Logo van Gemeente Amsterdam
Logo van Gemeente Amsterdam

Digitale Voorzieningen - Functioneel beheerder senior

Amstel 1, 1011 PN Amsterdam, Nederland

Sluit over 9 dagen

Begindatum:

15 dec 2025

Einddatum:

15 dec 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

10 nov 2025
Opdracht tarief 75Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Opdrachtomschrijving

Amsterdam digitaliseert steeds verder. We zetten ons als gemeente dagelijks in voor Amsterdam en de Amsterdammer. Zo denken we na over vele opgaves en vraagstukken ; bij voorbeeld onze bewoonbaarheid nu en in de toekomst, over onze openbare ruimte of groenvoorziening in de stad. We willen duurzaam zijn, zorgen voor voldoende woningen en zetten ons in voor de gezondheid van de Amsterdammer. Onze digitalisering loopt hier overal doorheen en brengt vele voordelen met zich mee, maar ook uitdagingen. Als functioneel beheerder sta je hier midden in en werk je aan een digitale omgeving en dienstverlening voor Amsterdam. Binnen de gemeente Amsterdam werken ruim 320 functioneel beheerders samen vanuit onze vakgroep functioneel beheer aan onze 1250 verschillende applicaties. Onderverdeeld in 14 teams zorgen wij ervoor dat onze applicaties werkend blijven en worden geoptimaliseerd door verdere door-ontwikkeling op basis van de wensen van de gebruikers . Dit doen we gebaseerd op stedelijke themas waarbij we ons richten op het wendbaar en opgavegericht werken, d.w.z. het samenwerken door de organisatie heen aan de maatschappelijke vraagstukken en opgaves van Amsterdam. Als functioneel beheerder richt je je op de werkprocessen, door ons Ways of Working (WoW) genoemd, van onze vakgroep In deze rol als functioneel beheerder werk je vanuit je team aan het continu verbeteren van de vergunningenapplicatie Powerbrowser om de dienstverlening naar de burgers van Amsterdam te verhogen.

Werkzaamheden

  • Je definieert zelfstandig benodigde acties voor het oplossen van incidenten;
  • Zelfstandig uitvoeren van werkzaamheden zoals; oppakken van meldingen, 2e lijns-ondersteuning van gebruikers, autorisaties en testenactiviteiten;
  • Deelname in (ontwikkel) projecten zoals testautomatisering en implementatie AI bot;
  • Change- en release management;
  • Oplossen van storingen en issues;
  • Mogelijkheden tot verbetering van de functionaliteiten signaleren.

Eisen

  • Inschrijver draagt loonbelasting en werknemerspremies af voor de kandidaat en is hiermee verzekerd binnen het sociale stelsel.
  • Inschrijver heeft werkgeversgezag tussen Inschrijver en kandidaat.
  • Inschrijver voldoet aan alle werkgeversverplichtingen, zoals 2 jaar doorbetalingsverplichting bij ziekte, de Wet Poortwachter of de WAADI.
  • Uit het uittreksel van Kamer van Koophandel van Inschrijver blijkt dat Inschrijver meer dan een (1) medewerker (werkzame personen) in loondienst heeft (uittreksel van maximaal 12 maanden oud vereist).
  • Leverancier dient te handelen namens de bepalingen zoals opgenomen in artikel 8 van de Wet allocatie arbeidskrachten door intermediairs (WAADI).
  • Organisatie dient in het kader van de wet Waadi geregistreerd te staan bij de Kamer van Koophandel.
  • De aangeboden kandidaat is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam (KO).
  • De kandidaat van de voorlopig winnende Inschrijver moet op het moment van de start van de opdracht in loondienst zijn van de Inschrijver voor minimaal het aantal uren en de looptijd van de opdracht (incl. eventuele verlengingen).
  • Het cv van de kandidaat is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling.
  • De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een HBO werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Een motivatie van maximaal 1 A4 dient te worden toegevoegd, waarin wordt aangegeven waarom de kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 1 jaar ervaring met het vergunningenpakket Powerbrowser. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal een jaar aantoonbare ervaring met de leges inrichting van voor wat betreft de WABO vergunningen. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal een jaar ervaring met testautomatisering. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal een jaar kennis en ervaring van het meldingensysteem Topdesk. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat.
  • De organisatie die een offerte indient, mag zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven.

Wensen en competenties

Wensen

  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van de werkprocessen van Functioneel beheer Amsterdam. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare werkervaring binnen de G4 gemeenten. Dit dient duidlelijk te blijken uit het cv.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal een jaar aantoonbare ervaring met AI vraagstukken. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.

Organisatie en team

Gemeentelijke organisatie

De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)

De directie Digitale voorzieningen is onderdeel van het cluster Digitalisering, Innovatie en Informatie (DII) en draagt zorg voor het ontwikkelen en beheren van kwalitatief goede en betrouwbare digitale diensten (applicatief en infrastructureel). Ze is dus onder andere verantwoordelijk voor de overstap naar op Cloud gebaseerde diensten en de ontwikkeling en het beheer van onder ander het Cloud platform. Een andere belangrijke taak van de directie Digitale voorzieningen is de regiefunctie op externe partners die IT-diensten verlenen aan de gemeente Amsterdam en het inkopen van nieuwe diensten en producten namens het hele i-domein. Naast regievoeren op de uitbestede diensten ontwikkelt de gemeente ook zelf software; deze werkzaamheden vallen ook onder de directie Digitale Voorzieningen. De vakgroep Functioneel Beheer levert deskundigheid op het gebied van gebruikersondersteuning, analyse van wijzigingenbehoeften, requirements management, testuitvoering en -management, wijzigingenbeheer, ketenmanagement en applicatiebeheer. De vakgroep bestaat uit 16 teams en ongeveer 320 medewerkers.

Gespreksinformatie

  • Aantal kandidaten op interview: 3
  • Planning interviews: zo snel mogelijk na sluiting.
  • Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden kandidaat kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. Hij of zij dient daarom beschikbaar te zijn voor het interview.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

De opdracht wordt uitgevoerd onder leiding en toezicht van de gemeente en is beoordeeld als een opdracht die door de Inschrijver wordt ingevuld.

Met onderstaande kenmerken willen wij u een snelle eerste indruk geven over de offerteaanvraag. Hiermee kunt u direct bepalen of deze offerteaanvraag interessant is voor u en u wilt overgaan tot het opmaken van een offerte.

  • Startdatum: 15-12-2025
  • Einddatum: 14-12-2026
  • Werklocatie: Cruquiusweg, 5, 1019AT, AMSTERDAM
  • Optioneel tot verlenging: Ja, de Gemeente heeft de mogelijkheid de Overeenkomst meerdere keren te verlengen tegen dezelfde voorwaarden en condities, met dien verstande dat de totale maximale duur van de Overeenkomst de 24 maanden niet mag overschrijden.

Voor uitgebreidere functieomschrijvingen verwijzen wij u naar de vragenlijst 'informatie en criteria kandidaat'.

Stel uw vraag via de 'Vraag & Antwoord-module'. De Nota van Inlichtingen wordt uiterlijk de werkdag na de bovengenoemde datum verstrekt. De wervingsadviseur kan besluiten om een vraag eerder te beantwoorden. Zolang deze offerteaanvraag openstaat heeft u als leverancier alleen met het Team Tijdelijke Externe Inzet contact over deze aanvraag. Op deze offerteaanvraag zijn de door u eerder geaccepteerde leidraad en voorwaarden van toepassing.

Bijgesloten overeenkomst (4) is van toepassing op deze aanbesteding. Bijlage 5 Integriteits- en geheimhoudingsverklaring, is op deze overeenkomst van toepassing. U heeft bovenstaande tekst gelezen en gaat akkoord met de inhoud.

Alle in het Dynamisch Aankoop Systeem (DAS) ingevulde bedrijfsgegevens alsmede de Uniforme Europees Aanbestedingsdocument (UEA), het uittreksel van de Kamer van Koophandel en de bedrijfsverzekeringspolis dienen bij het indienen van deze offerte up-to-date te zijn. De handelsnaam en relatienummer die op het ingediende uittreksel van de Kamer van Koophandel vermeld staat en waarmee de leverancier zich inschrijft voor kwalificatie, dient te corresponderen met de facturerende organisatie. Na het indienen van een offerte op een opdracht kan dit niet meer gewijzigd of aangepast worden.

Bij gunning is de aangeboden kandidaat direct inzetbaar zoals vermeld in de opdrachtomschrijving van deze tender.

Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Indien het opgegeven tarief de aangegeven range of het maximumtarief overschrijdt wordt uw offerte terzijde gelegd (knock out). Er geldt een maximum uurtarief conform het actuele bezoldigingsmaximum per uur zoals bepaald in de WNT waarbij maximaal 36 uur per week mag worden gefactureerd; EN - De contractwaarde over 12 maanden is maximaal gelijk aan de actuele WNT-norm. Indien het opgegeven tarief buiten de aangegeven range valt, wordt uw offerte terzijde gelegd (knock-out). De verdeling van de punten voor de score op tarief wordt als volgt berekend: de inschrijver met het laagste tarief krijgt het maximale aantal punten. De score van de overige offertes wordt gerelateerd aan het laagste tarief op basis van percentuele afwijking.

Informatie Kandidaat: De gegevens worden onder andere gebruikt voor het uitnodigen van de kandidaat voor een interview en het aanvragen van de VOG indien hij/zij de functie krijgt. Het verstrekken van onjuiste en/of onvolledige informatie leidt tot vertraging. Gebruik de volledige naam van de kandidaat zoals deze in het paspoort of op de identiteitskaart staat vermeld. Middels de tab 'Offerte' dient u de naam van de inschrijving te wijzigen, die bovenin wordt weergegeven. Wijzig deze naar: Naam organisatie + naam kandidaat, zodat duidelijk is welke kandidaat het betreft. Dit kan worden gewijzigd aan de hand van het potlood icoon.

Indienen extra inschrijvingen: Gemeente Amsterdam stelt u voor deze aanvraag in staat om maximaal 1 kandidaat aan te bieden. Om een extra offerte aan te maken klikt u op het tabblad 'Offerte' en vervolgens rechtsonder op 'Extra offerte'. Attentie: u dient iedere inschrijving apart in te dienen. Indienen doet u door middel van de button 'Indienen'. Ter controle vraagt het systeem om uw wachtwoord. Heeft u hier vragen over dan kunt u contact opnemen met de Servicedesk.

Informatie leverancier: Wij willen van u als leverancier onderstaande gegevens ontvangen. Indien de gegevens hetzelfde zijn als die van de kandidaat, vult u ze hier weer in. De gegevens die u verstrekt worden onder andere gebruikt om contact met u op te nemen bij vragen of voor het opstellen van de overeenkomst indien de opdracht aan u wordt gegund. Het verstrekken van onjuiste en/of onvolledige informatie leidt tot vertraging.

Referentie: Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie. Let op: de referent dient op de hoogte te zijn.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr