Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Gemeente Altena
Logo van Gemeente Altena

Kwaliteitsadviseur Wmo

Gemeente Altena

Sportlaan 170, 4286 ET Almkerk, Nederland

Sluit over 10 dagen

Begindatum:

1 jan 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

11 nov 2025
Opdracht tarief 90Opdracht uren 32
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Opdrachtomschrijving

Als Kwaliteitsmedewerker Wmo verricht je binnen het sociaal domein verschillende werkzaamheden.

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden

  • Je maakt en evalueert procesbeschrijvingen, je verzorgt de implementatie hiervan en geef je ondersteuning aan consulenten;
  • Je levert een bijdrage aan het actualiseren van verordeningen, beleidsregels etc.;
  • Je bent de schakel tussen beleid en uitvoering, waarbij je input geeft aan beleid en andersom beleidswijzigingen – uitgangspunten vertaalt naar de uitvoering;
  • Je bent vraagbaak voor de teams Toegang, Regie en de Administratie;
  • Je vertaalt relevante ontwikkelingen in wet- en regelgeving en jurisprudentie naar uitvoering, werkprocessen en Suite;
  • Je geeft inhoudelijke duiding aan data en draagt bij aan verantwoording;
  • Je geeft een boost aan het toetsen en de IC waarbij jullie als Kwaliteitsmedewerkers een belangrijke rol hebben;
  • Het herijken en eventueel opstellen van een toetsingsplan is een doel voor 2026;
  • Je zorgt ervoor dat er een goede koppeling is tussen de interne werkprocessen en die van de ketenpartners;
  • Je hebt ook een rol in het oppakken van projecten binnen je vakgebied;
  • Je doet samen met je collega-kwaliteitsmedewerkers verbetervoorstellen aan management en beleid met betrekking tot kwaliteit;
  • Je signaleert en pakt knelpunten op in de uitvoering.

Eisen

  • In verband met de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties kan deze opdracht niet ingevuld worden door een ZZP-er. Kandidaat is geen ZZP-er en is op basis van een arbeidsovereenkomst in dienst bij uw bureau.
  • Kandidaat kan een Verklaring Omtrent Gedrag overleggen. Deze mag niet ouder zijn dan 3 maanden.
  • Kandidaat is beschikbaar voor het aantal uren per week zoals in de aanvraag wordt aangegeven.
  • Kandidaat is in staat op de startdatum, zoals in de aanvraag wordt aangegeven, te starten met de opdracht. Mits in bezit van een juiste VOG en ondertekende bruikleenovereenkomst.
  • Kandidaat beschikt over een eigen telefoon.
  • Kandidaat heeft een afgeronde opleiding op minimaal HBO niveau. Dit moet blijken uit het CV.
  • Kandidaat heeft actuele kennis en ervaring met de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), inclusief kwaliteitscontroles, procesinrichting en beleidsvertaling. Dit blijkt uit het CV.
  • Kandidaat beschikt over 1 of over meer referenties.
  • Het uurtarief van de kandidaat is niet hoger dan het maximum tarief.
  • Kandidaat heeft ervaring met werken binnen een gemeentelijke organisatie. Dit moet blijken uit het CV.
  • Je hebt een afgeronde opleiding op HBO(+) of aantoonbaar die kennis en ervaring.
  • Je kent het sociaal domein van de gemeente.
  • Je hebt aantoonbare relevante werkervaring in het taakveld Wmo.

Wensen en competenties

Wensen

  • Je hebt kennis van de Wet Maatschappelijk Ondersteuning (Wmo), kennis van de Jeugdwet en/of de Participatiewet is een pré.
  • Kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar ervaring als kwaliteitsmedewerker Wmo binnen een gemeentelijke organisatie (Minder dan 3 jaar werkervaring / 3 jaar / 4 jaar / 5 jaar / Meer dan 5 jaar).
  • Kandidaat heeft recente ervaring met het opstellen en implementeren van werkprocessen, vertalen van beleid en wet- en regelgeving naar uitvoering, uitvoeren van kwaliteitscontroles en interne toetsingen, en het fungeren als vraagbaak binnen het sociaal domein (Wmo).
  • Kandidaat heeft ervaring met werken met Suite voor het sociaal domein.

Competenties

  • Je bent een organisatietalent en bent accuraat.
  • Je hebt een brede en lange ervaring binnen de Wmo.
  • De functie van kwaliteitsmedewerker heeft maar weinig geheimen voor je.
  • Je bent zelfstandig, toont initiatief en kunt ook buiten de kaders om denken.
  • Samenwerken en door afstemming de optimale oplossing vinden doe je vanuit nature, je bent een fijne collega.
  • Kandidaat past binnen het team.
  • Kandidaat beschikt over uitstekende communicatieve vaardigheden en kan op verschillende niveaus communiceren.
  • Kandidaat beschikt over politieke en bestuurlijke sensitiviteit.
  • Kandidaat beschikt over analytisch vermogen.
  • Kandidaat beschikt over samenwerkingsvaardigheden.

Organisatie en team

Gemeente Altena blijft werken aan een integrale aanpak van toegang tot hulp en ondersteuning binnen het sociaal domein. Dat doen we met een breed Voorveld en met sterke teams op de achtergrond waar inwoners terecht kunnen met (hulp)vragen op het gebied van maatschappelijke ondersteuning, inkomensondersteuning en jeugdhulp. Binnen de organisatiestructuur zijn de teams Toegang, Regie, Voorveld en Kwaliteit & administratie gezamenlijk verantwoordelijk voor de uitvoering binnen het sociaal domein. De teams werken nauw samen met team Samenleving waar het samenhangende beleid op het gebied van alle onderdelen van het sociaal domein ligt.
De gemeente en de regio draait een Proof Of Concept (samenwerkingsproeftuin) met een externe partij om het voorveld te versterken en tot een Sterk Lokaal Team (SLT) te komen. Inwoners worden daarmee sneller gezien en geholpen.

Team Kwaliteit & Administratie (K&A) bestaat uit 30 bevlogen, fijne collega's. Binnen het team zijn de kwaliteitsmedewerkers, juristen en gedragswetenschappers ondergebracht en wordt de administratieve ondersteuning centraal georganiseerd. K&A werkt steeds samen met de vier andere teams van het sociaal domein rondom verschillende wetten. Zoals de Wmo, de jeugdwet en de P- wet. Denk bij die laatste vooral aan, de Participatie, Bijzondere Bijstand en verschillende minimaregelingen. Binnen het team weten we elkaar te vinden en verder te helpen. Er heerst een positieve sfeer binnen K&A en vormt daarmee een stevige basis om samen te werken en andere teams te ondersteunen. Je zal al snel met veel mensen, domein-breed, samenwerken.

Wij zoeken
De kwaliteitsmedewerker die wij zoeken brengt meerdere jaren kennis en ervaring van de Wmo in ons team. Naast het werk, zoals hieronder beschreven, heb je een belangrijke taak richting jouw directe collega. Je werkt met een collega kwaliteitsmedewerker die de basis kent en meer gaat leren van jou als ervaren collega. Je brengt samen met haar continuïteit in de kwaliteit in de drie teams waarin de Wmo wordt uitgevoerd.

Gespreksinformatie

Niet bekend

Overige informatie

Benodigd aantal professionals:
LET OP!! Bent u leverancier en biedt u als intermediair een ZZP'er aan op een aanvraag: Alleen op aanvragen die zich lenen voor de inzet van zzp-ers kunnen zzp-ers aangeboden worden. Welke aanvragen dit zijn blijkt uit de eisen die bij de aanvraag zijn geformuleerd en door inschrijver worden geaccordeerd.
Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl of met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr