Logo van Provincie Gelderland
Logo van Provincie Gelderland

Teammanager Energietransitie en Klimaat

Markt 11, 6811 CG Arnhem, Nederland

Sluit over 25 dagen

Begindatum:

4 mei 2026

Einddatum:

-

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

19 mrt 2026
Opdracht tarief 130Opdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Samen met inwoners, gemeenten, kennisinstellingen en bedrijven zorgen we ervoor dat we in Gelderland in 2050 netto geen broeikasgassen meer uitstoten. Zo voorkomen we dat de aarde verder opwarmt. Dit doel bereiken we stap voor stap, bijvoorbeeld door het verduurzamen van de gebouwde omgeving, industrie en bedrijven en mobiliteit. Binnen het overkoepelende Themateam Energietransitie en Klimaat (hierna ‘team ETK’) werken we daaraan binnen verschillende clusters.

We zijn op zoek naar een tijdelijke teammanager Energietransitie en Klimaat. Als teammanager geef je richting aan deze urgente maatschappelijke opgaven en verbindt je mensen, ambities en regio’s. Je geeft inhoudelijk richting aan het dynamische thema van de energietransitie en bent in staat, én hebt er plezier in, hier een strategische discussie over te voeren wanneer nieuwe ontwikkelingen, kansen en risico's zich voor doen. Naast het geven van heldere opdrachten en het behalen van resultaten werk je actief aan de ontwikkeling van het team. Dat doe je binnen de context van de doorontwikkeling van de afdeling Programmering – Ontwikkeling Landelijk Gebied, waar team ETK deel van uitmaakt. Er ligt nadruk op regionale programmering, verbetering van de onderlinge samenwerking, integraal en omgevingsbewust werken.

Als teammanager Programmering Energietransitie heb je de volgende taken en verantwoordelijkheden:

  • Deelnemen aan het Managementteam (MT) van de afdeling Programmering – Ontwikkeling Landelijk Gebied en het algemene MT van de provincie, en zorg dragen voor de afgesproken (ontwikkel-)punten naar de realisatie in je team.

  • Vertegenwoordigen van jouw team in interne en externe overleggen.

  • Sturing vindt plaats op hoofdlijnen, met focus op keuzes maken, prioriteiten stellen en het geven van heldere opdrachten. Je bent het eerste aanspreekpunt voor het college en de gedeputeerde op het thema Energietransitie.

  • Zorgen voor effectief HR-management, waaronder het voeren van personeelsgesprekken en begeleiden van de professionele ontwikkeling van medewerkers.

  • Als teammanager Programmering Energietransitie stuurt je en faciliteert je op de 4 aspecten: mens, team, inhoud en bedrijfsvoering.

Eisen

  • Je bent inzetbaar vanaf 4 mei 2026 tot en met 31 oktober 2026 voor 32 - 36 uur per week. De inhuuropdracht kan optioneel worden verlengd met 2 maal een periode van 6 maanden. Afhankelijk van je beschikbaarheid, is een gefaseerde start mogelijk, mits je per 4 mei 2026 kan starten voor minimaal 24 uur per week en uiterlijk 1 juni 2026 inzetbaar is voor minimaal 32 uur per week. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Je voegt een CV van maximaal 5 pagina's A4 toe. Indien het CV (incl. figuren, tabellen, voorblad en inhoudsopgave) langer is dan het toegestane aantal A4's, wordt deze enkel voor het toegestane aantal A4's beoordeeld, waarna de overige A4's buiten de beoordeling worden gehouden. Het CV is in het Nederlands gesteld en bij voorkeur in PDF-formaat. In het CV dient te allen tijde een vermelding van de functienaam, start- en einddatum (MAAND EN JAAR) van de werkzaamheden en aantal gewerkte uren per week te zijn vermeld. Het CV dient louter ter verificatie van de bij de eisen en gunningscriteria kwaliteit gegeven toelichting. Je dient in het CV apart op alle eisen en gunningscriteria kwaliteit een toelichting (antwoord/beschrijving) te geven waarmee je, of de aangeboden professional, aantoont dat je aan de eis of het gunningscriterium kwaliteit voldoet.
  • Het aangeboden uurtarief ligt tussen minimaal € 110,- per uur en maximaal € 130,- per uur, inclusief alle kosten, exclusief BTW.
  • Je beschikt aantoonbaar over minimaal een afgeronde HBO of WO opleiding. Benoem de naam van het opleidingsinstituut, de plaats, de afstudeerrichting en het afstudeerjaar.
  • Je beschikt aantoonbaar over minimaal 5 jaar ervaring (opgedaan in de periode 2015 - heden) in de functie van integraal teammanager (HR en inhoud) bij of voor een overheidsorganisatie. Benoem en beschrijf concreet (geen abstracte termen) in je toelichting de ervaring waaruit blijkt dat je aan deze eis van minimaal 5 jaar ervaring voldoet.
  • Je beschikt aantoonbaar over ervaring (opgedaan in de periode 2015 - heden) binnen een complexe politiek-bestuurlijke omgeving/krachtenveld met uiteenlopende belangen. Benoem en beschrijf concreet (geen abstracte termen) in je toelichting minimaal 2 opdrachten/projecten waaruit blijkt dat je aan deze eis voldoet. Graag de complexe bestuurlijke omgeving/krachtenveld en tevens de uiteenlopende belangen beschrijven.
  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag.

Wensen en competenties

Wensen

  • Je beschikt aantoonbaar over ervaring (opgedaan in de periode 2020 - heden) met leidinggeven aan teams van 20 fte of groter bij of voor een overheidsorganisatie, aan te tonen met praktijkvoorbeelden. Graag per opdracht/project het aantal fte benoemen.
  • Je beschikt aantoonbaar over ervaring (opgedaan in de periode 2020- heden) met klimaat of energie gerelateerde vraagstukken, aan te tonen met praktijkvoorbeelden.
  • Je beschikt aantoonbaar over ervaring (opgedaan in de periode 2020 - heden) met het adviseren van bestuurders en als eerste aanspreekpunt van bestuurders op een bepaald thema/onderwerp, aan te tonen met praktijkvoorbeelden.

Competenties

  • Politiek-bestuurlijke sensitiviteit: Je bent je bewust van de behoeftes en belangen in het bestuurlijke krachtenveld én je eigen invloed hierop. Je weet wat er speelt, wat bestuurders drijft en je weet je effectief te manifesteren in complexe krachtenvelden. Je begrijpt de politiek-bestuurlijke belangen en maatschappelijke verhoudingen. Je weet tactisch op te treden in delicate situaties en jouw eigen rol ken en bewaak je goed.
  • Samenwerkingsgerichtheid: Je levert een bijdrage aan een gezamenlijk resultaat en bent in staat om in teamverband daaraan te werken. Je stelt het groepsbelang boven je persoonlijk belang en draagt actief bij aan teamprocessen. Je raadpleegt en betrekt anderen, informeert anderen pro-actief en stemt af met anderen. Je bent sociaal en geeft ruimte aan anderen.
  • Resultaat- en oplossingsgerichtheid: Je formuleert doelstellingen helder, concreet en meetbaar en maakt duidelijke afspraken. Je houdt zicht op de voortgang, rapporteert en informeert daarover. Je denkt vooruit. Je spant je actief in om concrete resultaten en/of doelstellingen te halen. Bij tegenslagen geef je niet op en houd je de uitgezette lijn voor ogen.
  • Leiderschap: Je bezit het vermogen om individuen of groepen te inspireren tot een gedeelde visie en hen daarmee te leiden en beïnvloeden in de richting van een gemeenschappelijk doel. Je bent in staat duidelijke richting en doelen te communiceren, een positieve en productieve werkomgeving te creëren en teamleden te ondersteunen en motiveren om hun volledige potentieel te bereiken.
  • Inspireren (enthousiasmeren/stimuleren): Je prikkelt anderen met vernieuwende en uitdagende ideëen om enthousiasme voor een bepaalde taak of rol aan te wakkeren/aan te moedigen en zo aan te zetten tot nieuwe gedachten of acties.

Organisatie en team

Gelderland is de mooiste provincie van Nederland! Elke dag werken we in de grootste provincie van Nederland samen met ruim 1.500 medewerkers om Gelderland mooi, schoon, welvarend en veilig te houden van en voor ons allemaal. We doen dit met veel inzet, motivatie, kennis en kunde en uiteraard samen met allerlei organisaties en partijen. Samen zoeken we telkens naar nieuwe passende oplossingen voor complexe maatschappelijke opgaven zoals bijvoorbeeld energietransitie, woningbouw, mobiliteit, natuur of milieu. Dit maakt ons werk uitdagend, interessant en zinvol.

Team ETK bestaat uit ongeveer 25 enthousiaste en betrokken professionals die dagelijks werken aan een duurzaam energiesysteem voor Gelderland en aan de doelen van het Gelders Programma Klimaat. Daarnaast omvat het team de clusters Gebouwde Omgeving, Industrie en Bedrijven, Klimaat, Hernieuwbare Energie en Ruimte en GEIS (Gelderse Energie-Infrastructuur).

Het team ETK maakt deel uit van de afdeling Ontwikkeling Landelijk Gebied. Als teammanager werk je samen met collega team- en regiomanagers aan de integrale vertaling van de ambities uit de omgevingsvisie, het coalitieakkoord, beleidskaders en wettelijke taken naar concrete en haalbare doelen en resultaten. Je maakt deel uit van het managementteam Ontwikkeling Landelijk Gebied van het organisatieonderdeel Programmering.

Samen werken we aan de ambitie om Gelderland in 2050 klimaatneutraal te maken. We stemmen onze keuzes regelmatig ambtelijk en bestuurlijk af met externe partners, zoals regio’s, netbeheerders en het ministerie van Klimaat en Groene Groei en werken samen met Gelderse partners in het netwerk van het Gelders Energie Akkoord (GEA).

Gespreksinformatie

Stap 1: Beoordeling en selectie voor interview

Provincie Gelderland beoordeelt de cv’s van de professionals. Professionals die voldoen aan de minimumeisen worden beoordeeld op de gunningscriteria kwaliteit (wensen). De 3 professionals die het beste scoren op de gunningscriteria kwaliteit komen in aanmerking voor een interview. Bij gelijke score op de gunningscriteria kwaliteit is het uurtarief doorslaggevend voor de ranking.

Stap 2: Interview en gunningsbeslissing

De interviews vinden plaats op maandag 20 april 2026 en/of op dinsdag 21 april 2026. Professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 16 april 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Als je niet beschikbaar bent op de aangegeven datum/data, dien je dat bij het indienen van je offerte expliciet aan te geven. Indien je conform het hiervoor gestelde heeft aangegeven niet aanwezig te kunnen zijn op de datum/data waarop het interview zal plaatsvinden, zal in onderling overleg bepaald worden wanneer het interview met deze professional wel zal kunnen plaatsvinden. In ieder geval dient het interview op een zodanige datum plaats te vinden, dat de datum waarop de werkzaamheden moeten starten niet moet worden uitgesteld.

De interviews worden uitgevoerd door minimaal 2 medewerkers van provincie Gelderland. Deze personen beoordelen elke professional op gelijke wijze op basis van de genoemde competenties. De beoordeling van het interview leidt tot de ranking die bepaalt welke leverancier in aanmerking komt voor voorlopige gunning van de opdracht.

De score uit de schriftelijke beoordeling maakt geen onderdeel uit van de score die leidt tot het voornemen tot gunning. Iedere bij de interviewfase betrokken leverancier begint weer bij nul en heeft in de interviewfase gelijke kansen. Uitzondering hierop is in het geval meerdere professionals in de interviewfase gelijk scoren, dan zal de score op de gunningscriteria kwaliteit doorslaggevend zijn voor de gunningsbeslissing. Indien ook deze score gelijk is, zal de prijs doorslaggevend zijn voor de gunningsbeslissing.

Provincie Gelderland behoudt zich het recht voor om je tijdens het interview vragen te stellen over het voldoen aan de eisen en over de antwoorden die leverancier/professional heeft gegeven op de verschillende gunningscriteria kwaliteit. Indien provincie Gelderland van mening is dat je op basis van de antwoorden op voorgenoemde vragen een vertekend beeld heeft gegeven van zijn/haar ervaring/kwaliteiten en aldus feitelijk niet aan de eisen voldoet, dan wel een zodanige lagere score op de gunningcriteria kwaliteit had moeten krijgen, dat je niet had mogen worden uitgenodigd voor de interviewfase, zal provincie Gelderland je uitsluiten van gunning van de opdracht.

Indien provincie Gelderland geen geschikte professional overhoudt na afronding van de interviewfase, behoudt provincie Gelderland zich het recht voor om terug te vallen op de ranking zoals die voortkwam uit de schriftelijke beoordeling om zodoende andere professionals uit te nodigen voor de interviewfase. In dat geval heeft provincie Gelderland het recht maar niet de verplichting om een of meerdere andere professionals uit te nodigen voor een interview, die na wijziging van de ranking daarvoor in aanmerking zouden komen.

Indien in de opdracht een inhuurbehoefte van meer dan één persoon wordt gevraagd worden de best scorende professionals uit de interviewfase geselecteerd.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon

Optie tot verlenging: 2x 6 maanden

Hybride: Geen verdere informatie

De administratieve partner brengt voor deze opdracht een fee van € 1,90 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.

Overige Informatie

  • Door het indienen van je offerte gaat leverancier zonder voorbehoud akkoord met de Algemene Inkoopvoorwaarden (AIV) Gelderland 2023 voor leveringen en diensten. De AIV Gelderland 2023 zijn te raadplegen op gelderland.nl/inkoopvoorwaarden.

  • Provincie Gelderland zal een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen. Vanuit de administratieve partner wordt er een VOG link verstrekt na gunning. Indien leverancier personeel ter beschikking stelt, staat leverancier in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

  • Provincie Gelderland faciliteert aan leverancier een provinciale laptop, die eigendom is van de provincie en die ook beheerd wordt door de provincie. Dit om te voldoen aan wettelijke verplichtingen op het gebied van informatieveiligheid. Provincie Gelderland beschikt verder over voldoende kantoorvoorzieningen waar leverancier gebruik van kan maken.

  • Je bent de afgelopen twee jaar niet in loondienst geweest van provincie Gelderland om een draaideurconstructie te voorkomen.

  • Bij gunning dient er een UEA formulier te worden ingevuld.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr