Begindatum:
1 jan 2026Einddatum:
31 dec 2026Publicatiedatum:
18 nov 2025Voor het project Rijnpark zijn wij op zoek naar een senior adviseur Communicatie en Participatie.
Het project Rijnpark, onderdeel van de spoorzone Arnhem Oost, is opgedeeld in twee fasen. In fase 1 (ca. 3.500 woningen) wordt momenteel gewerkt aan een samenwerkingsovereenkomst met de grondeigenaren en corporaties en aan de publiekrechtelijke procedures.
Het doel is om deze fase eind 2025 af te ronden, waarna de volgende fase zal starten met het ontwerpproces en doorlopen van de procedure het omgevingsplan. Fase 2 bevindt zich in het begin van de initiatieffase omdat hiervoor ook een gebiedsvisie is opgesteld maar er lopen nu verschillende aanvragen voor benodigde financiële middelen.
Binnen de gemeentelijke projectorganisatie werkt de gevraagde communicatieadviseur aan het begeleiden van participatietrajecten nauw samen met de project- en omgevingsmanagers en draagt bij aan het adviseren én vooral ook uitvoeren van communicatie- en participatieactiviteiten van dit grootschalige, multidisciplinaire gebiedsontwikkelingsproject.
Het doel van de opdracht is het verder uitwerken van de communicatieaanpak en het opzetten en uitvoeren van participatie rondom Rijnpark (fase 1 en fase 2). Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de omgevingsmanager, de strategisch communicatieadviseur van Spoorzone Arnhem-oost, ontwikkelmanager, projectmanagers, de communicatie-afdeling, woordvoerders, externe stakeholders, ontwikkelende partijen en het bestuur. Je zorgt voor een gedragen proces, waarin bewoners, ondernemers, maatschappelijke organisaties en interne ambassadeurs en andere stakeholders actief worden betrokken.
Je bouwt mee aan de positionering van het gebied, ontwikkelt placemaking met betrokken stakeholders en zorgt voor zichtbaarheid van het project en bestuur op strategische momenten. Daarnaast verzorg je externe communicatie en publiciteit, waaronder persberichten, social media, nieuwsbrieven en aansturing van bureaus. En adviseer je intern over communicatie-integratie in plannen, bestuurlijke communicatie, woordvoering en stakeholdermanagement. Je organiseert bijeenkomsten, betrekt relevante partijen en bouwt aan een netwerk van ambassadeurs, met oog voor bestuurlijke gevoeligheden en een goede afstemming met externe partners zoals woningcorporaties en ontwikkelaars. Je bent gewend snel te schakelen tussen advies en uitvoering. Het einddoel is een gedragen communicatieplan en succesvolle uitvoering van de communicatiestrategie.
De Adviseur Communicatie en Participatie rapporteert aan de projectmanager en is verantwoordelijk voor:
Zsm na sluiten van de aanvraag - Gesprekken worden live op locatie gevoerd op het Stadhuis te Arnhem.
De briefselectie is op vrijdag 28 november.
Bij gunning van de opdracht is het overleggen van een VOG vereist voor in ieder geval 'De Connectie', bij Arnhem en Renkum is dit (nog) niet verplicht. Wordt de kandidaat aangeboden via een leverancier dan is de leverancier verantwoordelijk voor de aanvraag van de VOG. Bij de gunning aan een ZZP'er zal Inhuurbalie026 de VOG aanvragen. De kosten voor de aanvraag van de VOG zijn niet declarabel en zijn voor eigen kosten.