Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Openbaar Ministerie (OM)
Logo van Openbaar Ministerie (OM)

Security Engineer

Herman Gorterstraat 75, 3511 EW Utrecht, Nederland

Sluit over 8 dagen

Begindatum:

14 sept 2026

Einddatum:

15 sept 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

5 aug 2026
Opdracht tarief 125Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Samen met je collega's ga je werken aan het Emma Platform, dat het Openbaar Ministerie zelf ontwikkelt. Jouw rol ligt in het ondersteunen van de ontwikkelteams bij het ontwikkelen van maatwerk software op het gebied van integratie, user-interface, pipelines, database-optimalisatie, documentgeneratie, security-aspecten, etc. Be Informed is een low code platform waarin regels en functionaliteit wordt geconfigureerd en gemodelleerd. Middels Camel integreert Be Informed met de rest van het applicatielandschap. Mulesoft wordt ingezet als.

Eisen

  • Je bent in het bezit van een HBO-diploma (in IT, of gerelateerd).
  • Je beschikt over minimaal 5 jaar relevante werkervaring als CI/CD engineer met expertise als Security Engineer, bij voorkeur binnen (semi) overheid.
  • Je hebt aantoonbaar kennis en ervaring met Agile, Scrum of DevOps.
  • Je beheerst de Nederlandse taal uitstekend in woord en geschrift.

Wensen en competenties

Wensen

  • De professional heeft 'X' aantal jaar ervaring met Agile, Scrum of DevOps.
  • De professional heeft 'X' soortgelijke opdrachten succesvol afgerond binnen de Rijksoverheid.
  • De professional heeft technische kennis en ervaring met software tools Zero Trust en Mtls.

Competenties

  • analyseren
  • creativiteit
  • netwerken
  • omgevingsbewustzijn
  • organisatiesensitiviteit
  • overtuigingskracht
  • plannen en organiseren
  • resultaatgerichtheid

Organisatie en team

Het Openbaar Ministerie (OM)

Beschrijving directie/dienst/afdeling: Het Openbaar Ministerie (OM) zorgt - samen met de politie en andere ketenpartners - voor opsporing en vervolging van strafbare feiten. Dit varieert van winkeldiefstal tot moord en van belastingontduiking tot cybercrime en terrorisme. Het werk van het OM is erop gericht dat daders een passende straf krijgen en dat slachtoffers en nabestaanden het gevoel hebben dat zorgvuldig met hun belangen wordt omgegaan. Het Openbaar Ministerie (OM) bestaat uit een hoofdkantoor (het Parket-Generaal),
  • 10 arrondissementsparketten,
  • 1 LRO (landelijke Ressortsorganisatie) en een aantal 'bijzondere' eenheden, te weten het Landelijk Parket, het Functioneel Parket, het parket CVOM (Centrale Verwerking OM), de DVOM (Dienst Verleningsorganisatie OM), de IVOM (Informatievoorziening OM) en de Rijksrecherche. Het Openbaar Ministerie is op ca. 35 locaties door heel Nederland gevestigd. In totaal werken ongeveer 6.000 mensen bij het OM. Aan het hoofd van het OM staat het College van procureurs-generaal. Het College is verantwoordelijk voor heel het OM en legt zich toe op de formulering van nieuwe handhavingsrichtlijnen en het ontwikkelen van het opsporings- en vervolgingsbeleid. De zorg voor de organisatie en de bedrijfsvoering ligt eveneens bij het College. De parketten staan onder leiding van een hoofd van een bedrijfsonderdeel die verantwoordelijk is voor de primaire taken van een arrondissement of ressort of een landelijk werkend onderdeel. De onderdelen van het OM kennen ieder een eigen dynamiek, aandachtsgebieden en, in sommige gevallen, specialismen. Voor een nader profiel van het OM verwijzen wij naar de website van het Openbaar Ministerie.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het tarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr