Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
-Publicatiedatum:
21 okt 2025Als ervaren kwartiermaker ga je aan de slag met de uitvoering van Maatregelpakket Overgangsgebieden Natura 2000 en Programma Natuur Fase 2 van het Utrechts Programma voor het Landelijk Gebied (UPLG). De ambtelijk opdrachtgever is de Strategisch inhoudelijk manager (SIM) beleidsintegratie Michiel Houtzagers. Je gaat de uitdaging om te komen tot afspraken voor uitvoering van de concrete maatregelen en onderzoeken.
Voor de uitvoering werken we nauw samen met onze lokale partners, zoals waterschappen, gemeenten, terreinbeheerders en agrarische, natuur- en milieuorganisaties. Je legt verbinding met de actualisatie van de beheerplannen N2000 door een regelmatige afstemming met de projectleider. Samen met de onderzoekscoordinator draag je zorg voor aanbesteding, uitvoering en monitoring van de ruimt 60 onderzoeken. En op inhoud werk je nauw samen met de collega's van het N2000-team en de aanjager overgangsgebieden. Als kwartiermaker acteer jij, in opdracht van de procesmanager Maatregelenpakketten UPLG.
Je stemt regelmatig af met de procesmanager en de aanjager overgangsgebieden. Samen bepaal je wat nodig is voor de uitvoering. Met de collega's van beleidsafdelingen, het subsidieloket, ULG of lokale partners werk je dit nader uit tot een concrete aanpak, subsidieregelingen of uitvoeringsafspraken met als doel de uitvoering van maatregelen te faciliteren. De uitvoering van de maatregelenpakketten is veelal onderdeel van gebiedsgerichte aanpak. Je werkt daarom nauw samen met de gebiedsregisseurs en projectleiders Uitvoering Landelijk Gebied (ULG) om de uitvoering te faciliteren, zicht te houden op de voortgang en knelpunten te signaleren; vanuit die uitvoeringspraktijk lever je een inhoudelijke bijdrage aan voortgangsrapportages. Het is een uitdagende klus waar je mee aan de slag gaat. Uiteraard doe je dat niet alleen. Samen de procesmanager Maatregelenpakketten UPLG, SIM Beleidsintegratie, SIM Natuur en Landbouw, aanjager overgangsgebieden, andere kwartiermakers, projectleiders, communicatieadviseurs, programmamedewerkers en inhoudelijke collega's van de beleidsteams binnen provincie stem je af en jullie ontwikkelen en leren samen.
Utrecht is een provincie om trots op te zijn. Gevarieerd, bruisend en met een rijke historie. Met veel verschillende levensstijlen, culturen en persoonlijke voorkeuren. Onze regio is een topregio met een innovatieve kenniseconomie. Het is onze opgave om de aantrekkelijkheid van onze provincie te vergroten en groei zo te faciliteren dat de kwaliteit van onze ruimte behouden blijft. Samen met inwoners, bedrijven, organisaties en andere overheden werken het provinciebestuur en medewerkers met enthousiasme en daadkracht aan een gezonde en duurzame leefomgeving. Wij willen dat iedereen in de provincie Utrecht fantastisch woont, werkt en leeft. Daarom zorgen wij voor een goede balans tussen groen en groei.
Het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is daarin een belangrijke verbindende schakel. Een belangrijk onderdeel binnen het UPLG zijn de zes maatregelpakketten. Deze pakketten bevatten maatregelen die snel uitgevoerd kunnen worden en bijdragen aan de UPLG-opgaven op het gebied van water & bodem, natuur, stikstof, klimaat en landbouw. Daarnaast zijn er middelen ontvangen voor Programma Natuur fase 2. Voor de uitvoering hiervan heeft het Rijk ca. 280 miljoen toegekend voor de komende vier jaar. De uitvoering van beide programma's wordt zoveel mogelijk integraal opgepakt waarbij herstel van de Natura 2000 gebieden conform de Natuurdoelanalyses en het advies van de Ecologische Autoriteit harde randvoorwaarden zijn. De komende tijd worden de beheerplannen van 5 Natura 2000 gebieden geactualiseerd waar dit proces nauw op moet aansluiten.
Beoordeling
Stap 1: Beoordeling Offertes op minimumeisen
De Offertes worden eerst beoordeeld op de minimumeisen die in de Offerteaanvraag zijn vermeld. De controle van de Offerte vindt plaats op daadwerkelijke inhoud en naar waarheid, hierbij kan eventueel ook contact gezocht worden met derden. Offertes die voldoen aan de minimumeisen worden geselecteerd voor Stap 2 in de beoordeling. De Offertes die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.
Stap 2: Selectie tien (10) Offertes die aan de opdrachtgever worden voorgelegd
Offertes die voldoen aan de minimumeisen worden in onderlinge vergelijking op de in de Offerteaanvraag genoemde selectiecriteria beoordeeld in Stap 2. De tien (10) Offertes die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor Stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige Offertes worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.
Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de tien (10) offertes van in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:
Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de Opdrachtgever nader geverifieerd in hoeverre de betreffende Offertes voldoen aan de minimumeisen en criteria die genoemd zijn bij Stap 2 en Stap 3. Daarnaast wordt getoetst op de in de Offerteaanvraag genoemde competenties. Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal Stap 3 van de beoordeling worden herhaald. De opdracht wordt gegund aan de Gegadigde die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan de in de Offerteaanvraag genoemde competenties. Alle overige Inschrijvers worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.
Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 13 november 2025 van 13:00 uur tot 15:00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op woensdag 12 november 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Toevoeging
Voor het uitoefenen van de opdracht wordt vanuit de provincie Utrecht verwacht dat de opdrachtnemer haar eigen (ICT) middelen inzet. Indien gedurende de opdracht blijkt dat er extra bedrijfsmiddelen nodig zijn om het product of dienst te kunnen leveren/verlenen, dan zal opdrachtnemer deze zelf bekostigen.
Overige informatie
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen. Het facturatieproces van deze opdracht verloopt middels een facturatiemodule. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding. Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
Meer informatie
Vragen kunnen ingediend worden tot woensdag 29 oktober 2025, 09:00 uur. De vragen en bijbehorende antwoorden worden op donderdag 30 oktober 2025 gepubliceerd op onze website. Inhoudelijke vragen kunt u indienen via de onderstaande button. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. De reactietermijn van deze inhuuropdracht duurt tot maandag 3 november 2025, 09:00 uur. Tot die tijd kunt u reageren.