Markt 11, 6811 CG Arnhem, Nederland
Begindatum:
22 sept 2025Einddatum:
30 sept 2026Uren per week:
16Publicatiedatum:
12 aug 2025In 2024 is het Gelders programma bereikbaarheid vastgesteld. Hierin beschrijven we wat we gaan doen in de periode 2024-2027. De Uitvoeringsagenda logistiek en goederenvervoer is een nadere uitwerking van het Programma Bereikbaarheid om onze ambities in de omgevingsvisie en het coalitieakkoord ‘Gewoon doen’ waar te maken. In de uitvoeringsagenda logistiek & goederenvervoer zijn twee actielijnen vastgesteld: Inzet op Topcorridors en Slim en Schoon Goederenvervoer. Hierbij wordt onder andere ingezet op het slim gebruikmaken van beschikbare schaarse ruimte en wegcapaciteit, meer vervoeren over spoor en water en dit zo 'schoon’ mogelijk te doen door middel van inzet van alternatieve brandstoffen. Zo vergroenen we de omgeving en bevorderen we de doorstroming op provinciale en rijkswegen.
Als provincie kunnen we het verschil maken door samen met gemeenten en regio’s tot een uniforme aanpak te komen in het helpen van ondernemers bij deze transitie. Daarbij is de inzet om, in afstemming met de regio’s en gemeenten, naast de ondernemer te gaan staan om te helpen de noodzakelijke stappen te zetten. De uitdaging is om blijvende resultaten te realiseren op het gebied van CO2-reductie in het transport. Bijvoorbeeld door waar het nu al haalbaar is te rijden en varen op elektriciteit of waterstof, maar waar dat nog niet mogelijk is in te zetten op biobrandstoffen. Daarbij zetten wij vanuit Gelderland in op een mix van energiedragers waar het goederenvervoer gebruik van kan maken. In 2050 wil de provincie Gelderland klimaatneutraal zijn. Als tussenstap zorgen we dat we 55% CO2 reductie hebben behaald in 2030. Mobiliteit draagt voor 1/3 deel bij aan de totale CO2 uitstoot. Voor het goederenvervoer liggen er goede mogelijkheden om het CO2 gebruik te verminderen door bundelen van lading, slim plannen en minder ritten, het gebruik van andere vervoerswijzen (modal shift) en door het vergroenen (alternatieve brandstoffen).
De logistiek makelaar is een essentieel onderdeel in de uitvoeringsagenda en levert een belangrijke bijdrage aan de bewustwording en het adviseren van ondernemers. Momenteel zijn er al een aantal logistiek makelaars duurzaamheid en innovatie actief in de Gelderse regio’s. Deze uitvraag betreft logistiek makelaars voor de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen.
De logistiek makelaars (2 personen, ieder voor 16 uur per week) worden ingezet op het, in samenwerking met de regio’s, komen tot slim en schoon goederenvervoer bij bedrijven. Voor deze opdracht zijn wij op zoek naar logistiek makelaars die in de breedte logistieke- en bouw gerelateerde bedrijven kunnen adviseren en daarnaast bij voorkeur beschikken over kennis en ervaring op de volgende gebieden, te weten (1) bouwlogistiek, of (2) Connected Transport Corridors (digitalisering en logistiek), (3) Zero-emissie stadslogistiek of (4) Lading bundelen en reduceren lege ritten. Daarbij is de rol van de logistiek makelaars het inspireren, informeren, enthousiasmeren, ondersteunen en stimuleren van logistieke- en bouw gerelateerde bedrijven, rijdend in de Provincie Gelderland, in een "langdurig" partnership om te komen tot (1) minder en (2) schoner gereden kilometers.
Concreet bestaan de activiteiten van de logistiek makelaar uit:
Het benaderen van bedrijven om contacten te leggen om voorlichting te geven over de modal shift in samenwerking met de logistiek adviseur modal shift;
betrekken van de logistieke stakeholders bij zero emissie stadslogistiek;
bedrijven informeren over subsidieregelingen, helpen bij het maken van businesscases voor verschoning van het wagenpark en helpen bij het bijeenbrengen van bedrijven om als coalitie subsidie aan te vragen en ondersteunen bij het aanvragen van nationale subsidies (zoals SSEB, SPRILA, SWIM, SPULA, SPUK versterking havenvoorzieningen en Modal Shift Regeling);
input leveren voor flankerende maatregelen overheden, meedenken over mogelijkheden en kansen;
klankbord voor overheden over behoefte vanuit de sector;
inspelen met partners op zaken zoals goederenhubs, platformen e.d.;
gerealiseerd effect registreren en rapporteren;
Ondersteunen bij het maken van businesscases voor verschoning van het wagenpark.
Daarnaast werken de logistiek makelaars nauw samen met de logistiek adviseur modal shift, met laadconsulenten in het adviseren over laadinfrastructuur, mobiliteitsmakelaars in het verduurzamen van personenmobiliteit bij bedrijven, Het Regionaal Expertiseteam Energie (REE), een gezamenlijk initiatief van 16 gemeenten (verenigd in de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen), regionale bedrijvenverenigingen (vertegenwoordigd door VNO-NCW Midden) en de Provincie Gelderland, en tot slot het samenwerkingsverband Logistics Valley waar ondernemers, onderwijs en overheid uit de regio samenkomen.
In samenwerking met de Gelderse regio’s is een plan van aanpak opgesteld, waarin de ambities zijn vastgelegd t.a.v. de te behalen resultaten voor minder kilometers en dat de nog te rijden kilometers zo schoon als mogelijk zijn en voor de transitie naar duurzame mobiliteit (niet iedere regio heeft een ZE-zone en veel bedrijven komen niet in een ZE-zone). Dit is uitgedrukt in reductie van (spits)ritten, kilometers en CO2 en de aanschaf van ZE voertuigen door bedrijven. Uit het plan van aanpak blijkt welke inspanning de logistiek makelaar hiervoor zal leveren en wat dit naar verwachting moet opleveren.
Ieder kwartaal wordt de voortgang op de resultaten gemonitord en richting opdrachtgever via een voortgangsrapportage in beeld gebracht.
Wensen
Competenties
Gelderland, de mooiste provincie van Nederland! Elke dag werken we in de grootste provincie van Nederland samen met 1500 medewerkers om Gelderland mooi, schoon, welvarend en veilig te houden van en voor ons allemaal. We doen dit met veel inzet, motivatie, kennis en kunde en uiteraard samen met allerlei organisaties en partijen. Samen zoeken we telkens naar nieuwe passende oplossingen voor complexe maatschappelijke opgaven zoals bijvoorbeeld energietransitie, woningbouw, mobiliteit, natuur of milieu. Dit maakt ons werk uitdagend, interessant en zinvol.
De interviews vinden plaats op vrijdag 5 september 2025. Kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op dinsdag 2 september 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht. Als kandidaat niet beschikbaar is op de aangegeven datum/data, dient kandidaat dat in het kader van de Nota van Inlichtingen of bij het indienen van zijn offerte expliciet aan te geven. Indien kandidaat conform het hiervoor gestelde heeft aangegeven niet aanwezig te kunnen zijn op de datum/data waarop het interview zal plaatsvinden, zal in onderling overleg bepaald worden, wanneer het interview met deze kandidaat wel zal kunnen plaatsvinden. In ieder geval dient het interview op een zodanige datum plaats te vinden, dat de datum waarop de werkzaamheden moeten starten niet moet worden uitgesteld. De interviews worden uitgevoerd door minimaal 2 medewerkers van provincie Gelderland. Deze personen beoordelen elke kandidaat op gelijke wijze op basis van de genoemde competenties. De beoordeling van het interview leidt tot de ranking die bepaalt welke leverancier in aanmerking komt voor voorlovige gunning van de opdracht.
Door het indienen van uw offerte gaat leverancier zonder voorbehoud akkoord met de Algemene Inkoopvoorwaarden (AIV) Gelderland 2023 voor leveringen en diensten. De AIV Gelderland 2023 zijn te raadplegen op gelderland.nl/inkoopvoorwaarden.
Provincie Gelderland zal een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen. Vanuit de externe partij wordt er een VOG link verstrekt na gunning. Indien leverancier personeel ter beschikking stelt, staat leverancier in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
Provincie Gelderland faciliteert aan leverancier een provinciale laptop, die eigendom is van de provincie en die ook beheerd wordt door de provincie. Dit om te voldoen aan wettelijke verplichtingen op het gebied van informatieveiligheid. Provincie Gelderland beschikt verder over voldoende kantoorvoorzieningen waar leverancier gebruik van kan maken.
Kandidaat is de afgelopen twee jaar niet in loondienst geweest van provincie Gelderland om een draaideurconstructie te voorkomen.
Bij gunning dient er een UEA formulier te worden ingevuld.