Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.

Adviseur

Aeves Interim Management

Hogehilweg 3, 1101 CA Amsterdam, Nederland

Deze inhuuropdracht is verlopen
€102 36 Noord-Holland

Begindatum:

1 feb 2022

Einddatum:

30 apr 2022

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

14 jan 2022
Adviseur

Opdrachtgever
De Belastingdienst wil het beter doen voor burgers en bedrijven. Het is daarom belangrijk dat signalen over de uitwerking van wet- en regelgeving, maar ook over onze eigen processen en werkinstructies die hardvochtig uitwerken, naar boven komen. Voor deze en andere signalen willen we met passende oplossingen komen. De Belastingdienst moet beter worden in het horen en luisteren; in het herkennen, erkennen en benutten van signalen.
Sinds begin 2021 zijn er binnen de Belastingdienst verschillende trajecten in gang gezet om de omgang met signalen binnen de organisatie te verbeteren. Dit heeft geleid tot de opdracht om:
- een impuls te geven aan de manier waarop er met signalen binnen de organisatie wordt omgegaan;
- een aantal structurele verbeteringen op het gebied van ‘signaalmanagement’ te realiseren;
- zorg te dragen voor oplossingen voor, signalen en hier een duurzame infrastructuur voor in te richten.
Voor dit programma zijn we op zoek naar een adviseur die, met een aantal signalen ‘onder de arm’, hiermee aan de slag gaat.

De werkzaamheden
De werkzaamheden bevatten de volgende: De Belastingdienst heeft een inventarisatie gemaakt van signalen waar wetgeving en dienstverlening niet goed uitpakken (zie ook onder ‘Opdrachtbeschrijving’). Wat we vragen is het volgende
1. Aan de slag met signalen waarvan de opvolging of het eigenaarschap nog niet (geheel) duidelijk is. Duidelijkheid scheppen over onder andere:
- de signaalomschrijving
- mogelijke oplossingsrichting(en)
- plan van aanpak (voor ontwikkeling oplossingsrichting(en) of voor realisatie gekozen oplossingsrichting, inclusief tijdspad)
- handelingsperspectief (tijdelijke werkinstructie voor zover van toepassing)
- de signaaleigenaar
2. Procesbeschrijving van de signaalbehandeling. Van de behandeling van elk signaal wordt een logboek bijgehouden en wordt een procesbeschrijving gemaakt, om op deze manier inzicht te krijgen in de besluitvormings- en uitvoeringsprocessen en mogelijke hindernissen die hierbij worden ervaren.
Naast het monitoren van de follow up van de signalen (punt 1.) kan tegelijk het proces dat het signaal doorloopt beschreven worden (punt 2.). Het doel van deze opdracht is om de Belastingdienst te helpen om concreet aan de slag te gaan met signalen, oplossingen aan te reiken en daarnaast bij te dragen aan het versterken van het signaalmanagement binnen de organisatie.

Eindresultaten
- helder beschreven signalen
- oplossingen voor signalen ontworpen, gerealiseerd en geïmplementeerd
- beschreven feedback processen (de processen waarin signalen worden opgehaald, in behandeling worden genomen en worden opgelost)
- adviezen over de feedback processen en de besluitvorming van signalen en hoe dit anders en/of beter kan

De activiteiten die binnen dit spoor zullen worden verricht bestaan, onder andere, uit:
- Bestuderen van verslagen van overleggen waar (mogelijk) signalen besproken zijn (waaronder: driehoek, ketentafels, beleidstafels en afdelingsoverleggen)
- Voeren van gesprekken met medewerkers en managers over hoe zij signalen intern en extern ophalen en follow up geven.
- Eventueel organiseren van medewerkerssessies over hoe zij omgaan met het signaleren van knelpunten en kansen voor structurele verbeteringen, het melden hiervan en hoe zij de reactie en follow up hiervan ervaren.
- Interviewen van andere uitvoeringsorganisaties over hoe zij het melden van signalen (knelpunten, kansen voor verbetering enz.) ervaren en welke kansen voor verbetering in dit proces (de feedback loop) zij zien.
- Verzorgen van workshops met alle betrokkenen van een feedback loop om het proces dat signalen doorlopen met elkaar te bespreken en te zien waar een verbetering van effectiviteit en/of efficiency te maken is.
- Op basis van de gesprekken, de sessies en het bestuderen van verslagen komen tot één of meerdere ontwerpen van ideale feedback loops. Vervolgens zullen deze ontwerpen worden besproken en verder worden aangepast en aangevuld.

Functie eisen; 
- opleiding organisatiekunde 
- soortgelijke kennis/ervaring 
- minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in een relevant werkgebied

Motivatiebrief dient bij aanbieding aanwezig te zijn met de volgende punten:
  • Een onderbouwing van de CV, dat hij/zij aan de gestelde eisen voldoet;
  • Waarom wil je voor deze organisatie werken?;
  • Wat trekt je aan in deze functie?;
  • Waarom denk je geschikt te zijn?
Deadline voor aanleveren cv’s vrijdag 21 januari om 11:00 uur
Verplicht cv (in WORD, max 4 A4)
tarief max 102 Euro per uur
Verplicht motivatiebrief opnemen in WORD cv
uurtarief (all-in, excl. BTW) Maximaal
Gespreksdata geselecteerde kandidaten; data in overleg

Op deze opdracht mogen geen ZZP-ers of DGA-er aangeboden worden


 
Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nikki Nowack via 06 43 36 34 25 / nikki.nowack@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Nikki Nowack
Nikki Nowack
Opdracht Adviseur
Oeps! Deze inhuuropdracht is verlopen
Bekijk actieve inhuuropdrachten door op de knop hieronder te klikken of ga door naar de verlopen inhuuropdracht. Het is mogelijk om de verlopen inhuuropdracht te bekijken, maar het is niet meer mogelijk om je in te schrijven.