Homepagina
Homepagina
Deze opdracht is verlopen, je kunt je niet meer inschrijven.
Logo van Inhuurdesk Inkada
Logo van Inhuurdesk Inkada

Veiligheidsregio Drenthe - Senior Communicatieadviseur

Inhuurdesk Inkada

Wierdensestraat 33, 7607 GE Almelo, Nederland

Gesloten

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

1 apr 2026

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

7 okt 2025
Opdracht tarief 100Opdracht uren 32
De inhuuropdracht is verlopen. Je kunt hieronder verder lezen.

Omschrijving

Ben jij een strategische communicatieadviseur met ervaring binnen de overheid? Heb je affiniteit met complexe verandertrajecten en weet je mensen mee te nemen in transities? Dan zijn wij op zoek naar jou!

Als communicatieadviseur speel je een sleutelrol in het begeleiden van interne en externe communicatie rondom organisatieveranderingen. Je werkt nauw samen met projectleiders, HR, directie en andere stakeholders om communicatieplannen te ontwikkelen en uit te voeren die bijdragen aan draagvlak, betrokkenheid en begrip.

Taken en verantwoordelijkheden:

  • Ontwikkelen en uitvoeren van communicatieplannen voor verandertrajecten.

  • Adviseren van management en projectteams over communicatieaanpak.

  • Creëren van heldere en aansprekende content voor diverse kanalen.

  • Monitoren van communicatie-effecten en bijsturen waar nodig.

  • Organiseren van bijeenkomsten, workshops en informatiesessies.

  • Signaleren van kansen en risico's in de interne en externe omgeving.

Eisen

  • Uw kandidaat beschikt over minimaal een afgeronde HBO- opleiding in de richting van communicatie, journalistiek of vergelijkbaar;

  • Uw kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als communicatieadviseur binnen (semi-) overheidsorganisaties;

  • Uw kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met verandercommunicatie en organisatieontwikkeling.

Wensen en competenties

Wensen

  • Hoeveel jaar werkervaring heeft uw kandidaat als communicatieadviseur binnen (semi-)overheidsorganisaties?

    • Tot 5 jaar (0 punten)

    • 5 tot 7 jaar (20 punten)

    • 7 jaar of meer (35 punten)

  • Hoeveel jaar werkervaring heeft uw kandidaat met verandercommunicatie en organisatieontwikkeling?

    • Tot 3 jaar (0 punten)

    • 3 tot 5 jaar (20 punten)

    • 5 jaar of meer (35 punten)

  • Het maximale uurtarief voor deze positie betreft €100,- per uur (excl. BTW). Indien u een hoger uurtarief aanbiedt, komt uw aanbieding niet voor gunning in aanmerking.
    (30 punten)

Competenties

  • Adviesvaardigheden

  • Proactieve houding

  • Creativiteit

  • Overtuigingskracht

  • Gevoel voor tone of voice

  • Uitstekende schrijfvaardigheid

Organisatie en team

De Veiligheidsregio Drenthe (VRD) is een gemeenschappelijke regeling voor de Drentse samenleving en van de Drentse gemeenten. VRD doet werk vóór de samenleving en zijn een stevige netwerkpartner in het veiligheidsdomein. De VRD is dé organisatie die zich inzet voor een zo veilig mogelijke leefomgeving. Dat doen ze vóór de Drentse samenleving en vooral ook mét de Drentse samenleving.

Gespreksinformatie

Planning
De selectiegesprekken zullen op locatie plaatsvinden op 24 of 27 oktober 2025. Adres: Mien Ruysweg 1 te Assen.

Gesprek
Selectiegesprekken worden beoordeeld op basis van de onderstaande elementen. Medewerkers van de externe partij zijn niet betrokken/aanwezig tijdens de selectiegesprekken.

  • Aansluiting profiel:
    Tijdens het gesprek zal door Opdrachtgever getoetst worden of de kandidaat aansluit bij het opgestelde profiel.

  • Aansluiting organisatie:
    Tijdens het gesprek zal door Opdrachtgever getoetst worden of de kandidaat aansluit bij de organisatie, cultuur en het betrokken team.

  • Competenties

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
  • Verlenging mogelijk: Ja, maximaal 6 maanden flexibele verlenging.

  • VOG vereist: Ja

  • Reiskosten aanvullend: Ja

  • Uurtarief geïndexeerd: Ja

  • Intentie tot overname: Nee

  • Mogen reiskosten aanvullend in rekening worden gebracht?
    Ja

  • Mag het uurtarief geïndexeerd worden gedurende de looptijd?
    Ja

  • Heeft de opdrachtgever de intentie om de kandidaat over te nemen?
    Nee