Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Gemeente Zoetermeer
Logo van Gemeente Zoetermeer

Manager Stadsbeheer / Afdelingshoofd

Stadhuisplein 1, 2711 EC Zoetermeer, Nederland

Sluit over 7 dagen

Begindatum:

15 dec 2025

Einddatum:

15 jun 2026

Uren per week:

20 - 32

Publicatiedatum:

19 nov 2025
Opdracht tarief 140Opdracht uren 20 - 32
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

De tijdelijke manager Stadsbeheer wordt ingezet als tweede afdelingshoofd naast het huidige afdelingshoofd. De focus ligt op het verhogen van de bestuurlijke kwaliteit en het ontlasten van het huidige afdelingshoofd door een deel van de portefeuille over te nemen.

Taken en verantwoordelijkheden:

  • Bestuurlijke vertegenwoordiging en advisering - Optreden als bestuurlijk aanspreekpunt en gezicht van (een deel van) de afdeling Stadsbeheer richting wethouder, directie en andere bestuurlijke gremia. - Zorgen voor heldere, goed onderbouwde adviezen en stukken, in het bijzonder rond politiek gevoelige dossiers zoals het bomenbeleid. - Verwachtingen managen en tijdig escaleren waar nodig, zonder de relatie te laten escaleren.
  • Verhogen van bestuurlijke kwaliteit en ambtelijke voortbrenging - Verbeteren van de kwaliteit, voorspelbaarheid en tijdigheid van de ambtelijke voortbrengingsprocessen (memos, college- en raadsvoorstellen, notas, voortgangsrapportages). - Inhoud en proces op orde brengen: zorgen dat stukken in een keer goed zijn, met minder reparatiewerk door het afdelingshoofd. - Collegas binnen de afdeling meenemen in wat bestuurlijke kwaliteit vraagt en hen hierin versterken.
  • Leidinggeven aan (een deel van) Stadsbeheer - Leidinggeven aan in elk geval een, mogelijk twee (van de vier) teams binnen Stadsbeheer (nader te bepalen). Het team wat je in ieder geval gaat aansturen opereert op strategische beleid & programmering. - Hiertoe behoort ook de sturing op en begeleiding van de betrokken team- en/of assetmanagers.
  • Doorontwikkeling assetmanagement - Regie voeren op de verdere professionalisering van assetmanagement binnen Stadsbeheer. - De huidige vier assetmanagers beter laten samenwerken als een integraal team. - Ervoor zorgen dat vanuit assetmanagement integraal en vooruitkijkend wordt gewerkt: niet alleen reageren op de straat die vandaag open ligt, maar ook de langere termijn en samenhang in de openbare ruimte meenemen.
  • Ontlasten en complementeren van het huidige afdelingshoofd - Een deel van de dagelijkse aansturing, bestuurlijke vertegenwoordiging en interne afstemming overnemen, zodat het huidige afdelingshoofd zich kan focussen op de andere teams en haar resterende taken. - Fungeren als stevige sparringpartner, die structuur brengt, prioriteert en besluiten helpt voorbereiden en uitvoeren.

Resultaten:

  • De bestuurlijke relatie tussen Stadsbeheer en het politiek bestuur merkbaar verbeterd is.
  • Ambtelijke voortbrengingsprocessen binnen Stadsbeheer voorspelbaar en op niveau zijn.
  • De werkdruk van het huidige afdelingshoofd aantoonbaar is afgenomen.
  • Assetmanagement beter is georganiseerd en de betrokken assetmanagers integraal samenwerken.

Eisen

  • Inschrijver voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi);
  • De aangeboden kandidaat heeft in de afgelopen 6 maanden niet 3 overeenkomsten met een totale duur van 24 maanden gehad bij de opdrachtgever. (Dit criterium is niet van toepassing op kandidaten die een vast dienstverband hebben bij de uitlenende partij.);
  • Minimaal een afgeronde hbo-bachelor opleiding;
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als manager / leidinggevende binnen een overheidsorganisatie met de verantwoordelijk voor minimaal een team. Benoem dit concreet in het cv.
  • Aantoonbare werkervaring met politiek gevoelige dossiers en het schakelen met bestuurders (wethouders, portefeuillehouders, directie);
  • Minimaal 20 uur per week beschikbaar waarvan minimaal 50% op locatie;
  • Een maximum uurtarief van 140,- inclusief reiskosten woon- werkverkeer, parkeerkosten en fee externe administratieve broker / exclusief btw.

Gunningscriteria (weging, totaal 100 punten):

  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met politiek gevoelige dossiers en het schakelen met bestuurders (wethouders, portefeuillehouders, directie). Benoem minimaal 1 referentie opdracht waaruit dit blijkt en licht hierin de gevoeligheid toe. (30 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met bestuurlijke advisering en politieke dossiers binnen het fysieke domein / openbare ruimte binnen een gemeente (25 punten);
  • Aantoonbare werkervaring als leidinggevende / manager met het optimaliseren van team- en werkprocessen en het professionaliseren van een of meerdere afdeling. Licht dit duidelijk toe middels een referentieproject in een aparte alinea van het cv (20 punten);
  • Een door de kandidaat geschreven motivatiebrief waarin hij/zij een visie schetst op de rol als tweede afdelingshoofd, samen met een uiteenzetting op assetmanagement en bestuurlijke kwaliteit (15 punten);
  • Uiterlijk per 2 januari 2026 beschikbaar voor 20-32 uur per week (10 punten). Geef in het cv duidelijk aan in hoeverre u / de door u aangeboden kandidaat aan het bovengenoemde profiel voldoet.

Wensen en competenties

Competenties

  • Bestuurlijke sensitiviteit en omgevingsbewustzijn;
  • Doorzettingsvermogen / Realisatiekracht;
  • Structurerend vermogen en helikopterview (kan lijnen uitzetten en overzicht houden);
  • Operationeel leiderschap (aanwezig, zichtbaar, stuurt op resultaten in het hier en nu);
  • Communicatieve stevigheid: scherpe boodschappen helder en respectvol brengen;
  • Samenwerken en verbinden (intern en met bestuur/ketenpartners);
  • Stressbestendigheid en stabiliteit onder druk.

Organisatie en team

Organisatie

Iedereen die bij de gemeente werkt, bouwt direct of indirect en uit volle overtuiging mee aan Zoetermeer. Door heldere keuzes te maken, verbindingen te leggen en uit te gaan van ieders eigen kracht zien we de stad mooier en beter worden. We zijn trots op het resultaat van vandaag en bouwen aan de resultaten van morgen. Samen, open, flexibel en lerend creeren we oplossingen voor maatschappelijke vraagstukken. Groot en klein, voor de stad en de mensen, voor nu en de toekomst We zien mogelijkheden, benutten kansen en maken ruimte voor ideeen en initiatief. Met hart voor de stad samen bouwen aan het Zoetermeer van vandaag en morgen. Dat is de misse waar wij voor gaan!

Afdeling

De opdracht wordt uitgevoerd binnen het Fysiek Domein, bij de afdeling Stadsbeheer van de gemeente Zoetermeer. Stadsbeheer is verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de openbare ruimte, waaronder groen, wegen, verlichting, civiele kunstwerken en speelvoorzieningen. De afdeling werkt nauw samen met andere onderdelen binnen het fysiek domein en met externe partners om de stad veilig, bereikbaar en leefbaar te houden.

De afdeling staat onder bestuurlijke en maatschappelijke druk. Met name rondom politieke dossiers als het bomenbeleid en assetmanagement is duidelijk geworden dat de afdeling moet professionaliseren in de bestuurlijke advisering en in de ambtelijke voortbrenging, zodat beter wordt aangesloten bij de verwachtingen van college en raad. De huidige afdelingsmanager Stadsbeheer heeft hierdoor een structureel hoge werkdruk. Ter versterking van de bestuurlijke kwaliteit en de aansturing binnen Stadsbeheer wordt tijdelijk een tweede afdelingshoofd/manager ingezet.

Gespreksinformatie

Beoordeling

Stap 1: Beoordeling CV's op minimumeisen
externe administratieve broker beoordeelt de CVs op de minimumeisen in het bovengenoemd profiel. Kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.

Stap 2: Selectie tien (10) CV's die aan de opdrachtgever worden voorgelegd
externe administratieve broker beoordeelt de CVs van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde gunningscriteria te beoordelen door externe administratieve broker. De tien (10) kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.

Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CVs van de tien geselecteerde kandidaten in onderlinge vergelijking op de volgende criteria: Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties. De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste kandidaten (minimaal 2) worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald. De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geinformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Planning

De gesprekken bij de gemeente zijn gepland op vrijdag 28 november 2025 tussen 09:00 uur en 13:00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 27 november 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze aanvraag.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals:

Uitvoeringsvoorwaarde

Met het verstrekken van de opdracht (aan de ondernemer die inschrijft op de onderhavige opdracht en voor gunning in aanmerking komt) en gemeente Zoetermeer mag geen arbeidsrelatie/dienstbetrekking tot stand komen. De inschrijver dient dit te waarborgen. Bij het inschrijven op de onderhavige opdracht moet in dit kader rekening worden gehouden dat de uitvoering van de werkzaamheden plaatsvindt onder direct leiding en toezicht van de gemeente Zoetermeer. Dit betekent dat niet wordt voldaan aan de criteria voor zelfstandigheid zoals vereist onder de Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (Wet DBA). Conform de aangepaste afspraken rondom payrolling voor gemeenten, is het niet mogelijk op te reageren via een payroll constructie.

Schaal

Deze opdracht is ingedeeld in Schaal 14 (nieuwe structuur).

CV-eisen

Maximaal 5 paginas, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen

De opdracht wordt uitgevoerd op de volgende werkdagen: maandag t/m vrijdag.

Overige informatie

Een Verklaring omtrent het Gedrag (VOG) is een vereiste. Het facturatieproces van deze opdracht verloopt middels de facturatiemodule van de externe administratieve broker. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding.

Meer informatie

Vragen kunnen worden ingediend. De vragen en bijbehorende antwoorden worden gepubliceerd op onze website. Inhoudelijke vragen kunt u indienen bij de externe administratieve broker. Vragen omtrent de procedure kunt u telefonisch stellen. De reactietermijn van deze aanvraag is beperkt. Tot die tijd kunt u reageren.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr