Bergstraat 4, 6711 DD Ede, Nederland
Begindatum:
1 jan 2022Einddatum:
31 dec 2022Uren per week:
16Publicatiedatum:
16 nov 2021Hub for Insect Knowledge: Versnellen en professionaliseren van de insectenketen
Sinds eind 2019 is door een aantal pioniers uit de insectensector gebouwd aan de Hub for Insect Knowledge. Het doel van deze hub is om samenwerking binnen de sector te stimuleren en (innovatieve) ontwikkelingen op gang te brengen die de insectensector helpen zich verder te ontwikkelen en professionaliseren.
Het HIK maakt het verschil door partijen te verbinden en in beweging te brengen. Door sectorale belangen voorop te stellen en tussen en naast partijen te werken. Hierdoor ontstaat een krachtige combinatie van partijen die zich richten op groei en innovatie. Het HIK werkt daarbij vanuit drie kernbegrippen: kennis gedreven, circulair en gericht op partnerschap.
Om daadwerkelijk over te gaan tot actie is een programmaplan geschreven.
Voor de uitvoering van het programmaplan zijn we op zoek naar een ondernemende en gedreven Manager HIK. Om de doelen uit dit programmaplan te realiseren is samenwerking binnen de sector noodzakelijk. Het is jouw taak om deze samenwerking te stimuleren en te organiseren, zorgt dat de activiteiten aansluiten bij de vraag en dat alle stakeholders overtuigt zijn van de kracht van de plannen en projecten.
Wat ga je doen als Manager HIK?
Het uiteindelijke doel van het HIK is om als zelfstandige entiteit te functioneren. Het is jouw taak om dat te realiseren. Hiervoor is het nodig dat
1) Je succesvol uitvoering geeft aan het programmaplan. Hierin zijn de ambities, doelen en kaders van het programma bepaald. Jij voert, in interactie met triple-helix partners regie op de strategische aspecten en de uitvoering van dit programma, zodat de juiste verbindingen ontstaan en draagvlak voor de uitvoering van het programmaplan bestaat. Op basis hiervan zal het bestaan van het HIK zijn meerwaarde creëren en zal draagvlak voor een zelfstandige entiteit ontstaan.
2) Je sturing geeft aan de dagelijkse gang van zaken binnen het HIK zelf.
Taken die daarbij horen:
1) Trekker van het programmaplan, door het:
2) Managen dagelijkse gang van zaken, waaronder het:
Bedrijfsprofiel
Het HIK is een organisatie die opgebouwd moet worden. Het is voorlopig als project ondergebracht bij de Regio Foodvalley. Je opereert echter zelfstandig en legt verantwoording af, binnen de structuur van het HIK.
Je team
Als manager maak je gebruik van het ontwikkelteam van het HIK als sparringpartner. Het ontwikkelteam bestaat uit drie personen die de overheid, het bedrijfsleven en de onderwijs- en kennisinstellingen vertegenwoordigen. Daarnaast is de stuurgroep actief, die een brede vertegenwoordiging van bedrijven, overheid, organisaties en onderwijs&onderzoek vertegenwoordigt. De stuurgroep is verantwoordelijk voor de uitvoering van het programmaplan. Aan hen leg je verantwoording af.
Voorlopig fungeert de Regio Foodvalley als juridische entiteit. Aan hen moet je financiële verantwoording afleggen. Dit doe je in overleg met het ontwikkelteam en uiteindelijk de programmamanager eiwittransitie van de Regio, die ook lid is van het ontwikkelteam.
Voor communicatie en administratie is budget beschikbaar. Jij zorgt voor de juiste ondersteuning en de aansturing hiervan.
zie opdrachtomschrijving