Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.

Business Architect 3fte

Doelwater 5, 3011 AH Rotterdam, Nederland

Sluit over 8 dagen
130 36 uur Zuid-Holland

Begindatum:

1 okt 2025

Einddatum:

30 sept 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

15 jul 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Jij ontwerpt mee aan het IT-landschap van de toekomst voor de meldkamers in Nederland. Jij vertaalt de vragen van onze klanten naar technische oplossingen. Die klanten zijn Veiligheidsregios, Brandweer, Ambulance en/of Kmar. Een belangrijke en boeiende opdracht waar iedere seconde telt!

Doelstelling

Als Business Architect werk je dagelijks aan het bedrijfsontwerp en de business-architectuur van onze organisatie. Je beschrijft de fundamentele ordening van de bedrijfsprocessen en brengt de factoren in beeld die deze ordening bepalen en beinvloeden. Zo ben je actief betrokken bij het programma kanteling van de organisatie (informatie rotonde) waarbij een nieuw assetmanagement systeem wordt ontwikkeld en geimplementeerd.

Verantwoordelijkheden

We zoeken een bruggenbouwer tussen de Meldkamerdiensten & ICT, waarbij je op basis van inzicht, overzicht en helicopterview snel een schets van de oplossing voor een vraagstuk kan creeren. Met dit als fundering zet je de lijnen en kaders uit op basis waarvan de gewenste oplossingen gerealiseerd worden. De verantwoordelijkheden betreffen:

  • Optreden als Business Architect voor de Landelijke Meldkamer Samenwerking (LMS);
  • Afstemmen van business-architectuur op de primaire behoeftes van LMS. Dit doe je op basis van de doelarchitectuur voor een toekomst vast IT-landschap waarbij je, rekening houdend met zaken als securityrichtlijnen en business continuity management (BCM) toewerkt naar een meldkamer die zo robuust mogelijk is uitgevoerd (Always on);
  • Adviseren en inlichten van stakeholders;
  • Begeleiden van de aansluiting van meldkamerlocaties op de nieuwe landelijk business-architectuur alle daarvoor benodigde migraties;
  • Op de hoogte zijn en kunnen toepassen van markttrends;
  • Op tijd opleveren van eigen producten en mijlpalen ten behoeve van de projecten;
  • Signaleren van risicos en hierover tijdig communiceren naar de teamleider architectuur en de projectleiders;
  • Deskundig aanspreekpunt zijn voor de diverse betrokken partijen;
  • Bewaken van kwaliteit van de realisatie en het ondersteunen van de realisatie.

De Business Architect acteert op de genoemde aandachtsgebieden en wordt aangestuurd door de teamleider Architectuur.

Vakmatige taken

De vakmatige taken omvatten:

  • Vertaalt business vraagstukken, maakt onderbouwde keuzes voor beslissers en weet deze overtuigend te presenteren;
  • Kan opereren in een politiek complex speelveld met diverse stakeholders met tegenstrijdige belangen;
  • Is in staat om de verbinding te maken tussen functionele vraag en technische invulling;
  • Vormt het technisch geweten voor de meldkamers;
  • Maakt impactanalyses en geeft onderbouwd advies;
  • Voert stakeholder management uit

Eisen

  • Een afgeronde opleiding op minimaal HBO-niveau, Master Informatica of Master of Science in Business Information Technology (* Eis);
  • Ruime ervaring met integratievraagstukken en kennis van de hierbij gebruikte standaarden;
  • Een brede technische achtergrond in softwareontwikkeling, softwaredesign en businessarchitectuur;
  • Uitstekende communicatieve vaardigheden en een scherp inzicht in complexe organisatiestructuren;
  • Ruime ervaring met het uitvoeren en inrichten van grootschalige ICT-projecten binnen grote en dynamische omgevingen;
  • Doelgericht en pragmatisch werken met een sterke focus op resultaat en haalbaarheid;
  • Recente (afgelopen 3 5 jaar) werkervaring als Business Architect binnen het meldkamer domein;
  • Minimaal 3-5 jaar ervaring werkervaring met business-architectuur en 10 jaar binnen het ICT-vakgebied;
  • Specialist op het gebied van business informatie.

Wensen en competenties

Wensen

  • De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als informatie architect binnen het meldkamerdomein. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar niet minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als informatie architect binnen het meldkamerdomein. 5/5= De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als informatie architect binnen het meldkamerdomein.
  • De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met Archimate. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring met Archimate. 5/5= De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met Archimate.
  • De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring van minimaal 3 jaar als Specialist op het gebied van business informatie. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring van minimaal 3 jaar als Specialist op het gebied van business informatie. 5/5= De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring van minimaal 3 jaar als Specialist op het gebied van business informatie.

Competenties

  • Analytisch vermogen: Vertaalt complexe technische vraagstukken en maakt impactanalyses.
  • Besluitvaardigheid: Neemt eigenstandig beslissingen of spreekt zijn mening uit, ook wanneer zaken onzeker zijn of risicos inhouden. Toont zich op zijn handelen aanspreekbaar.
  • Politiek-bestuurlijke sensitiviteit: Anticipeert op en onderkent de relevantie van gebeurtenissen in de politiek-bestuurlijke context die van invloed zijn op de positionering van de politie.
  • Verbindend vermogen: Maakt de koppeling tussen functionele vraag en technische invulling.
  • Technische expertise: Vormt het technisch geweten voor de ICT-infrastructuur van meldkamers.
  • Stakeholdermanagement: Voert actief stakeholdermanagement uit.
  • Mondelinge uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeen aan anderen in begrijpelijke taal mondeling duidelijk.

Organisatie en team

De contacten zijn werkzaam door het gehele land. Diverse stakeholders, waaronder:

  • Architecten;
  • Opdrachtgevers;
  • Projectmanagers;
  • Teamleden;
  • Experts;
  • Externe partijen zoals Veiligheidsregios, AZN, Defensie.

Gespreksinformatie

Niet bekend

Overige informatie

Benodigd aantal professionals:

Voor deze opdracht is een Betrouwbaarheidsonderzoek (BO) van toepassing. Een positief besluit is een vereiste voor het uitvoeren van deze opdracht.Let op: Vanaf 1 november wijzigt het dienstverleningsmodel van het DAS naar de Intermediaire Dienstverleners, het is mogelijk dat deze overeenkomst wordt gemigreerd. Meer informatie volgt.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via 06 43 53 65 77 / sybren.hindriks@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via 06 29 30 84 22 / ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur