Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
1 jan 2026Publicatiedatum:
18 dec 2025De gemeente Purmerend werkt samen met BPD | Bouwfonds Gebiedsontwikkeling aan de ontwikkeling van de nieuwe wijken in de Oostflank. Hier gaan groen, natuur, wonen en vrijetijdsbeleving elkaar straks versterken. Het moet voelen als buiten wonen, maar wel Purmerends, dichtbij en goed verbonden met alle andere voorzieningen van de stad. De ontwikkeling van de Oostflank is omschreven de Visie Oostflank Purmerend (vastgesteld door de gemeenteraad, april 2024). Als vervolgstap heeft het college van burgemeester en wethouders het ontwerp Gebiedsontwikkelingsprogramma Oostflank opgesteld waarin wordt vastgelegd hoe uitvoering wordt gegeven aan de ontwikkeling van de Oostflank.
Voor het team dat omgevingsplanwijzigingen opstelt zijn we op zoek naar iemand die de volgende opdracht kan vervullen.
Begeleiding omgevingsplanwijzigingen gebiedsontwikkeling Oostflank tot raadsbesluit
Bewaken van de planning, processtappen en afstemming met betrokkenen;
Begeleiden van de bestuurlijke voorbereiding;
Opleveren van een wijzigingsvoorstel, bestuurlijk memo en samenvattende toelichting.
Beantwoorden van zienswijzen omgevingsplanwijzigingen gebiedsontwikkeling Oostflank
Opstellen Nota van beantwoording zienswijzen;
Juridische en bestuurlijke afstemming verzorgen.
Een aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
Een maximum uurtarief van € 120,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werk verkeer, werk-werkverkeer én parkeerkosten;
Aantoonbare werkervaring met de Omgevingswet (benoem duidelijk in het cv);
Aantoonbare werkervaring met omgevingsplanwijzigingen (benoem duidelijk in het cv);
Aantoonbare werkervaring met omgevingsprogramma’s (benoem duidelijk in het cv).
Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar als specialist omgevingswet;
Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met omgevingsplanwijzigingen;
Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met zienswijzebeantwoording.
Nader te toetsen competenties in selectiegesprek (zie Stap 4)
Organisatie
Gemeente Purmerend is volop in beweging. De laatste jaren zijn we succesvol veranderd naar een energieke organisatie met volop mogelijkheden. Wij werken volgens de “Purmerendse manier”, onze inwoners staan centraal. Dat betekent dat we bij alles wat we doen onszelf de vraag stellen; wat is hiervan de bijdrage aan de inwoners of bedrijven van Purmerend? Het betekent ook dat we denken in kansen en mogelijkheden. Creativiteit, een informele aanpak en in verbinding staan met de omgeving vinden we belangrijk.
Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de kandidaten die door administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria:
Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten;
Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling).
Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.
De digitale gesprekken bij de gemeente worden in onderling overleg gepland. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 2 januari 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze aanvraag.
Optie tot verlenging: 2x 11 maanden
Hybride: Dit kan op locatie zijn en betekent ook dat thuiswerken mogelijk is wanneer het werk dit toelaat.
Aantal professionals of FTE: 1
CV-eisen
Maximaal 2 pagina’s, opgesteld in het Nederlands.
Overige informatie
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
‘Bring your own device’ is van toepassing. Dit houdt in dat de kandidaat die de opdracht gegund krijgt zelf een mobiele telefoon inclusief abonnement moet meenemen voor alle zakelijke contacten. Ditzelfde geldt voor een laptop c.q. iPad.
We vergoeden geen parkeerkosten en reiskosten aan de inhuur kandidaat die voor Purmerend komt werken. In de marktuitvraag van administratieve partner wordt gesteld dat het geoffreerde uurtarief inclusief de reiskosten woon-werkverkeer, werk-werkverkeer én parkeerkosten is.