Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van  Energie Data Services Nederland
Logo van  Energie Data Services Nederland

Functioneel/Technisch beheerder

Van Asch van Wijckstraat 55, 3811 LP Amersfoort, Nederland

Sluit over 3 dagen

Begindatum:

5 jan 2026

Einddatum:

30 jun 2026

Uren per week:

32 - 40

Publicatiedatum:

25 nov 2025
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32 - 40
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Bij EDSN draag jij bij aan de verduurzaming van Nederland. Elke dag. Sámen met onze partners in de energiesector. De verduurzaming en de energietransitie die in volle gang is brengt een hoop uitdagingen met zich mee.

Werk aan een toekomstbestendig energiesysteem
Als Functioneel beheerder werk je samen met je scrum team aan het beheren, ondersteunen en optimaliseren van de door EDSN aangeboden diensten en services. Met een scherp en vakkundig oog bewaak jij de continuïteit, betrouwbaarheid, kwaliteit en beveiliging van deze diensten. Je voorziet wat applicaties in de toekomst mogelijk nodig hebben en speelt hier tijdig op in. Zo houd je onze klanten meer dan tevreden.
Samen met je collega functioneel beheerders pak je opdrachten op binnen de ART A&R. Door samen te werken, kunnen we kennis behouden en risico's verminderen. Wanneer we onze expertise en ervaringen delen, zorgen we ervoor dat cruciale informatie niet verloren gaat. Het gestructureerd documenteren van deze informatie is van groot belang. Bovendien helpt samenwerking om een breder perspectief te krijgen op problemen en oplossingen, wat leidt tot betere besluitvorming en een hogere kwaliteit van onze diensten.
Naast het werk in je team vinden we het belangrijk dat je kennis blijft delen en opdoen van vakgenoten binnen EDSN. Daarom werken we met Community of Practices waarbij Functioneel beheerders uit alle teams regelmatig samen komen om nieuwe ontwikkelingen te bespreken, kennis te delen en voortdurend te kijken hoe dingen binnen EDSN beter kunnen. Zo blijven we ons continu verbeteren!

Dit ga je doen:
  • Bewaakt de continuïteit, betrouwbaarheid, kwaliteit en beveiliging van de systemen door het (doen) uitvoeren van kwaliteitscontroles en onderhoud.
  • Onderhoudt contacten met de ICT-leverancier over de prestaties van de services.
  • Coördineert het verzamelen van meetgegevens t.a.v. de services, analyseert de resultaten, signaleert knelpunten en doet verbetervoorstellen.
  • Bent verantwoordelijk voor up to date gebruikersdocumentatie.
  • Ondersteunt gebruikers bij het gebruik van de services. Verzorgt/organiseert zo nodig trainingen en instructies.
  • Neemt de gevoelige en/of complexe storingen en vragen van klanten in behandeling en zorgt voor oplossingen.
  • Maakt planningen en stelt prioriteiten.
  • Bespreekt mogelijke oplossingen met klanten of collega's of externe deskundigen.
  • Informeert de klant tijdig over de voortgang. Draagt bij aan de ontwikkeling van rapportages in opdracht van de klant.
  • Inventariseert en analyseert de informatiebehoefte, doet voorstellen tot het aanpassen van de programmatuur en adviseert over de prioriteitsstelling.
  • Definieert en controleert acceptatie/functionaliteitscriteria.
  • Stuurt de realisatie van projecten binnen Beheer aan en implementeert in overleg met de gebruikers de nieuwe versie van applicaties.
  • Coördineert (acceptatie-)testen, maakt testplannen, voert functionele testen uit en biedt ondersteuning bij gebruikerstesten.

Eisen

  • Minimaal 3 jaar werkervaring in een soortgelijke rol (we zoeken geen Technisch Applicatie Beheerder).
  • Hbo/wo werk- en denkniveau op het gebied van informatiemanagement of soortgelijk.
  • Geen 9 tot 5 mentaliteit, je draait mee in stand-by en weekenden.
  • De kandidaat beheerst de Nederlandse taal zowel schriftelijk als woordelijk uitstekend.
  • De kandidaat is bereid om 2 dagen in de week op het kantoor in Amersfoort aanwezig te zijn. Het betreft maandag en woensdag.
  • Bij eventuele gunning is het verplicht voor de kandidaat/leverancier om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) aan te vragen voor de kandidaat.
  • De werkzaamheden worden te allen tijde vanaf een Nederlands werkadres uitgevoerd.

Wensen en competenties

Wensen
  • Minimaal 5 jaar werkervaring in een soortgelijke rol (we zoeken geen Technisch Applicatie Beheerder).
  • Kundig in IT Service Management en Scrum en/of DevOps.
  • Ervaring binnen de energiesector (specifiek op de markfaciliteringsprocessen) is een pré.
Competenties
  • Je bent resultaatgericht, proactief, assertief en beschikt over overtuigingskracht en communicatieve vaardigheden in woord en geschrift.
  • Je bent iemand die zich nieuwe informatie snel eigen maakt en continu op zoek is naar manieren om je kennis uit te breiden en te verdiepen.
  • Kwaliteit zit in je hart en nieren. Als je iets doet dan wil je dat ook goed doen.
  • Het continu verbeteren van processen en technieken is daarom voor jou vanzelfsprekend.
  • Je vindt het leuk om team overstijgende samenwerkingen te stimuleren en jouw collega's te coachen.
  • Je bent kritisch en secuur en zet je graag in om kennis te delen en jouw team tot een hoger niveau te brengen.

Organisatie en team

Over EDSN
Energie Data Services Nederland (EDSN) is een groeiend bedrijf dat snel stappen zet in de professionalisering van haar organisatie. Van startup naar scale up. EDSN ontwikkelt voor alle regionale en landelijke netbeheerders een betrouwbare en innovatieve ICT-infrastructuur. We specialiseren ons in het verzamelen en bereikbaar maken van gebruiksdata, die andere marktpartijen weer kunnen gebruiken voor het ontwikkelen van nieuwe diensten. Met die datadiensten geven we de energietransitie en daarmee ook de verduurzaming van Nederland ruim baan.

Je komt te werken in team Bamboo wat samen met drie andere teams werkt aan de applicatie C-ARM (Centrale Allocatie Reconciliatie en Meetdata).

Gespreksinformatie

De gesprekken vinden plaats op woensdag 3 december van 09:00 tot 12:00 uur. Zorg ervoor dat uw kandidaat beschikbaar is.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals:
Doorleenconstructies zijn nadrukkelijk niet toegestaan.
Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr