Coolsingel 40, 3011 AD Rotterdam, Nederland
Begindatum:
1 sept 2025Einddatum:
1 sept 2027Uren per week:
32 - 36Publicatiedatum:
21 aug 2025De eerste en belangrijke taak als tendermanager is om de aanbesteding van ingenieursdiensten (voor de deelprojecten stadsbrug en oevers en HOV-lijn)
voor te bereiden en te managen. Daarnaast neem je ook de eventuele inkoop van een architect en de kleinere inkoopvragen voor zijn/haar rekening.
In nauwe samenwerking met de projectteams van de drie deelprojecten, ben je tevens verantwoordelijk voor het uitvoeren en door ontwikkelen van de marktbenaderingsstrategie.
Je weet in de planning- en studiefase op de juiste manier de markt te betrekken. De planning- en studiefase wordt door meerdere initiatiefnemers gezamenlijk aangestuurd en uitgevoerd, waardoor je werkt vanuit de marktvisies van de verschillende partners waaronder het Rijk (IenW/RWS en BZK) en de regio (MRDH en gemeente Rotterdam).
Je zorgt voor het opstellen van het aanbestedingsdossier en de contractdocumenten en een contractbeheersingsplan. Daarnaast ben je het primaire aanspreekpunt voor marktpartijen en initiatiefnemers.
Jij bent als tendermanager samen met het centrale Integraal Projectmanagement team (IPM- team) verantwoordelijk voor de (Europese) aanbesteding van de benodigde opdrachten in de planning- en studiefase van de deelprojecten stadsbrug en oevers en HOV-lijn.
Je bent in het bezit van een afgeronde WO-opleiding in een Technische, Bedrijfskundige of Juridische richting;
Je hebt tenminste 5 jaar werkervaring met inkoop en contractmanagement voor projecten in het ruimtelijke domein (grond, weg en waterbouw en gebiedsontwikkeling). Deze ervaring is opgedaan in de afgelopen 10 jaar;
Je hebt tenminste 5 jaar werkervaring met het opstellen van aanbestedingsdossiers en het organiseren van het aanbestedingsproces voor ingenieursdiensten voor projecten in het ruimtelijke domein. Deze ervaring is opgedaan in de afgelopen 10 jaar;
Je hebt ervaring met werken in IPM-teams en het samenwerken en onderhandelen met de markt.
Weging
Op basis van de totaalscore op de subgunningscriteria wordt bepaald welke inschrijver de economisch meest voordelige inschrijving heeft gedaan. De weging van de subgunningscriteria is:
20 % prijs
80 % kwaliteit
De weging van de afzonderlijke vragen is weergegeven in de vragenlijst.
Je hebt werkervaring met projecten in het ruimtelijke domein met een budget van meer dan 100 miljoen euro;
Je hebt werkervaring in de planuitwerking (planning- en studiefase) van grootschalige infrastructuur en/of ruimtelijke projecten;
Je hebt werkervaring met de procesgang binnen MIRT-projecten.
Je bent op en top professional en geëngageerd voor de publieke zaak. Je bent een teamspeler met leiderschapskwaliteiten die samen met het IPM-team de koers van de marktbenadering van het project bewaakt. Je bent in staat om die koers om te zetten in concrete daden en waar nodig ben je voldoende strategisch aangelegd om bij de dragen aan bijstelling van die koers. Daarnaast ben je innovatief, communicatief vaardig, verbindend en resultaatgericht. Tenslotte ken je de markt en werk je met hen volgens de principes van de marktvisies van de initiatiefnemers. Je weet vragen en claims van de markt op waarde te schatten. Je bent hard op de inhoud en zacht op de relatie. Het contact gaat voor het contract.
Wij werken in de planning- en studiefase de plannen uit voor een nieuwe stadsbrug in Rotterdam. In november 2022 hebben het Rijk en de Rotterdamse regio besloten dat er tussen Kralingen en Feijenoord een nieuwe stadsbrug komt. Daarnaast komt er tussen Kralingse Zoom en Zuidplein een nieuwe OV-lijn over die betreffende brug en wordt het evenementenstation bij De Kuip omgebouwd tot een regulier treinstation Stadionpark.
Met het totale project is een investering van ca. 1,5 miljard euro gemoeid. Het project maakt de bouw van 30.000 woningen in de Oostflank van Rotterdam mogelijk en versterkt de sociaal-economische ontwikkelingen tussen Zuid en Oost. Er is in 2024 een Bestuursovereenkomst ondertekend en een projectplan voor de planning- en studiefase opgesteld.
Dit project is één van de grootste investeringen in het stedelijk gebied van Rotterdam sinds de wederopbouw. Het kan dan ook rekenen op grote publieke belangstelling. Veel Rotterdammers, organisaties of bedrijven worden direct of indirect in hun belangen geraakt door het project. En veel marktpartijen willen graag een bijdrage leveren aan zo’n iconisch project voor Rotterdam en Nederland.
De planning- en studiefase wordt uitgevoerd door de projectorganisatie Stadsbrug en OV. Dit in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en de gemeente Rotterdam. De projectorganisatie is door de initiatiefnemers belast met de uitvoering van het MIRT-project en het managen van de raakvlakken met andere projecten in de Oostflank van Rotterdam. De projectorganisatie is verantwoordelijk voor het efficiënt en beheerst (laten) uitvoeren van de uitwerking van de projectopdracht. Het centrale projectteam is ingericht als een Integraal Projectteam volgens het IPM-model; daaronder zijn drie deelprojectorganisaties actief voor de verschillende onderdelen van het project: stadsbrug en oevers, HOV-lijn, station Stadionpark en stationsomgeving.
Data voor verificatiegesprek
Week 36/37
Verificatiegesprek
De kandidaten die aangeboden zijn in de inschrijvingen die het hoogst eindigen in de ranking worden uitgenodigd voor een verificatiegesprek. Dit zijn maximaal 3 kandidaten.
Geschatte gespreksduur per gesprek: 30 - 60 minuten.
Tijdens het gesprek wordt beoordeeld in welke mate de kandidaat aan het doel van de aanbestedende dienst beantwoord.
Aanvullende informatie
Thuiswerkbeleid:
In het kader van Anders werken, kan er vanuit huis worden gewerkt. Fysieke aanwezigheid vindt voornamelijk plaatst op Wilhelminakade 179 te Rotterdam. Voor het digitaal vergaderen en digitaal ontmoeten, wordt er gebruik gemaakt van MS Teams.
Verlengingsopties:
2 x 6 maanden
Tariefrange:
€140,00 - €150,00
Verhouding prijs/kwaliteit:
20% - 80%
Let op!: Geen ZPP, ook doorleenconstructies zijn niet toegestaan.