Projectmanager Parkeren en gebiedsontwikkeling Stadscentrum Hoofddorp

Taurusavenue 100, 2130 LS Hoofddorp, Nederland

Deze inhuuropdracht is verlopen
130 36 Zuid-Holland

Begindatum:

1 mei 2024

Einddatum:

1 mei 2025

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

6 mrt 2024

Omschrijving van de opdracht
In het stadscentrum van Hoofddorp speelt een groot aantal ontwikkelingen. Met het programma Stadscentrum Hoofddorp bouwen we aan de toekomst van Hoofddorp: een aantrekkelijk en levendig stadscentrum in het hart van de Randstad. Met de bouw van circa 5.000 woningen dragen we bij aan de grote woningbouwopgave die de Metropool Regio Amsterdam (MRA) kent. De regionale stedelijke opgave die er vanuit de MRA ligt heeft grote invloed op de toekomst van Haarlemmermeer en Hoofddorp. Haarlemmermeer is een van de weinige gemeenten die nog ruimte heeft om groei te faciliteren. Met deze groei zetten wij in op het realiseren van een diversiteit aan woonmilieus. In Stadscentrum Hoofddorp ontwikkelen wij met onze partners een hoog stedelijk milieu. Samen met inwoners, ondernemers, ontwikkelaars en andere partijen werken wij hieraan. Zo ontstaat een stadscentrum met stedelijke allure, maar ook met groene ambities, waar veel te doen is en dat goed bereikbaar is met auto, fiets, openbaar vervoer en te voet. Het stadspark loopt hier als een groene loper doorheen en in het hart ligt het Raadhuisplein als centrale ontmoetingsplek.

De integrale aanpak parkeren Stadscentrum Hoofddorp richt zich in hoofdzaak op het bieden van voldoende toekomstige parkeergelegenheid in het stadscentrum, zowel voor de auto als de fiets. Ten aanzien van het stadscentrum wordt uitgegaan van een autoluw centrumgebied met bestaande en in de toekomst ook nieuwe parkeermogelijkheden aan de randen van de stad. Naast de integrale parkeeraanpak zullen tevens een gebiedsontwikkeling (Binnenweg) en de herinrichting van drie pleinen (Concordiaplein, Burgemeester van Stamplein en het Polderplein) in het stadscentrum tot de opdracht behoren.

Integrale aanpak parkeren (circa 20 uur in de week)

Er zijn in het centrumgebied diverse maatregelen nodig om de integrale parkeeraanpak mogelijk te maken. De raad heeft onlangs ingestemd met een integraal pakket aan maatregelen op het gebied van parkeervoorzieningen zoals een nieuw te realiseren autoparkeergarage nabij het Raadhuisplein en een tijdelijke en een permanente, bewaakte fietsenstalling. Om de nieuwe parkeervoorzieningen te realiseren, wordt ook voorgesteld om het parkeerregime in het centrumgebied aan te passen. Dit is nodig om beter te sturen op het gebruik van de beschikbare parkeerplaatsen voor zowel bewoners als bezoekers.

Het pakket aan voorgestelde maatregelen gaat op korte en op lange termijn leiden tot een aantal concrete werkzaamheden en investeringen. De projectmanager geeft leiding aan de realisatie van dit pakket aan maatregelen om de integrale parkeeraanpak verder te brengen. Deze moeten verder gebracht worden in het bestuurlijk besluitvormingstraject en vervolgens van ontwerpfase tot en met uitvoering.

De realisatie van de nieuw te ontwikkelen auto- en fietsparkeergarage valt hier niet onder en zal door een andere projectmanager worden opgepakt.

Binnenweg (circa 8 uur in de week) en de drie pleinen (circa 8 uur in de week)

Als projectmanager geef je leiding aan de verdere ontwikkeling van de locatie Binnenweg (woningbouw) en het proces om tot herinrichting van de drie pleinen in het stadscentrum te komen. Je stuurt de voorbereidings- en realisatieprocessen, de contractvorming met externe partijen en de uitvoering aan. Je legt verbindingen tussen de planvoorbereiding en de realisatie van de beoogde ontwikkelingen in het stadscentrum. Je schrijft heldere projectdocumenten zoals projectcontracten, fasedocumenten en voorstellen voor besluitvorming.

