten nodig zijn om de regionale aanpak verder te versterken en bereidt dit inhoudelijk voor;
Je monitort, duidt en rapporteert over de voortgang van de 250 extra matches.
Vereisten / knock-outcriteria
1. Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
2. Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar met nieuwkomers en participatie;
3. Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met het opzetten en verwerken van een plan van aanpak op het gebied van nieuwkomers en werk;
4. Uurtarief maximaal € 117,50 exclusief BTW / inclusief reiskosten woon-werk en verblijfskosten.
5. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als beleidsadviseur/projectleider op het gebied van nieuwkomers
Selectiecriteria te beoordelen door Flextender (weging, totaal 100 punten)
6. Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met Participatiewet (arbeidsmarkt) en wet Inburgering (10 punten);
7. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als beleidsadviseur/projectleider bij een gemeentelijke organisatie (40 punten);
8. Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met bestuurlijke advisering op het gebied van inburgering en nieuwkomers (40 punten);
9. Aantoonbare kennis / werkervaring met het sociaal netwerking op het gebied van inburger en nieuwkomers binnen Provincie Overijssel (10 punten).
Geef in het cv duidelijk aan in hoeverre u / de door u aangeboden kandidaat aan het bovengenoemde profiel voldoet.
Competenties
Je neemt graag het voortouw en weet mensen mee te nemen in de juiste richting;
Je bent een teamspeler, een verbinder en voortrekker van onderlinge samenwerking;
Je bent communicatief zeer vaardig, tactvol en samenwerkingsgericht;
Je beschikt over uitstekende interpersoonlijke vaardigheden en je bent klantgericht in combinatie met een flexibele instelling. Zo kun je je aanpassen aan verschillende gesprekspartners en kun je op een diplomatieke manier heldere afspraken maken;
Je kennis van de Nederlandse taal, zowel in woord als geschrift, is uitstekend.
Beoordeling
Stap 1: Beoordeling cv’s op minimumeisen
Flextender beoordeelt de cv’s op de minimumeisen in het bovengenoemde profiel. Kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.
Stap 2: Selectie 10 cv’s die aan de organisatie worden voorgelegd
Flextender beoordeelt de cv’s van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde “gunningscriteria te beoordelen door Flextender”.
De 10 kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.
Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten die door Flextender zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.
Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.
De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 12. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
Fee Flextender
Flextender brengt voor deze opdracht geen fee in rekening.
Benodigd aantal professionals
1.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Werkdagen
Is hybride werken mogelijk: Ja
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma - Di - Wo - Do - Vr
Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever worden nog bepaald. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk zo spoedig mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Overige informatie
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.
De Opdrachtgever zal om een Uniform Europees Aanbestedingsdocument (UEA) vragen.
Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
Meer informatie
Vragen kunnen ingediend worden tott maandag 6 januari 2025, 09.00 uur. De vragen en bijbehorende antwoorden worden op dinsdag 7 januari 2025 gepubliceerd op onze website. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij Flextender, via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. Flextender is bereikbaar op telefoonnummer 035-7510777.
De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot vrijdag 10 januari 2025, 09:00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.