Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Provincie Gelderland
Logo van Provincie Gelderland

Functioneel Beheerder Microsoft 365 (M365)

Markt 11, 6811 CG Arnhem, Nederland

Sluit over 12 dagen

Begindatum:

4 mei 2026

Einddatum:

-

Uren per week:

32 - 40

Publicatiedatum:

28 mrt 2026
Opdracht tarief 90Opdracht uren 32 - 40
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Als professionele dienstverlener voorziet I&A de provinciale collega’s van de juiste en actuele ICT-voorzieningen, zodat zij zich op hun kerntaken kunnen richten. Onze afdeling bestaat uit vier teams: Regie, Beheer, Ontwerp & Ontwikkeling (O&O) en Data.

Team Beheer vormt het kloppend hart van de IT-organisatie van de provincie Gelderland. Het team is verantwoordelijk voor het functioneel en technisch beheer én het onderhoud van alle provinciale applicaties en de onderliggende infrastructuur. Team Beheer bestaat uit 36 betrokken professionals. Samen combineren we technische expertise met een sterke focus op dienstverlening. We denken niet alleen in systemen, maar vooral in oplossingen die het werk van onze collega’s makkelijker en effectiever maken.

Als functioneel beheerder Microsoft 365 sta je in nauw contact met collega’s binnen én buiten I&A. Je zorgt ervoor dat jouw collega’s hun werk efficiënt kunnen doen door een optimale digitale ondersteuning. Ook neem je onze collega’s mee in slimmer digitaal samenwerken door hen te informeren, adviseren en trainen. Je bent het aanspreekpunt voor de eindgebruikers en onze Servicedesk. Je bent expert in het gebruik van Microsoft Teams, OneDrive en SharePoint. Je ondersteunt gebruikers, denkt mee, adviseert over vernieuwingen en verbeteringen en biedt tweedelijns ondersteuning. Er is altijd beweging door nieuwe aanvragen, wijzigingen, verschillende behoeften en doorontwikkeling.

In deze rol breng je overtuigingskracht, oplossingsgerichtheid en samenwerkingskracht samen. Je staat stevig in in je schoenen en gaat makkelijk het gesprek aan. Je bent sociaal en communiceert helder. Ook stimuleer je bewust digitaal gedrag. Je houdt moeiteloos overzicht, kunt prioriteiten stellen en bent in staat om werkzaamheden effectief te organiseren. Daarbij werk je graag samen, maar neem je ook zelfstandig initiatief wanneer dat nodig is. Verder ben je analytisch sterk, je ziet kansen tot verbetering en denkt in oplossingen. Complexe informatie kun je helder overbrengen, zowel aan collega’s uit de vakinhoud als aan niet-technische gebruikers.

Vanwege verminderde interne beschikbaarheid van deze kennis intern, zijn wij op zoek naar tijdelijke uitbreiding van ons team met een functioneel beheerder MS365.De taken en verantwoordelijkheden bestaan met name uit:

  • Je levert goede, efficiente gebruikersondersteuning op onze Microsoft365 omgeving (M365). Je analyseert en lost problemen op bij het dagelijks gebruik van de Microsoftproducten en managet de gebruikersbehoefte actief.
  • Je handelt meldingen/incidenten en wijzigingsverzoeken van onze gebruikers af.
  • Je vertaalt gebruikerswensen naar de gewenste inrichting en volgt nieuwe releases vanuit Microsoft.
  • Je voert functionele testen uit en begeleidt gebruikersacceptatietesten.
  • Je houdt bij hoe de omgeving gebruikt wordt, signaleert nieuwe kansen en vertaalt ontwikkelingen naar concrete verbeteringen die collega’s écht vooruithelpen.
  • Je bent en blijft op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen en de impact en toepasbaarheid daarvan op de organisatie; je kunt de meerwaarde hiervan voor onze gebruikers bepalen.
  • Je inspireert teams en collega’s in digitaal samenwerken: je laat zien wat er mogelijk is, adviseert over slimme werkmethoden, traint collega’s en stimuleert eigenaarschap in het omgaan met informatie.
  • Je werkt samen met andere functioneel beheerders, de M365 coordinator, product owners, eindgebruikers en andere stakeholders (business) en verschillende collega’s van I&A (adviseurs, architecten, ontwikkelaars en testers).
  • Je maakt en houdt functionele beheerdocumentatie actueel, zoals de supportpagina, filmpjes, handleidingen, nieuwsberichten.

Eisen

  • De professional is inzetbaar vanaf 4 mei 2026 tot en met 31 juli 2026 voor 32 tot 40 uur per week. Minimaal 2 dagen per week werkzaam op het Provinciehuis te Arnhem en in overleg thuiswerken. De inhuuropdracht kan optioneel worden verlengd met 2 maal een periode van 3 maanden. Afhankelijk van de beschikbaarheid van de professional, is een gefaseerde start en/of latere startdatum mogelijk, mits de professional uiterlijk 18 mei 2026 inzetbaar is voor minimaal 32 uur per week. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Je voegt een CV van maximaal 5 pagina's A4 toe. Indien het CV (incl. figuren, tabellen, voorblad en inhoudsopgave) langer is dan het toegestane aantal A4's, wordt deze enkel voor het toegestane aantal A4's beoordeeld, waarna de overige A4's buiten de beoordeling worden gehouden. Het CV is in het Nederlands gesteld en bij voorkeur in PDF-formaat. In het CV dient te allen tijde een vermelding van de functienaam, start- en einddatum (MAAND EN JAAR) van de werkzaamheden en aantal gewerkte uren per week te zijn vermeld. Het CV dient louter ter verificatie van de bij de eisen en gunningscriteria kwaliteit gegeven toelichting. Je dient in het CV apart op alle eisen en gunningscriteria kwaliteit een toelichting (antwoord/beschrijving) te geven waarmee je aantoont dat je, of de aangeboden professional, aan de eis of het gunningscriterium kwaliteit voldoet.
  • Het aangeboden uurtarief ligt tussen minimaal € 80,- per uur en maximaal € 90,- per uur, inclusief alle kosten, exclusief BTW.
  • De professional beschikt aantoonbaar over minimaal een HBO werk- en denkniveau op het gebied van IT, verkregen door:
    • Een afgeronde HBO opleiding in de richting van Informatica, Bedrijfskunde, Informatiemanagement, Communicatie of minimaal een afgeronde HBO opleiding in een vergelijkbare studierichting, aangevuld met minimaal 5 jaar relevante werkervaring in de IT.
    • Een afgeronde MBO-4 opleiding in de richting van Informatica, Bedrijfskunde, Informatiemanagement, Communicatie of minimaal een afgeronde MBO-4 opleiding in een vergelijkbare studierichting, aangevuld met minimaal 10 jaar relevante werkervaring in de IT.
    Benoem de naam van het opleidingsinstituut, de plaats en het jaar waarin het diploma is behaald. Benoem ook in welke rol en in een concrete beschrijving hoe de gevraagde werkervaring is opgedaan. In het geval van een afgeronde HBO of MBO-4 opleiding in een vergelijkbare afstudeerrichting, graag aangeven waarom deze richting vergelijkbaar is met de richting van Informatica, Bedrijfskunde, Informatiemanagement of Communicatie.
  • De professional beschikt aantoonbaar over minimaal 5 jaar ervaring (opgedaan in de periode 2019 - heden) als functioneel beheerder. Benoem en beschrijf concreet (geen abstracte termen) in uw toelichting minimaal 2 opdrachten/projecten waaruit blijkt dat u aan deze eis van minimaal 5 jaar ervaring voldoet.
  • De professional beschikt aantoonbaar over minimaal 3 jaar ervaring (opgedaan in de periode 2019 - heden) met adoptietrajecten en het begeleiden en/of trainen van gebruikers. Benoem en beschrijf concreet (geen abstracte termen) in uw toelichting minimaal 2 opdrachten/projecten waaruit blijkt dat u aan deze eis van minimaal 3 jaar ervaring voldoet.
  • Inschrijver voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag.