Je werkt nauw samen met de ingenieurs van het interne cluster Ingenieursbureau, nutsbedrijven, ontwikkelaars en bouwbedrijven. Je stuurt een multidisciplinair team aan waarbij wij de meeste disciplines in eigen huis hebben. Je hebt een goed oog voor draagvlak in de maatschappij en beschikt over goede politieke sensitiviteit. Je bent een verbinder en anticipeert tijdig op allerlei invloeden op het project.

Overige
De werkzaamheden worden uitgevoerd met een projectteam. Daarbij is de kandidaat verantwoordelijk voor de functionele en inhoudelijke aansturing. En, als geen ander weet de kandidaat hoe hij/zij projecten beheerst op GROTICK-aspecten. Binnen het team lever je een bijdrage aan de gezamenlijke professionalisering en intervisie.

Om alle dwarsverbanden goed te bewaken, te concretiseren en om op een getrapte manier tot besluitvorming te komen is de samenwerking met de Programmamanager Stadscentrum Hoofddorp van groot belang. De Programmamanager is ook de schakel bij het tussentijds informeren van ambtelijk opdrachtgever en betrokken wethouders, dan wel het college.

Het is mogelijk om te zijner tijd ook op andere gebiedsontwikkelingsprojecten binnen cluster Projecten ingezet te worden. Dit gebeurt in gezamenlijk overleg.

Belangrijkste werkzaamheden:
Parkeren Stadscentrum Hoofddorp.

  • Uitwerken en implementeren van de maatregelen zoals omschreven in de parkeerstrategie voor het stadscentrum dat is vastgesteld door de raad op 1 februari 2024.

  • Zorgdragen voor de uitwerking van het parkeerregime voor het centrumgebied van Hoofddorp voor autoparkeren met uitgangspunten die  als streefdatum op zijn vroegst 1 juni 2025 geïmplementeerd worden.
    Daarbij moet bijvoorbeeld rekening worden gehouden met het wijzigen van bestaande blauwe zones naar betaald parkeren et cetera.
    Concreet betekent dit afstemming met diverse afdelingen waaronder Vergunningen, Beheer en Onderhoud, het Ingenieursbureau en Handhaving over de consequenties van het raadsvoorstel.

  • Het organiseren van de communicatie en participatie van deze transitie met bewoners, ondernemers en andere belanghebbenden in het stadscentrum. Hierbij moet ook rekening gehouden worden met afspraken met private initiatieven (tenders, bouwenveloppen) en publieke initiatieven, zoals nieuw te bouwen gemeentelijke openbare parkeergarage(s), parkeren op maaiveld.

  • Het organiseren en begeleiden en adviseren van het  bestuurlijke besluitvormingstraject richting het college en raad.

  • In te zetten op de bouw van een bewaakte fietsenstalling in het Voorzetgebouw vanaf 2028 en hiervoor de financiële consequenties verder uit te werken en deze later in een kredietaanvraag ter besluitvorming aan de raad voor te leggen;

  • In de loop van 2024 in te zetten op de realisatie van een tijdelijke, fietsenstalling met camerabewaking, aan de oostzijde op het Burgemeester van Stamplein en extra fietsvoorzieningen aan de nieuwe entree van het winkelcentrum aan de westzijde van het Burgemeester van Stamplein e hiervoor een kredietaanvraag bij de Voorjaarsrapportage 2024 in te dienen. Concreet betekent dit het met de collega’s van Beheer en Onderhoud en van het Ingenieursbureau gezamenlijk opstellen van een ontwerp/locatietekening en zorgdragen voor realisatie.

Binnenweg:

  • Het stedenbouwkundig kader bevindt zich in de afrondende fase, waarbij we samenwerken met een projectontwikkelaar. Een andere projectontwikkelaar is latent aanwezig op de achtergrond en een derde projectontwikkelaar neemt op de lange termijn mogelijk deel;

  • Het stedenbouwkundig kader verder uitwerken en in besluitvorming brengen.

Drie pleinen:

  • Het opzetten van een participatietraject om tot een voorstel van de inrichting van de pleinen te komen, inclusief de bestuurlijke besluitvorming;

  • Overeenstemming bereiken met de stakeholders;

  • Het in orde brengen van de financiering met de ontwikkelende partijen.

Kandidaatomschrijving
Voor deze functie achten we de onderstaande competenties als belangrijk:

  1. Resultaatgerichtheid: De kandidaat is gericht op het behalen van concrete resultaten, binnen de grenzen van tijd, budget en inzet van mensen en middelen;

  2. Communicatieve vaardigheden: De kandidaat is in staat de andere betrokkenen mee te nemen in de zoektocht naar hun inhoudelijke, individuele behoefte en kan ze daarin begeleiden;

  3. Samenwerkingsvermogen (Teamplayer): De kandidaat is in staat om samen met personen van verschillende disciplines en achtergronden (in team of groepsverband; intern en extern) gericht naar resultaten te werken;

  4. Zelfstandigheid: De kandidaat kan zonder hulp van anderen taken verrichten, op eigen kracht probleemsituaties beheersen en handelen volgens eigen inzicht en overtuiging.

De kandidaat:

  • beschikt minimaal over een afgeronde hbo opleiding;

  • beschikt over minimaal 3 jaar relevante werkervaring met projectmanagement in het fysieke domein binnen een overheidsinstelling;       

  • heeft aantoonbare ervaring met complexe mobiliteitsvraagstukken binnen grootschalige gebiedsontwikkeling. Naast de reguliere modaliteiten (auto, fiets, OV, voetganger) heeft de kandidaat ook ervaring met nieuwe mobiliteitsvormen (STOMP, MaaS, hubs etc.);

  • heeft aantoonbare ervaring met participatie en communicatietrajecten waarbij beleid, visies en ontwikkelingen op het gebied van mobiliteit, parkeren en gebiedsontwikkeling worden vertaald naar een concrete uitwerking van integrale oplossingen;

  • heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in het aansturen van vakspecialisten en (beleids)adviseurs op het gebied van parkeren voor o.a. parkeerroute informatiesystemen, het opstellen en toetsen van een parkeerontwerp en -exploitaties. Dit voor zowel traditionele- als mechanische parkeervoorzieningen en fiets- auto- en deelmobiliteit voorzieningen;

  • heeft aantoonbare ervaring met integrale parkeeraanpak en het managen van contracten voor gebiedsontwikkeling;

  • heeft relevante projectmanagement-opleidingen (IPMA, PMW, PRINCE 2, of vergelijkbaar) of cursussen op dit vlak gevolgd;

  • is goed in control op het gebied van bedrijfsvoering;

  • communiceert prettig en is een goede onderhandelaar;

  • is ondernemend en ambitieus;

  • creëert ambtelijk, politiek en maatschappelijk draagvlak door deskundigheid, uitstraling, dynamiek en enthousiasme;

  • voldoet aan de gevraagde inzet en is beschikbaar op de gewenste startdatum of eerder;

  • is flexibel ten aanzien van beschikbaarheid en werktijden;

  • beschikt over goede bestuurlijke sensitiviteit;

  • gedraagt zich integer en houdt zich aan correcte omgangsvormen (bereid tot ondertekening integriteitverklaring conform de gedragscode van de gemeente Haarlemmermeer);

  • wordt geacht om minimaal twee dagen per week op locatie in Hoofddorp aanwezig te zijn.

Aanvullende informatie

  • maximaal 1 aanbieding per leverancier;

  • er geldt een wederzijdse opzegtermijn van vier weken en een proefperiode van vier weken;

  • facturering met betrekking tot inhuurkrachten aan de gemeente Haarlemmermeer dient digitaal en per kalendermaand te geschieden;

  • het uurtarief is inclusief reis- en verblijfkosten (woon-/werkverkeer) en exclusief btw;

  • de uitvraag betreft een all-in uurtarief;

  • van toepassing zijn de Gemeente Haarlemmermeer VNG-model algemene inkoopvoorwaarden voor Leveringen en Diensten - Versie 2021;

  • indien detacherings-/payrollbureau, intermediair of ZZP: Bent u een detacherings-/payrollbureau en/of intermediair of zzp’er? In verband met de Wet Deregulering Arbeidsverhoudingen (Wet DBA) is beoordeeld of sprake is van een arbeidsovereenkomst indien een zzp’er de opdracht zou verwerven. Aangezien er een aanmerkelijk risico op de aanwezigheid van een gezagsverhouding is en vrije vervanging van de inhuurkracht niet wenselijk/realistisch is, is gemeente Haarlemmermeer van oordeel dat het risico op een arbeidsovereenkomst te hoog is. Daarom kan een zzp’er niet rechtstreeks inschrijven op deze opdracht. Het begrip zzp’er dekt de lading overigens niet geheel. Hieronder wordt bijvoorbeeld ook een BV begrepen, die de directeur/groot aandeelhouder (DGA) wil detacheren, zonder dat er een gezagsverhouding bestaat tussen de BV en de te detacheren persoon. In verband met de Wet Deregulering Arbeidsverhoudingen (Wet DBA) moet de te plaatsen medewerker bij de opdrachtnemer in dienst zijn op basis van een arbeidsovereenkomst of de opdrachtnemer heeft met de te plaatsen medewerker een door de fiscus goedgekeurde tussenkomstovereenkomst gesloten.

Interviewplanning
De sollicitatiegesprekken vinden plaats in week 13, bij voorkeur op maandag 25 maart 2024. Andere mogelijkheden in week 13  betreffen dinsdag 26 tot en met donderdag 28 maart. Aan kandidaten wordt vriendelijk verzocht bij inschrijving deze data vrij te houden.
De exacte tijdstippen worden na de selectie doorgegeven.

Eisen

  • De kandidaat heeft, op CV aantoonbaar, minimaal een HBO opleiding afgerond, bij voorkeur op het gebied van Civiele Techniek of Bouwkunde.

  • De kandidaat heeft, op CV aantoonbaar, minimaal 3 jaar relevante werkervaring met projectmanagement in het fysieke domein binnen een overheidsinstelling.

  • De motivatiebrief heeft ten minste een score van 10% van de 20% gekregen in de beoordeling door de toetsingscommissie.

Gunningscriteria

  • De kandidaat heeft, op CV aantoonbaar, ervaring met complexe mobiliteitsvraagstukken binnen grootschalige gebiedsontwikkeling. Naast de reguliere modaliteiten (auto, fiets, OV, voetganger) heeft de kandidaat ook ervaring met nieuwe mobiliteitsvormen (STOMP, MaaS, hubs etc.). Noem de mobiliteitsvraagstukken in het CV.

  • De kandidaat heeft, op CV aantoonbaar, ervaring met communicatie- en participatietrajecten. Noem de trajecten in het CV.

  • De kandidaat heeft, op CV aantoonbaar, ervaring met besluitvormingstrajecten binnen een gemeente.

Meer informatie
Voor meer informatie omtrent de inschrijfprocedure en verdere afhandeling, bekijk de Hoe werkt het pagina. Heb je een vraag? Neem direct contact op met Hibo Abdi via hibo.abdi@kbenp.nl of via 06 433 634 42

Tot uiterlijk 1 werkdag voor de sluitingsdatum is het mogelijk om te reageren op deze inhuuropdracht.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via 06 29 30 84 22 / ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Sybren Hindriks via 06 43 53 65 77 / sybren.hindriks@kbenp.nl of met Nikki Nowack via 06 43 36 34 25 / nikki.nowack@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Opdracht Adviseur Nikki Nowack
Nikki Nowack
Opdracht Adviseur
Oeps! Deze inhuuropdracht is verlopen
Bekijk actieve inhuuropdrachten door op de knop hieronder te klikken of ga door naar de verlopen inhuuropdracht. Het is mogelijk om de verlopen inhuuropdracht te bekijken, maar het is niet meer mogelijk om je in te schrijven.