Zuid Hollandplein 1, 2596 AW Den Haag, Nederland
Begindatum:
6 okt 2025Einddatum:
6 okt 2026Uren per week:
32 - 36Publicatiedatum:
30 jul 2025Hoe kunnen we onze bestaande energie-infrastructuur beter benutten en tegelijkertijd het elektriciteitsnet ontlasten met congestieverzachtende maatregelen?” Dat is de vraag waar jij als Senior adviseur betere benutten en netcongestie maatregelen mee aan de slag gaat.
In deze rol richt jij je op het ontwikkelen en stimuleren van zogenoemde netbewuste maatregelen. Dit zijn oplossingen die slimmer en efficiënter gebruik maken van het energiesysteem, door lokaal vraag en aanbod op elkaar af te stemmen. Denk hierbij aan maatregelen zoals netbewust laden, netbewuste nieuwbouw, netbewuste warmtenetten, en netondersteunende opslag. Hiermee voorkomen we overbelasting van het elektriciteitsnet, en maken we ruimte voor nieuwe ontwikkelingen zoals woningbouw, bedrijvigheid en duurzame opwek.
De functie vraagt om een aanpak die past bij de unieke kenmerken van de provincie Zuid-Holland. Zuid-Holland is de dichtbevolkte provincie van Nederland, waar wonen, werken, industrie en natuur dicht op elkaar zitten. Dat vraagt om slimme en integrale oplossingen waarin rekening wordt gehouden met de beperkte ruimtevraag. Daarnaast biedt Zuid-Holland uitzonderlijke kansen: de provincie heeft veel potentiële warmtebronnen, zoals geothermie en restwarmte uit de industrie. Je denkt dus niet alleen na over elektriciteit, maar kijkt ook hoe andere energiedragers een oplossing tegen netcongestie kunnen bieden.
Binnen de provincie zijn teams actief op thema’s als mobiliteit, woningbouw, bedrijventerreinen, energiebesparing en warmte. Daarbij wordt al hard gewerkt aan de energietransitie. Wat echter vaak nog ontbreekt, is aandacht voor de impact op het elektriciteitsnet en de mogelijkheid om zaken netbewust in te richten. De netbewuste maatregelen zijn nog relatief nieuw, en vragen om ontwikkeling van nieuwe kennis en samenwerkingen.
Jij brengt daar verandering in. In deze rol ga jij aan de slag om het netbewust denken een vanzelfsprekend onderdeel van onze aanpak te maken. Je zoekt actief de verbinding op met deze teams, identificeert knelpunten en kansen die ontstaan door netcongestie, en vertaalt deze naar concrete acties en beleid voor de provincie. Met deze teams zet je overlegstructuren op, en creëer je een netwerk van relevante partijen. Je zorgt voor draagvlak binnen deze teams en stimuleert de structurele verankering van netbewust denken in hun werkwijze. Je zet je kennis van het netbewustbouwen en je contacten met de netbeheerders in als teamlid van het doorbraakproject netbewuste nieuwbouw. Je vertaalt de geleerde lessen vanuit de doorbraakprojecten in nieuw beleid. Daarnaast help je om deze nieuwe kennis te ontwikkelen en te delen. Wanneer de overlegstructuren en samenwerkingen staan, ga je aan de slag met het verdiepen en benutten ervan.
Eis 1 Beschikbaarheid: De aangeboden kandidaat is gedurende de periode van 6 oktober 2025 tot 6 oktober 2026 beschikbaar voor gemiddeld 32 tot 36 uren per week voor de voorbereiding uitvoering en realisatie van het project en is flexibel inzetbaar. De kandidaat moet 6 oktober 2025 kunnen starten, of in onderling overleg op een ander te bepalen datum. Indien de kandidaat niet direct voor 32 tot 36 uren beschikbaar is, kan de kandidaat starten met minimaal 16 uur per week. Uiterlijk per 3 november 2025 moet dit zijn opgeschaald naar gemiddeld 32 tot 36 uur per week.
Eis 2 Vormvereiste CV: De inschrijver heeft de Curriculum Vitae van de kandidaat uitsluitend beschreven in bijgevoegd ‘Invulformulier Kwaliteit DOS-2025-0003565’ en toegevoegd in tabblad ‘aanmelding’ op het aanbestedingsplatform. Alleen CV’s die in het aangeboden format worden ingevuld, worden beoordeeld. NOOT apart bijgevoegde CV’s (zoals in eigen format) worden niet meegenomen in de beoordeling.