Wensen en competenties

Wensen

  • De professional heeft aantoonbaar ervaring met het beheren van SharePoint Online (klassiek en modern) en met het beheren van de Microsoft 365 onderdelen Teams, OneDrive, Planner, Defender, Copilot, aan te tonen met praktijkvoorbeelden. Benoem daarbij met welke M365-onderdelen de professional ervaring heeft.
  • De professional heeft aantoonbaar ervaring met Topdesk en/of een ander ticketsysteem, aan te tonen met praktijkvoorbeelden.
  • De professional heeft aantoonbaar kennis van en ervaring met de methoden en technieken voor het beheren van informatiesystemen BiSL en ITIL en beschikt over het Microsoft fundamentals certificaat, aan te tonen met praktijkvoorbeelden en tevens de naam van het cursus/opleidingsinstituut en het jaar waarin het certificaat is behaald.
  • De professional beschikt aantoonbaar over ervaring met de Baseline Informatiebeveiliging (BIO) ISO 27001 en met de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG), aan te tonen met praktijkvoorbeelden.

Competenties

  • Communicatieve vaardigheden: Je bent in staat tot het overdragen en ontvangen van boodschappen in woord, geschrift en/of non-verbaal, zowel binnen als buiten het project. Je kunt goed uit de voeten met verschillende gesprekpartners met verschillende belangen en bent in staat om mensen mee te nemen.
  • Samenwerkingsgerichtheid: Je levert een bijdrage aan een gezamenlijk resultaat en bent in staat om in teamverband daaraan te werken. Je raadpleegt en betrekt anderen, informeert anderen pro-actief en stemt af met anderen. Je bent sociaal en geeft ruimte aan anderen.
  • Resultaat- en oplossingsgerichtheid: Je formuleert doelstellingen helder, concreet en meetbaar en maakt duidelijke afspraken. Je houdt zicht op de voortgang, rapporteert en informeert daarover. Je denkt vooruit. Je spant je actief in om concrete resultaten en/of doelstellingen te halen. Bij tegenslagen geef je niet op en houd je de uitgezette lijn voor ogen.
  • Proactief/initiatief nemend: Je onderzoekt de wensen en behoeften van de (interne of externe) klant/gebruiker en handelt hiernaar. Hiermee begin je liever uit jezelf dan dat je passief afwacht. Je wil verbeteren en denkt vooruit.
  • Verbindend vermogen (netwerken): Je bent in staat relaties op te bouwen, te onderhouden en diverse partijen bij elkaar te brengen en aan elkaar te verbinden om tot resultaat te komen.

Organisatie en team

Gelderland, de mooiste provincie van Nederland! Elke dag werken we in de grootste provincie van Nederland samen met ruim 1.500 medewerkers om Gelderland mooi, schoon, welvarend en veilig te houden van en voor ons allemaal. We doen dit met veel inzet, motivatie, kennis en kunde en uiteraard samen met allerlei organisaties en partijen. Samen zoeken we telkens naar nieuwe passende oplossingen voor complexe maatschappelijke opgaven zoals bijvoorbeeld energietransitie, woningbouw, mobiliteit, natuur of milieu. Dit maakt ons werk uitdagend, interessant en zinvol.

Gespreksinformatie

De 3 kandidaten die het beste scoren op de gunningscriteria kwaliteit komen in aanmerking voor een interview. Bij gelijke score op de gunningscriteria kwaliteit is het uurtarief doorslaggevend voor de ranking.

De interviews vinden plaats op donderdag 16 april 2026. Kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 10 april 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Als de professional niet beschikbaar is op de aangegeven datum/data, dient de professional dat in het kader van de Nota van Inlichtingen of bij het indienen van zijn offerte expliciet aan te geven. Indien de professional conform het hiervoor gestelde heeft aangegeven niet aanwezig te kunnen zijn op de datum/data waarop het interview zal plaatsvinden, zal in onderling overleg bepaald worden, wanneer het interview met deze professional wel zal kunnen plaatsvinden. In ieder geval dient het interview op een zodanige datum plaats te vinden, dat de datum waarop de werkzaamheden moeten starten niet moet worden uitgesteld.

De interviews worden uitgevoerd door minimaal 2 medewerkers van provincie Gelderland. Deze personen beoordelen elke professional op gelijke wijze op basis van de genoemde competenties. De beoordeling van het interview leidt tot de ranking die bepaalt welke leverancier in aanmerking komt voor voorlopige gunning van de opdracht. De score uit de schriftelijke beoordeling maakt geen onderdeel uit van de score die leidt tot het voornemen tot gunning. Iedere bij de interviewfase betrokken leverancier begint weer bij nul en heeft in de interviewfase gelijke kansen. Uitzondering hierop is in het geval meerdere kandidaten in de interviewfase gelijk scoren, dan zal de score op de gunningscriteria kwaliteit doorslaggevend zijn voor de gunningsbeslissing. Indien ook deze score gelijk is, zal de prijs doorslaggevend zijn voor de gunningsbeslissing. Provincie Gelderland behoudt zich het recht voor om een professional tijdens het interview vragen te stellen over het voldoen aan de eisen en over de antwoorden die leverancier/professional heeft gegeven op de verschillende gunningscriteria kwaliteit. Indien provincie Gelderland van mening is dat de professional op basis van de antwoorden op voorgenoemde vragen een vertekend beeld heeft gegeven van zijn/haar ervaring/kwaliteiten en aldus feitelijk niet aan de eisen voldoet, dan wel een zodanige lagere score op de gunningcriteria kwaliteit had moeten krijgen, dat hij/zij niet had mogen worden uitgenodigd voor de interviewfase, zal provincie Gelderland de professional uitsluiten van gunning van de opdracht. Indien provincie Gelderland geen geschikte professional overhoudt na afronding van de interviewfase, behoudt provincie Gelderland zich het recht voor om terug te vallen op de ranking zoals die voortkwam uit de schriftelijke beoordeling om zodoende andere professionals uit te nodigen voor de interviewfase. In dat geval heeft provincie Gelderland het recht maar niet de verplichting om een of meerdere andere professionals uit te nodigen voor een interview, die na wijziging van de ranking daarvoor in aanmerking zouden komen. Indien in de opdracht een inhuurbehoefte van meer dan één persoon wordt gevraagd worden de best scorende kandidaten uit de interviewfase geselecteerd.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional

Optie tot verlenging: 2x 3 maanden

Hybride: Minimaal 2 dagen per week werkzaam op het Provinciehuis te Arnhem en in overleg thuiswerken.

Overig algemeen:

De overeengekomen uurtarieven staan vast voor de duur van de overeenkomst (inclusief alle verlengingen).

Het overeengekomen uurtarief is in euro’s, omvat alle belastingen (maar exclusief BTW) en betreft de overeengekomen prestatie, alsmede alle overige kosten, zoals die van training of inwerking van personeel, reis- en verblijf- en voorrijkosten, administratiekosten. Eventuele verblijfskosten en de reisduur voor woon-werkverkeer komen niet voor vergoeding in aanmerking.

De administratieve partner brengt voor deze opdracht een fee van € 1,90 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.

  • Provincie Gelderland zal een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen. Vanuit de administratieve partner wordt er een VOG link verstrekt na gunning. Indien leverancier personeel ter beschikking stelt, staat leverancier in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
  • Provincie Gelderland faciliteert aan leverancier een provinciale laptop, die eigendom is van de provincie en die ook beheerd wordt door de provincie. Dit om te voldoen aan wettelijke verplichtingen op het gebied van informatieveiligheid. Provincie Gelderland beschikt verder over voldoende kantoorvoorzieningen waar leverancier gebruik van kan maken.
  • De professional is de afgelopen twee jaar niet in loondienst geweest van provincie Gelderland om een draaideurconstructie te voorkomen.
  • Bij gunning dient er een UEA formulier te worden ingevuld.

Social Return

De provincie Gelderland kent een aantal organisatiedoelstellingen, één daarvan is het bijdragen aan Social Return. Social Return is een aanpak om meer werkgelegenheid te creëren voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt door middel van het opnemen van sociale voorwaarden, eisen en/of wensen in inkoop- en aanbestedingstrajecten. Op deze manier leveren opdrachtnemers een bijdrage op het gebied van werkgelegenheid en/of ontwikkeling van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.

Er zijn verschillende manieren om invulling te geven aan Social Return. Denk aan het bieden van werkplekken, leerbanen, werkervaringsplekken en stages. Maar ook andere vormen van Social Return zijn welkom, zoals het bieden van of bijdragen aan scholing, begeleiding, geven van gastcolleges of advies aan mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt en/of leerlingen/studenten.

Creatieve invullingen die op een andere wijze bijdragen aan de (arbeids-)participatie en/of ontwikkeling van mensen met afstand tot de arbeidsmarkt zijn tevens mogelijk. Voorbeelden hiervan zijn Sociale inkoop (inkopen van diensten of producten bij sociale werkvoorzieningen/sociale ondernemingen) of het creëren van of bijdragen aan maatschappelijke activiteiten/sociale projecten.

De Social Return coördinator van provincie Gelderland kan je hierin verder informeren, op weg helpen en ondersteunen. Na gunning zal de Social Return coördinator contact met je opnemen om samen te kijken naar de mogelijkheden.

CO2 resultaten

Provincie Gelderland is gecertificeerd op de CO2 prestatieladder, niveau 3. In het kader van deze certificering worden CO2 resultaten gemonitord (waarvoor we de CO2 resultaten van onze leveranciers nodig hebben). Op verzoek van provincie Gelderland moet je op transparante wijze de gevraagde CO2 resultaten verstrekken met betrekking tot uw vervoersbewegingen (voor zover dit relevant is voor jouw opdracht én benodigd is voor de berekening van onze CO2 resultaten). Indien je deze CO2 resultaten zelf (nog) niet monitort, moet je deze naar jouw beste inschatting verstrekken. We verwachten in ieder geval dat de professional kan aangeven welk(e) vervoersmiddel(en) er ingezet zijn voor deze opdracht, of deze CO2 neutraal zijn (of niet) én een globale inschatting van het aantal afgelegde kilometers voor deze opdracht.

Verbod op Russische betrokkenheid

Op basis van het vijfde sanctiepakket van de Europese Unie is het provincie Gelderland niet toegestaan opdrachten te gunnen aan Russische partijen. Provincie Gelderland sluit een leverancier uit indien er sprake is van Russische betrokkenheid. Door het indienen van een offerte verklaart leverancier naar eer en geweten dat er geen sprake is en zal zijn van Russische betrokkenheid bij deze offerte én bij de uitvoering van de overeenkomst.

Leverancier verklaart in het bijzonder dat:

  • Leverancier geen (rechts)persoon is met een Russische nationaliteit en deze (rechts) persoon (natuurlijke personen, bedrijven, entiteiten of organen) niet gevestigd is in Rusland;
  • Leverancier geen rechtspersoon is die voor meer dan 50% eigendom is van een Russische partij zoals hierboven onder a) genoemd;
  • Leverancier niet handelt in belang van of op aanwijzing van een Russische partij, zoals bedoeld onder a) en b);

Indien de opdracht aan leverancier wordt gegund, bevestigt leverancier door ondertekening van de overeenkomst dat er geen sprake is van Russische betrokkenheid in de hierboven bedoelde zin. Als na ontvangst van de offerte of na gunning van de opdracht uit ons eigen onderzoek blijkt dat (mogelijk) sprake is van Russische betrokkenheid bij de uitvoering van de overeenkomst, dan zal de provincie Gelderland je alsnog verzoeken ondersteunende documentatie te overleggen voor jouw standpunt dat géén sprake is van Russische betrokkenheid bij jouw onderneming



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur