Vergunningverlener milieu

Botter 14 15A, 8232 JP Lelystad, Nederland

Sluit over 9 dagen
95 36 Flevoland

Begindatum:

28 mei 2025

Einddatum:

31 dec 2025

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

15 mei 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Opdrachtomschrijving
Als vergunningverlener ben je verantwoordelijk voor het gehele vergunningstraject, vanaf het indienen van de aanvraag tot het verstrekken van de vergunning. Je zult de aanvragen beoordelen op volledigheid en rechtmatigheid, waarbij je nauwkeurig te werk gaat en de geldende wet- en regelgeving, beleidskaders en bestemmingsplannen toetst. Daarnaast voer je onderzoeken uit en raadpleeg je diverse informatiebronnen om tot een weloverwogen besluit te komen.

Naast je analytische taken, communiceer je regelmatig met aanvragers en andere belanghebbenden. Je informeert hen over de voortgang van de aanvraag en eventuele aanvullende vereisten. Met jouw heldere schrijfvaardigheid stel je de complexere vergunningen op en zorg je ervoor dat deze voldoen aan de geldende procedures. Bovendien lever je advies aan interne en externe belanghebbenden over vergunning gerelateerde zaken, waarbij je je expertise en kennis optimaal benut.

Taken en verantwoordelijkheden

  • Behandelen van vergunningaanvragen die op basis van de Omgevingswet worden ingediend

  • Signaleert en adviseert aan het management en opdrachtgevers over ontwikkelingen en/of knelpunten bij complexe vergunnings- en meldingsactiviteiten

  • Bent aanspreekpunt voor zowel collega’s als externen op jouw vakgebied en ondersteunt collegiaal op jouw kennisgebied

  • Draagt bij, waar nodig, aan multidisciplinaire projecten

Kandidaat omschrijving
Met je resultaatgerichte aanpak en oog voor detail ben je in staat om taken zelfstandig uit te voeren. Tegelijkertijd ben je een teamspeler die graag samenwerkt en bijdraagt aan een positieve werkomgeving. Je blinkt uit in communicatie en hebt de vaardigheid om helder en duidelijk te schrijven

Verder zien wij graag:

  • Een afgeronde relevante hbo-opleiding, zoals Milieukunde of bestuursrecht

  • Kennis van wet- en regelgeving, zoals de Omgevingswet en Awb

  • Minimaal 5 jaar ervaring als vergunningverlener

  • Ervaring met het afhandelen van vergunningaanvragen van complexe bedrijven

  • Je bent een analytisch persoonlijkheid

Eisen

  1. Wij zoeken een kandidaat met een succesvol afgeronde opleiding in een van onderstaande richting(en): Milieukunde Chemie (Technische) Bedrijfskunde met milieukundige specialisatie Milieutechnologie Ruimtelijke ordening Fysische geografie of vergelijkbare studies

  2. Wij zoeken een kandidaat die minimaal 4 maanden recente ervaring heeft bij een omgevingsdienst in dit vakgebied en ervaring heeft met milieugerelateerde vergunningverlening.

Gunningscriteria

  1. De kandidaat heeft aantoonbare ervaring met: Kwaliteit van verleende vergunningen. Juistheid van juridische onderbouwing. Signaleren van juridische risico’s of afwijkingen.
    Weging: 10 %

  2. U heeft ervaring met: Duidelijkheid van communicatie met aanvragers. Bereidheid tot afstemming met betrokken partijen. Inlevingsvermogen bij conflicterende belangen.
    Weging: 5 %

  3. De kandidaat is aantoonbaar goed bekend met de volgende wet -en regelgeving. 1. Omgevingswet (vanaf 1 januari 2024 van kracht) De centrale wet voor alles wat met de fysieke leefomgeving te maken heeft. Onder deze wet vallen: Vergunningsprocedures (omgevingsvergunningen) Regels over milieubelastende activiteiten (voorheen Activiteitenbesluit) Beoordeling via het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal) en het Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl
    Weging: 25 %

  4. De kandidaat is vanaf de startdatum voor minimaal 24 uur per week inzetbaar.
    Weging: 10 %

  5. Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.
    Wij beoordelen de kandidaten op kennis, ervaring en competenties.
    Weging: 25 %

Aanvullende informatie

  • We willen de kandidaten spreken voor interviews op 28 en 29 mei.

Let op!: Wet DBA
In verband met de Wet Deregulering Arbeidsverhoudingen (Wet DBA) is er beoordeeld of er sprake is van een arbeidsovereenkomst indien een ZZP’er de opdracht zou verwerven. Aangezien er een aanmerkelijk risico op de aanwezigheid van een gezagsverhouding is en vrije vervanging van de inhuurkracht niet wenselijk / realistisch is, is de Aanbestedende dienst van oordeel dat het risico op een arbeidsovereenkomst te hoog is. Daarom kan een ZZP’er niet rechtstreeks inschrijven op deze opdracht. Het begrip ZZP’er dekt de lading overigens niet geheel. Hieronder wordt bijvoorbeeld ook een BV begrepen, die de directeur/grootaandeelhouder (DGA) wil detacheren, zonder dat er een gezagsverhouding bestaat tussen de BV en de detacheren persoon. Indien een ZZP’er voor deze opdracht in aanmerking wil komen, is dit mogelijk via detachering waarbij het detacheringsbedrijf niet louter een kassiersfunctie heeft. Het detacheringsbureau dient dan de offerte in. Een andere mogelijkheid om (direct) voor de opdracht in aanmerking te komen is om in dienst te treden bij bijvoorbeeld een detacheringsbureau of payrollbedrijf dat de offerte indient. Dit detacheringsbureau of payrollbedrijf dienen op het moment van publiceren van deze opdracht al wel voor de betreffende categorie in het DAS te zijn toegelaten. Een ZZP’er / DGA als hierboven bedoeld kan niet zelf / rechtstreeks inschrijven op de opdracht. 

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via 06 43 36 34 42 / susan.peschier@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur