Burgemeester Berghuisplein 1, 8261 DD Kampen, Nederland
Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
-Publicatiedatum:
29 okt 2025Opdracht
Vereisten / knock-outcriteria
Inschrijver voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als beleidsadviseur binnen het Sociaal Domein bij een gemeente;
Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 6 jaar op het gebied van nieuwkomers, statushouders of ontheemden;
Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal HBO bachelor niveau;
Aantoonbare werkervaring met wet- en regelgeving rondom inburgering, participatie en opvang van nieuwkomers;
Beschikbaar om minimaal 2 dagen fysiek aanwezig te zijn op locatie.
Selectiecriteria te beoordelen (weging, totaal 100 punten)
Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als beleidsadviseur op gebied van nieuwkomers, statushouders of ontheemden (40 punten)
Aantoonbare werkervaring met overheidsketens zoals COA, Ministerie of VNG (20 punten)
Aantoonbare werkervaring met het schrijven van beleidsadviezen aan wethouders en gemeenteraad en het gemeentelijke besluitvormingsproces (10 punten)
Aantoonbare werkervaring met het regionale samenwerkingsverband in de regio Ijsselland / regio Zwolle (10 punten)
Aantoonbare werkervavaring met het implementeren van een nieuwe beleid bij een gemeente (20 punten)
Omgevingssensitief; je begrijpt politieke, maatschappelijke en bestuurlijke verhoudingen. Je kan anticiperen op belangen en sentimenten van stakeholders;
Stressbestendig; je kan rust bewaren onder druk, effectief blijven functioneren bij deadlines, kritiek of onverwachte situaties;
Politiek bestuurlijke sensitiviteit - je hebt een bestuurlijke antenne; inzicht in het krachtenveld binnen de gemeente en daarbuiten;
Flexibiliteit; je kan snel schakelen tussen dossiers,rollen en belangen. Je kan de koers aanpassen als de situatie daarom vraagt;
Resultaatgerichtheid; je houdt focus op het behalen van beleidsdoelen, ook als de weg er naar toe complex is.
Organisatie Kampen
Kampen is een groeiende gemeente die volop in ontwikkeling is. De organisatie zet zich iedere dag in samen met de inwoners om goed wonen, werken en verblijven te realiseren. Een leefomgeving met een mooie balans tussen gebouwen, groen en water. Daarbij staan we voor grote maatschappelijke opgaven: dat iedereen kansrijk opgroeit en meedoet, het versnellen van de woningbouw, de transitie naar een circulaire economie, duurzame landbouw, bereikbaarheid en de energietransitie. De gemeente Kampen heeft met haar ruim 55.000 inwoners en zon 550 medewerkers verdeeld over 11 afdelingen een mooie omvang. Groot genoeg om professioneel te zijn en klein genoeg om veel collegas persoonlijk te kennen. Dat vinden we belangrijk in Kampen.
Beoordeling
Stap 1: Beoordeling cvs op minimumeisen
De externe administratieve broker beoordeelt de cvs op de Vereisten / Knock-outcriteria in het bovengenoemde profiel. Kandidaten die voldoen aan de Vereisten / Knock-outcriteria in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.
Stap 2: Selectie 3 cvs die aan de organisatie worden voorgelegd
De externe administratieve broker beoordeelt de cvs van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde gunningscriteria te beoordelen door de externe administratieve broker. De 3 kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.
Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cvs van de kandidaten die door de externe administratieve broker zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties. De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald. De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geinformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.
Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever worden nog gepland; kandidaten die hiervoor worden uitgenodigd ontvangen uiterlijk voorafgaand aan de gesprekken bericht, terwijl overige kandidaten na afloop geinformeerd worden over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Uitvoeringsvoorwaarde
Met het verstrekken van de opdracht (aan de ondernemer die inschrijft op de onderhavige opdracht en voor gunning in aanmerking komt) en de gemeente Kampen mag geen arbeidsrelatie/dienstbetrekking tot stand komen. De inschrijver dient dit te waarborgen. Bij het inschrijven op de onderhavige opdracht moet in dit kader rekening worden gehouden dat de uitvoering van de werkzaamheden plaatsvindt onder direct toezicht en leiding van de gemeente Kampen. Dit betekent dat niet wordt voldaan aan de criteria voor zelfstandigheid zoals vereist onder de Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (Wet DBA). De gemeente merkt hierbij op dat aan de voornoemde uitvoeringsvoorwaarde niet wordt voldaan als de inschrijver een ZZP-er is.
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 11/12. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
CV-eisen
Maximaal 5 paginas, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Overige informatie
De Opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
De Opdrachtgever zal om een Integriteitsverklaring vragen.
De Opdrachtgever zal om een Uittreksel Handelsregister (KvK) vragen.
De Opdrachtgever zal om een Uniform Europees Aanbestedingsdocument (UEA) vragen.
Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
Voor opdrachtnemer geldt een Social Return (SROI) verplichting bij gegunde opdrachten hoger dan 400.000 binnen het DAS van de Talentenregio. Voor meer informatie zie: (https://talentenregiohuurtin.nl/wp-content/uploads/2024/10/SROI-bijlage-DAS-v2.pdf).