Eis 3 Vormvereiste invulformulier Kwaliteit: Per subcriterium staat voorgeschreven hoeveel A4 u ervoor mag gebruiken in het ‘Invulformulier Kwaliteit DOS-2025- 0003565’. Bevat uw uitwerking meer dan het gestelde maximum aantal pagina’s, dan worden de pagina’s die meer zijn dan het gestelde maximum niet beoordeeld;
Eis 4 Vormvereiste Uurtarief: Bijlage ‘Invulformulier Uurtarief DOS-2025-0003565’ wordt ingevuld en apart bijgevoegd in tabblad “aanmelding” op het aanbestedingsplatform; BELANGRIJK: Uurtarief mag ENKEL ingevuld worden in het voornoemde ‘Invulformulier Uurtarief DOS-2025-0003565’ zodat de kwaliteit beoordeeld kan worden zonder kennis van het Uurtarief.
Eis 5 Bandbreedte Uurtarief: Het aangeboden uurtarief bedraagt in het ‘Invulformulier Uurtarief DOS-2025-0003565 minimaal €110,00 en maximaal €135,00 exclusief BTW inclusief alle overige kosten, bijvoorbeeld reis- , verblijf-, telefoon- en parkeerkosten;
Eis 6 Kennis en expertise: Uit het ‘Invulformulier Kwaliteit DOS-2025-0003565’ blijkt minimaal dat de kennis en expertise van de aangeboden kandidaat aantoonbaar en verifieerbaar is (middels opleidingen, cursussen, werkervaring) beschikt over:
Eis 6.1 HBO werk/denkniveau
Eis 6.2 Minimaal 10 jaar werkervaring in een beleidsfunctie en/of in de energietransitie
Eis 6.3 Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het energie- infrastructuur
Eis 6.4 Minimale 2 projectinitiatieven ondersteund op het gebied van verduurzamingsmaatregelen
Eis 7 Verklaring omtrent gedrag (VOGnp): De inschrijver zal in het geval deze de opdracht gegund krijgt een VOGnp van de kandidaat aanleveren via het aanbestedingsplatform binnen 4 weken na definitieve gunning. Het aanvragen van de VOGnp kan inschrijver zelf doen of hiervoor een dienstverlener inschakelen. Uitgangspunten hierbij zijn
Provincie Zuid-Holland ondertekent het aanvraagformulier voor de VOG niet. Raadpleeg voor instructies hierover hoofdstuk 2 van het openbare document Aanvraagformulier Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG).
Selecteer bij de aanvraag het algemeen screeningsprofiel als uitgangspunt. Aanvullend vinkt u, op basis van de aard van de toekomstige werkzaamheden, de relevante risicogebieden aan.
G1 CV: Mate van aantoonbare werkervaring met netbewuste maatregelen of congestiemanagement (Max. te behalen punten: 20 punten)
G2 CV: Mate van aantoonbare werkervaring bij een netbeheerder, of samengewerkt
met een netbeheerder (Max. te behalen punten: 20 punten)
G3 CV: Mate van aantoonbare werkervaring binnen de overheid (Max. Te behalen punten: 10 punten)
G4 CV: Visie op de opdracht en aanpak
De kandidaat komt te werken voor het programma Energietransitie, waarbinnen ongeveer 60 collega’s werkzaam zijn. Binnen dit programma maakt je deel uit van het team Energie-infrastructuur. In dit team werken we met ongeveer 14 betrokken medewerkers aan het provinciaal Meerjarenprogramma Infrastructuur Energie en Klimaat (pMIEK). Met dit programma werken we aan het tegengaan van netcongestie én aan het energiesysteem van de toekomst.
Als team zijn wij vaak op maandag, dinsdag en donderdag op kantoor. Er wordt van de kandidaat verwacht dat hij/zij minimaal twee van de drie genoemde dagen op kantoor in Den Haag aanwezig is.
Als provincie zijn we verantwoordelijk voor het programmeren van de toekomstige energie-infrastructuur, brengen we in kaart hoe we het bestaande net optimaal kunnen benutten, en stimuleren we flexibiliteit en efficiëntie van het energiesysteem. Dit doen we in nauwe samenwerking met netbeheerders, gemeenten, andere provincies, het Rijk en diverse andere partijen.
Onze aanpak bestaat uit drie sporen:
Sneller bouwen aan meer netcapaciteit
Beter benutten en slimmer maken van het energiesysteem
Integraal programmeren van het energiesysteem van de toekomst
Jij gaat aan de slag in spoor 2: het beter benutten en slimmer maken van het energiesysteem. Aan dit spoor werken twee beleidsadviseurs en vier energie regisseurs. In dit spoor wordt gewerkt aan oplossingen voor netcongestie, ontwikkelen energiehubs en creëren inzicht in het energiesysteem. Je zal daarnaast intensief samenwerken met andere interne teams, zoals de teams Versnellen Woningbouw en Mobiliteit. Aangezien het een nieuwe functie is, krijg je de ruimte om de rol mede vorm te geven. We staan open voor jouw ideeën en expertise, en moedigen creativiteit aan.