Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Wat doet een Risicomanager binnen Vitens Een van de belangrijke bouwstenen voor de dienstverlening aan onze klanten is de beheersing van risico’s. Een Risicomanager adviseert daarom proactief en daadkrachtig het management en directie over het versterken en ontwikkelen van de interne risicobeheersing.
Een Risicomanager voert samen met de 1e lijn risicoanalyses uit op strategisch, tactisch en operationeel niveau. Hiermee draagt bij aan het vergroten van het risicobewustzijn van de organisatie en de ontwikkeling van het organisatie volwassenheidsniveau.
Daarnaast werken Risicomanagers samen met collega’s aan het continu door ontwikkelen van het nieuwe Risicomanagement beleid, inclusief effectieve monitoring, en sturing.
Wij zoeken een Risicomanager voor één van onze grote projecten Fikkersdries III.
Als Risicomanager binnen één van onze XL projecten (Fikkersdries III) ben je het eerste aanspreekpunt voor de risicobeheersingsvraagstukken van dat project. Je bent verantwoordelijk voor het uitvoeren van risicoanalyses en waar van toepassing het begeleiden van (externe) audits. Je bent verantwoordelijk voor de monitoring op de uitvoering van de risicomanagementcyclus.
Het project Fikkersdries III bevind zich in de realisatiefase waarvoor goede afstemming met de gecontracteerde externe partijen noodzakelijk is, op basis van het actuele risicodossier dat jij beheerd. Uit dat dossier lever je informatie voor de risicobeheersing aan het projectteam, inclusief de reguliere periodieke maar ook ad-hoc rapportages aan project- en lijnmanagement.
Je richt je, samen met de 1e lijn, op het binnen het project verbeteren van bewustzijn en gedrag van collega’s ten aanzien van risicomanagement, door het geven van voorlichting, en het geven of organiseren van interne en externe trainingen. Je draagt met jouw werkzaamheden gericht bij aan de ontwikkeling van het volwassenheidsniveau van de afdeling Bedrijfsvoering en Projectexpertise binnen de divisie Ontwerp en Aanleg (O&A).
Continuïteit en beschikbaarheid gedurende de looptijd zijn essentieel, waar noodzakelijk op locatie, en zal in overleg worden ingevuld. Het is mogelijk om gedeeltelijk remote te werken, mits overeengekomen en passend bij de ontwikkelingen van het project.
De inzet kan plaatsvinden op basis van een ZZP-overeenkomst (zelfstandige professional), of detachering, of interim-opdracht via een dienstverlener.
Kortom, als risicomanager Fikkersdries III ben je verantwoordelijk voor onderstaand resultaat:
Aanleveren risicorapportages aan project- en lijnmanagement
Voeren van challengegesprekken en risico inventarisatie gesprekken
Beheren risicodossier; monitoren van implementatie beheersmaatregelen
Wat breng je mee aan kennis en vaardigheden? Je bent een echte aanpakker en hebt ervaring in het opzetten, implementeren en continu verbeteren van het Risicomanagement beleid, inclusief effectieve monitoring en sturing binnen bij voorkeur grote infrastructurele projecten. Je bent daadkrachtig en weet je collega’s mee te krijgen in de cultuurverandering die noodzakelijk is op het gebied van Risicomanagement. Je beschikt over een hands-on mentaliteit, maar je weet je rol vanuit de 2e lijn te behouden. Daarnaast beschik je over:
Een afgeronde HBO/WO opleiding;
Aantoonbare aanvullende opleiding en training op het gebied van Risicomanagement, denk aan ISO31000, RISMAN, PRINCE2 of Management_of_Risk (M_o_R);
Minimaal 6 jaar ervaring op het gebied van risicomanagement, bij voorkeur binnen grote infrastructurele projecten;
Kennis- en ervaring in risicoadvisering en het uitvoeren van risicoanalyses op strategisch, tactisch en operationeel niveau;
Ervaring met het implementeren en continu verbeteren van een Risicomanagement beleid, bij voorkeur in een operationele omgeving;
Sterk analytisch vermogen, overtuigingskracht, en inlevingsvermogen;
Sterke adviesvaardigheden en goede communicatieve vaardigheden (in woord en geschrift, Nederlands B2 niveau).
*De opdracht vereist een inzet van minimaal 2 jaar
Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Delen:
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.