Logo van Gemeente Leeuwarden
Logo van Gemeente Leeuwarden

Medewerker Handhaving I

Oldehoofsterkerkhof 2, 8911 DH Leeuwarden, Nederland

Sluit over 15 dagen

Begindatum:

15 jan 2026

Einddatum:

15 apr 2026

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

18 dec 2025
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Ben jij de ervaren handhaver die meteen inzetbaar is? Dan ben jij precies wie we zoeken!

Opdracht

Vanwege tijdelijke onderbezetting zoeken wij voor ons team een ervaren Medewerker Handhaving Preventie en Onderzoek. Jij herkent situaties waarin bijstandsuitkeringen mogelijk niet passend worden gebruikt en zet je vol energie in om dit tijdig te signaleren. Liever voorkomen dan genezen - jij helpt mensen op tijd, zodat ingrijpen achteraf vaak niet nodig is. Ontstaat er toch een vermoeden? Dan pak jij het aan met oog voor detail en zorgvuldigheid. Je werkt vanuit vertrouwen en bent alert op situaties waarin preventie het verschil kan maken. Je onderzoekt, analyseert en onderneemt actie - altijd met oog voor de mens én de regels.

Als Medewerker Handhaving Preventie en Onderzoek ben jij de adviseur bij signalen van mogelijke onrechtmatigheid in de bijstandsverlening. Je deelt je kennis actief met collega’s, zodat we samen problemen zoveel mogelijk kunnen voorkomen. Je ondersteunt bij aanvragen en lopende uitkeringen waar iets niet lijkt te kloppen. Daarnaast onderzoek je meldingen met een scherpe blik en een open houding.

We werken volgens het principe van toekomstgericht handhaven: we richten ons op het herstellen van situaties voor de toekomst, met oog voor de menselijke maat.

Je werkt zelfstandig aan je eigen casussen, maar gesprekken en huisbezoeken doe je altijd samen met een collega.

Werkzaamheden:

  • Je voert administratief vooronderzoek uit legt je bevindingen zorgvuldig vast.

  • Je bepaalt een passende aanpak voor elk onderzoek, zoals:

    • Waarnemingen;

    • Gesprekken met betrokkenen;

    • (Onaangekondigde) huisbezoeken.

  • Je stelt heldere rapportages op in Suite4all, waarin je adviseert over de vervolgstappen.

Eisen

  • Een afgeronde opleiding op hbo-niveau of hbo werk- en denkniveau;
  • Aantoonbare werkervaring met het zelfstandig uitvoeren van onderzoeken binnen de Participatiewet;
  • Uitstekende kennis van de Participatiewet, opgedaan door aantoonbare werkervaring;
  • Ervaring met Suite4all;
  • Sterke schriftelijke vaardigheden (minimaal B1-niveau);
  • Goede gespreksvaardigheden en een open, benaderbare houding;
  • Rijbewijs B.

Wensen en competenties

Competenties

  • Communicatief sterk;
  • Besluitvaardig;
  • Weet goed je eigen werk te organiseren;
  • Werkt graag samen;
  • Staat open voor feedback en ontwikkeling;
  • Neemt initiatief;
  • Ziet de kracht van samenwerking.

Organisatie en team

We zijn er voor onze inwoners en bedrijven. Dat is ons bestaansrecht. We richten ons werk en onze organisatie in binnen de bestuurlijke kaders en bewegen constant mee met ontwikkelingen in de samenleving. Dat doen we vanuit een publiek hart met aandacht voor de leef- en werkomgeving.

Je gaat aan de slag binnen het cluster Consult en Tips van Team Handhaving, onderdeel van de gemeente Leeuwarden. Dit team bestaat uit ongeveer 28 collega’s, waarvan 7 in jouw cluster.

Gespreksinformatie

Niet bekend

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Thuiswerken is mogelijk, maar je bent ook regelmatig op kantoor voor overleg en gesprekken.

Aantal professionals of FTE: 1 persoon

Overig algemeen: Soms werk je in de avond of het weekend voor waarnemen.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr