Nassaulaan 12, 2514 JS Den Haag, Nederland
Begindatum:
1 sept 2025Einddatum:
1 sept 2028Uren per week:
28Publicatiedatum:
8 aug 2025De Omgevingswet wordt ondersteund met het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO). Binnen het programma Omgevingswet, draagt het team Regie & Demand intensief bij aan de functionaliteiten in het DSO, van de nieuwe landelijke voorzieningen (LVBB en DSO-LV) tot de software bij gemeenten en omgevingsdiensten.
Dit doet het team door het uitvoeren van het portfolioproces (lange termijn ontwikkeling DSO) en het demandproces. Dit proces loopt van het inventariseren van wensen (demand) van gemeenten en omgevingsdiensten, het analyseren van vraagstukken binnen het DSO, het laten realiseren van demand en het ketentesten van gerealiseerde functies. Het gehele interbestuurlijke programma heeft gekozen voor een Agile werkwijze, waarbij het demandproces zich ieder kwartaal weer opnieuw voltrekt.
Drie analyses
VNG ziet nu en in de nabije toekomst in het DSO diverse vraagstukken die, in het belang van gemeenten en omgevingsdiensten, dienen te worden voorzien van een analyse en oplossingsrichting. Alle vraagstukken worden geplaatst in de DSO-keten. Dit is de keten die, in het geval van een gemeente, loopt van de gemeente (en/of een stedenbouwkundigbureau) naar de nieuwe landelijke voorzieningen (publicatie van
regels) en weer terug naar de gemeente en de omgevingsdienst (melding of vergunningaanvraag).
Deze keten bestaat uit diverse functionaliteiten waaronder de nieuwe landelijke voorzieningen (LVBB en DSO-LV) en de gemeentelijke (plan-, toepasbareregel- en VTH-) software. Al deze functionaliteiten ondersteunen het gemeentelijk werkproces en de gemeentelijke inhoud (bijvoorbeeld het omgevingsplan of de vergunningaanvraag).
Team Regie & Demand is voor drie vraagstukken op zoek naar een concrete analyse bestaande uit een verkenning/onderzoek en een oplossingsrichting. De analyse wordt in de vorm van een rapportage opgeleverd. Het gaat om de volgende drie vraagstukken:
Informatieproducten & het DSO: o.a. informatie en registers in relatie tot het omgevingsplan
Het gebruik van geo-informatie in het DSO: het maken, beheren en gebruiken van geo-informatie in het DSO.
AI & het DSO: wijze waarop AI de komende periode ingezet kan worden in het DSO.
Een afgeronde HBO of WO opleiding;
Aantoonbaar WO werk- en denkniveau;
Minimaal 5 jaar werkervaring met lokale overheid, gemeente, waterschap of provincie. (minimaal 5 jaar);
Minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring met digitalisering / informatievoorziening binnen de overheid
Aantoonbare kennis van en ervaring met de Omgevingswet en opzet en werking van het DSO (minimaal 3 jaar);
We gaan uit van gebruik van eigen telefoon, laptop en eigen vervoer
Aantoonbare kennis van en werkervaring met het uitvoeren van analyses (blijkend uit CV en motivatie).
Aantoonbare kennis van en werkervaring met de werkprocessen (plan- en/of vergunningenketen) en informatieketens in de Omgevingswet (blijkend uit CV en motivatie).
Aantoonbare kennis van en ervaring met het ketentesten van het DSO. (blijkend uit CV en motivatie)
Omgevingsbewust (intern en extern)
Resultaatgerichtheid
Communicatief & verbindend (zowel mondeling als in geschrift)
Samenwerkingsgericht
Analytisch sterk
Proactief, creatief in het zoeken van mogelijkheden
Sterk in plannen en organiseren
De VNG representeert de ruim 300 Nederlandse gemeenten en werkt samen met haar afdelingen aan een krachtige lokale overheid. VNG Realisatie stelt daarbij de lokale uitvoering van de maatschappelijke opgaven door gemeenten centraal. Onder meer door actief te participeren in de netwerken van gemeenten en hun partners, door samenwerking te stimuleren via ‘samen organiseren’ en waar mogelijk standaarden te ontwikkelen die de dienstverlening van gemeenten verbeteren. VNG Realisatie draagt bij aan vier gemeentelijke speerpunten:
Werken als één overheid, met leden en partners, aan het oplossen van maatschappelijke vraagstukken op sociaal, fysiek en veiligheidsdomein;
Verbeteren van de dienstverlening;
Een efficiënte en wendbare organisatie;
Anticiperen op de toekomst
Over het programma Omgevingswet
Met de Omgevingswet wordt het stelsel van ruimtelijke regels volledig herzien. Minder en overzichtelijkere regels, meer ruimte voor initiatieven en lokaal maatwerk en vertrouwen als uitgangspunt. Het doel van een concreet voorstel van burger of bedrijf (bijvoorbeeld voor nieuwbouw, een evenement of ideeën rondom duurzame energie) moet centraal staan in plaats van de vraag: ‘mag het wel?’. De VNG ondersteunt gemeenten bij deze opgave via het programma Omgevingswet. Het programma Omgevingswet valt onder de verantwoordelijkheid van VNG Beleid. We zijn een programma, waarbij beleid en uitvoering nauw met elkaar verbonden en verweven zijn. Het team bestaat uit ongeveer 90 betrokken medewerkers en bestaat uit mensen vanuit zowel VNG Beleid als VNG Realisatie.
Voorbeelden van projectteams binnen de programmaorganisatie zijn: Regionale Implementatie Coaches Omgevingswet (RIO’s), Financiën (over structurele effecten van de Omgevingswet), Toepasbare regels (combinatie van juridische en technische aspecten), Omgevingsplan, Leveranciersmanagement en Regie & Demand (R&D). Voor dit laatste team zoeken wij de functie van business analis
Niet bekend