Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.

Test Engineer

Politieacademie

Katschiplaan 10, 2496 ZN Den Haag, Nederland

Sluit over 9 dagen
90 36 Zuid-Holland

Begindatum:

1 jan 2026

Einddatum:

31 dec 2028

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

22 okt 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

De Informatievoorziening (IV) van de Politie is aan sterke verandering onderhevig. Het huidige applicatielandschap wordt gesaneerd en nieuwe ICT systemen en de daaronder liggende processen worden vervangen, aangepast of verbeterd. Binnen de Politie heeft het Programma Vernieuwend Registreren (PVR) de taak om de bestaande informatievoorziening voorregistratieve processen in het handhavings- en opsporingsdomein te vervangen door een nieuw geintegreerd systeem. Dit systeem, bekend als het Operationeel Politie Platform (OPP), omvat de ontwikkeling van de applicatie RAPP (Registratie Applicatie Politie Processen). Het OPP is ontworpen om een toekomstbestendig platform te bieden dat gedurende 10 tot 15 jaar in gebruik blijft. Er wordt gebruikgemaakt van het politiemodel, ontworpen op basis van de Agile-werkwijze en de Safe-methode, waarbij 18 DevOps-teams actief zijn. Deze teams werken aan het vervangen van het registratieve systeem, verdeeld over vijf "treinen". De coordinatie tussen deze teams is cruciaal om consistentie binnen het platform te waarborgen.

Doelstelling

In het kader van de opdracht van het Programma Vernieuwend Registreren: het vervangen van 12 legacy-systemen, in (scrum)teamverband werkende software opleveren die bijdraagt aan de realisatie van RAPP. De medewerker draagt bij aan kwaliteit en een zo vlot mogelijk releaseproces te waarborgen. Het vernieuwen van de informatievoorziening voor het operationeel politie proces, waarmee een robuuste informatievoorziening en uitfasering van de huidige oude informatiesystemen wordt bereikt. Het gaat hierbij om een geintegreerd informatiesysteem, dat op een uniforme, gebruiksvriendelijke en moderne wijze te bedienen is door een grote gebruikersgroep uiteindelijk zon 50.000 gebruikers.

Verantwoordelijkheden

Een tester bij PVR heeft de volgende taken en verantwoordelijkheden:
  • Ontwerpen en uitvoeren van testscenarios, zowel handmatig als geautomatiseerd.
  • Testautomatisering en het verbeteren van het algemene testproces.
  • Ondersteuning bieden bij informatieanalyse en het analyseren van bugs, onder andere door log-bestanden te controleren.
  • Samenwerken met andere teams via de Git Feature Branch Workflow en wijzigingen beheren via pull requests.

Eisen

  • De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar, minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met geautomatiseerd testen.
  • De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring met Git, inclusief feature branches en pull requests.
  • De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen een Scrum-team.

Wensen en competenties

Wensen

  • De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met testautomatiseringstools zoals Mocha, Jasmine, Spock en Appium.
  • De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met SoapUI.
  • De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar aantoonbare werkervaring met databases en programmeren.
  • De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met mobile testing.
  • De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring met informatieanalyse.
  • De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring opgedaan binnen een grote politiek bestuurlijke organisatie.

Competenties

  • Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid
  • Overtuigingskracht
  • Initiatief
  • Leervermogen
  • Flexibel gedrag
  • Probleemanalyse
  • Resultaatgerichtheid

Organisatie en team

De Informatievoorziening (IV) van de Politie is aan sterke verandering onderhevig. Binnen de Politie heeft het Programma Vernieuwend Registreren (PVR) de taak om de bestaande informatievoorziening voorregistratieve processen in het handhavings- en opsporingsdomein te vervangen door een nieuw geintegreerd systeem.

Er wordt gebruikgemaakt van het politiemodel, ontworpen op basis van de Agile-werkwijze en de Safe-methode, waarbij 18 DevOps-teams actief zijn. Deze teams werken aan het vervangen van het registratieve systeem, verdeeld over vijf "treinen". De coordinatie tussen deze teams is cruciaal om consistentie binnen het platform te waarborgen.

Je hebt dagelijks contact met je teamleden, regelmatig met materiedeskundigen en testers uit het hele programma.

Opleiding: De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma op HBO-niveau.

Gespreksinformatie

Niet bekend

Overige informatie

Benodigd aantal professionals:

Voor deze opdracht is een Betrouwbaarheidsonderzoek met Omgevingsonderzoek (BO+) van toepassing. Een positief besluit is een vereiste voor het uitvoeren van deze opdracht.

Let op: Vanaf 1 november wijzigt het diensteverleningsmodel voor deze inhuur, het is mogelijk dat deze overeenkomst wordt gemigreerd. Meer informatie volgt.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via 06 43 53 65 77 / sybren.hindriks@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur