Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.

Consulent werk en activering

gemeente Weststellingwerf

Griffioenpark 1, 8471 KR Wolvega, Nederland

Sluit over 12 dagen
Geen maximum 28-36 uur per week Friesland

Begindatum:

1 okt 2025

Einddatum:

1 feb 2026

Uren per week:

28 - 36

Publicatiedatum:

12 sept 2025

Omschrijving

Opdracht omschrijving

Werken bij een gemeente suf en saai? Vergeet het maar! De gemeente Weststellingwerf bemoeit zich met de hele lokale samenleving, van afvalcontainer tot zwembad, van thuishulp tot fietspad. Hierdoor werken bij ons veel verschillende mensen met allerlei opleidingen en deskundigheden. Bij de gemeente Weststellingwerf werk je met mensen voor mensen. En kun je echt iets betekenen! De wensen en behoeften, maar ook de mogelijkheden van de inwoners van onze 26 dorpen nemen we graag mee in de plannen die we maken. Mits die passen bij de wetten en regels waar we mee te maken hebben. Dat is complex, enorm interessant en brengt verantwoordelijkheden met zich mee.

Voor het team bestaanszekerheid zijn wij op zoek naar een consulent werk en activering:

Je functie: Het coachen en stimuleren van de inwoner zodat zij weer actief mee kunnen doen in de samenleving en een volgende stap kunnen zetten naar re-integratie en waar mogelijk betaald werk. Je stelt samen met de inwoner een plan van aanpak op.

Je werkzaamheden dragen ertoe bij dat de zelfredzaamheid, het probleemoplossend vermogen en de (financiele) onafhankelijkheid van de inwoner wordt vergroot. Dat doe je onder andere door:

  • Individuele begeleiding en coaching naar werk, school, stage of andere vormen waarbij ingezet wordt op directe activering;
  • de samenwerking op te zoeken met de interne jobcoach en jobhunter;
  • het onderhouden van contacten met de ketenpartners, waaronder re-integratiebureaus en onderwijsinstellingen;
  • je voert de wettelijke taken uit die voortvloeien uit de participatiewet.

Resultaten

Eisen

  • Kennis van de participatiewet en andere relevante wetgeving met betrekking tot de sociale zekerheid.
  • Betrokken en een verbinder pur sang en mensen willen graag met en voor je werken.
  • Onmiskenbaar inlevingsvermogen en empathie.
  • Coach en organisator; je zorgt dat de klanten in beweging komen door je klantgerichte instelling.
  • Een relevant hbo-diploma;
  • Vergelijkbare werkervaring waarin je mensen coacht en stimuleert tot ontwikkeling;
  • Een rijbewijs B en eigen vervoer, omdat je voor deze functie regelmatig onderweg bent;
  • Ervaring met het werken in klantvolgsystemen.
  • Minimaal drie jaar ervaring als consulent werk en activering
  • Relevante opleiding
  • 2 jaar aantoonbare ervaring binnen een gemeente organisatie.

Wensen en competenties

Wensen

Geen specifieke wensen vermeld in de opdrachttekst.

Competenties

Geen specifieke competenties vermeld in de opdrachttekst.

Organisatie en team

Voor het team bestaanszekerheid zijn wij op zoek naar een consulent werk en activering:

Gespreksinformatie

De kandidaat is inzetbaar vanaf 1 oktober 2025 tot en met 1 februari 2026 voor 28 -36 uur per week. De inhuuropdracht kan optioneel worden verlengd. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de Offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de Offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals:

U voegt een cv van maximaal 3 pagina's A4 toe.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via 06 43 36 34 42 / susan.peschier@kbenp.nl of met Nina de Jong via 06 39 84 53 67 / nina.dejong@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur