Beleidsmedewerker minima en schuldhulpverlening

Laan van Sint Hilaire 2, 4301 SH Zierikzee, Nederland

Sluit over 5 dagen
Geen maximum 30 Zeeland

Begindatum:

27 okt 2025

Einddatum:

1 jun 2026

Uren per week:

30

Publicatiedatum:

25 sept 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Binnen het sociaal domein staat de gemeente Schouwen-Duiveland voor de opgave om inwoners zoveel mogelijk te laten meedoen. Uitgangspunten zijn participatie, laagdrempelige toegang, preventie van schuldenproblematiek en effectieve armoedebestrijding. Het nieuwe beleidskader sociaal domein vormt hiervoor het vertrekpunt.

Voor de periode van zwangerschapsverlof zoeken wij tijdelijke vervanging voor de functie van beleidsmedewerker armoede en schuldhulpverlening. De komende maanden ligt de focus op het verder implementeren van beleidswijzigingen in het minimabeleid (waaronder de witgoedregeling, declaratiefonds en het kind-loket voor regelingen vanuit St. Leergeld), het monitoren van ontwikkelingen rondom energiearmoede en het begeleiden van onderzoeken. Daarnaast is het van belang om, aansluitend bij het nieuwe beleidskader, een uitvoeringsplan schuldhulpverlening te ontwikkelen en bestuurlijk te kunnen afstemmen en adviseren.

Wij zoeken een beleidsmedewerker die ervaring heeft met beleidsontwikkeling binnen het sociaal domein, bij voorkeur op de thema’s armoede en schulden. Belangrijk zijn een goed analytisch vermogen, ervaring met de P&C-cyclus, en het kunnen schakelen tussen beleid en uitvoering. Daarnaast zijn bestuurlijke sensitiviteit, adviesvaardigheden en het vermogen om samen te werken met zowel interne collega’s als externe partners essentieel.

Minimabeleid:

  • P&C cyclus;

  • Deelname aan overleggen, zoals het pfh-overleg, clusteroverleg beleid, afstemmingsoverleg sub-team;

  • Monitoren herijking minimabeleid, implementatie, onderzoek t.b.v. aansluiten beleid op de praktijk, regisseren communicatiecampagne;

  • Implementatie organiseren en regisseren minimabeleid: Subsidie energiezuinige witgoedwissel, kind-loket voor regelingen bij St. Leergeld per 1-1-2026, beleidswijzigingen Declaratiefonds Volwassenen, beleidswijzigingen Bijzondere bijstand (inrichtingskosten +vergoeding maatwerk tandheelkundige kosten);

  • Subsidie energiezuinige witgoedwissel: contacten externe partij onderhouden, budget nauwgezet monitoren i.v.m. subsidieplafond. Hier moet in 2026 actie op worden genomen bij een restant of tekort in 2025;

  • Collectieve aanvullende ziektekostenverzekering: wijzigingen implementeren in de uitvoering zoals o.a. de nieuwe premiebedragen, spreekuren in december in samenwerking met het SMWO, oppakken taken in samenwerking met afdeling communicatie;

  • Ontwikkelingen monitoren op het gebied van energiearmoede;

  • Regisseren uitvoering van onderzoek door een extern onderzoeksbureau (KWIZ). Start Q4 met onderzoek + start uitvoering Q1 2026;

  • a.v. herzien overlegstructuren minimabeleid/ SHV: organiseren van een ketenbijeenkomst voor netwerkpartners en interne collega’s april 2026. In samenspraak met SHV Zeeland;

  • Evaluaties met subsidiepartners: Volwassenfonds Sport en Cultuur, St. Leergeld, Jeugdfonds Sport en Cultuur;

  • Voorzieningen wijzer platform ‘Datgeldtvoormij’ monitoren/ evalueren;

  • Subsidie Leger des Heils monitoren> contact onderhouden met SHV Zeeland. Zij gaan waarschijnlijk een nieuwe subsidieaanvraag in 2026 doen.

Schuldhulpverlening:

  • Opstellen uitvoeringsplan SHV n.a.v. de evaluatie SHV en het nieuwe beleidskader (ook ligt er een vraag naar een onderzoek qua uitbesteding SHV bij Verder);

  • Evalueren/ monitoren Vroegsignalering (capaciteit/ formatie wordt besproken in okt);

  • SHV voor ondernemers monitoren/ evalueren (Verder, Over Rood, Consulent zelfstandigen).

Eisen

  • Inschrijver voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;

  • Bring your own device. De kandidaat dient zelf voor een mobile device te zorgen. De gemeente Schouwen-Duivenland zorgt voor een laptop;

  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;

  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als beleidsmedewerker armoede en schuldhulpverlening bij een gemeente;

  • Beschikbaar per 27 oktober 2025 voor 30 uur per week.

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 9 jaar als beleidsmedewerker armoede en schuldhulpverlening bij een gemeente (50 punten);

  •  Aantoonbare werkervaring met Suite Sociaaldomein en Suwinet. Benoem duidelijk in het CV waar deze werkervaring is opgedaan (25 punten);

  • Aantoonbare werkervaring met het managen van externe stakeholders. Geef hiervan een duidelijk voorbeeld in het CV (25 punten).

Competenties

  • Luisteren;

  • Doorzettingsvermogen;

  • Tactisch gedrag;

  • Motiveren;

  • Resultaatgericht werken;

  • Samenwerken;

  • Overtuigen;

  • Assertiviteit;

  • Besluitvaardigheid;

  • Organiseren;

  • Kritisch;

  • Analyserend vermogen;

  • Plannen en organiseren;

  • Politiek-bestuurlijke sensitiviteit.

Organisatie en team

Met zo’n 400 collega’s zetten we ons bij de gemeente Schouwen-Duiveland dagelijks in voor ons mooie eiland. We juichen initiatieven vanuit onze samenleving van harte toe en helpen waar mogelijk. Hierbij denken we niet vanuit wat ‘moet’; we denken juist vanuit wat kan. We stellen hierbij de mensen – onze inwoners, ondernemers, en gasten – centraal. Dit geldt ook voor iedereen die bij de gemeente Schouwen-Duiveland werkt. Omdat ‘de mens centraal stellen’ voor iedere functie wat anders betekent, krijg je bij ons de ruimte om hier je eigen aanvulling aan te geven. Een bewezen sleutel tot succes!

Gespreksinformatie

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 7 oktober 2025, van 09:00 uur tot 12:00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 6 oktober 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht. 

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Functieschaal  
Deze functie is ingedeeld in functieschaal schaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.  

Fee
De externe partij brengt voor deze opdracht geen fee in rekening bij de winnende leverancier.  

CV-eisen  
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.  
Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv. 

Werkdagen  
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma-di-woe-do-vrij.
Is hybride werken mogelijk: Niet bekend.

Overige informatie
De gemeente Schouwen-Duiveland heeft er voor gekozen om de externe partij als broker in te zetten. Na gunning verzorgt de externe partij derhalve de contractafhandeling, urenregistratie en facturatie. Dit betekent dat u een overeenkomst afsluit met de externe partij. De overeenkomsten zijn als model bijgevoegd in het reactieformulier (Model 4 in geval u een ZZP’er bent, Model 5 in geval je een Toeleverancier bent die een zzp’er aanbiedt en Model 6 in het geval je een Toeleverancier bent die de tijdelijke medewerker detacheert). Je zal in casu factureren aan de externe partij middels de facturatiemodule van de externe partij. Indien je de opdracht gegund krijgt, ontvang je een handleiding. Door in te schrijven ga je ermee akkoord middels deze constructie de opdracht uit te voeren.

  • Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste.

  • Uitzend-/ en uitleenbedrijven moeten voldoen aan de voorwaarden voor disculpatie als gesteld in de wijziging leidraad invordering nr. BLKB2012/1062M.

  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi)

Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 25% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.  

Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die niet is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 55% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer. 

Uitvoeringsvoorwaarde
Met het verstrekken van de opdracht (aan de ondernemer die inschrijft op de onderhavige opdracht en voor gunning in aanmerking komt) en de Gemeente Schouwen-Duiveland mag géén arbeidsrelatie/dienstbetrekking tot stand komen. De inschrijver dient dit te waarborgen. Bij het inschrijven op de onderhavige opdracht moet in dit kader rekening worden gehouden dat de uitvoering van de werkzaamheden plaatsvindt onder direct toezicht en leiding van de Gemeente Schouwen-Duiveland. Dit betekent dat niet wordt voldaan aan de criteria voor zelfstandigheid zoals vereist onder de Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (Wet DBA). De gemeente merkt hierbij op dat aan de voornoemde uitvoeringsvoorwaarde niet wordt voldaan als de inschrijver een ZZP-er is (ongeacht of dit een eenmanszaak of een BV is).

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via 06 43 36 34 42 / susan.peschier@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur