Deze opdracht is verlopen, je kunt je niet meer inschrijven.
Logo van Waterschap Rijn en IJssel
Logo van Waterschap Rijn en IJssel

Testmanager

Liemersweg 2, 7006 GG Doetinchem, Nederland

Gesloten

Begindatum:

10 mrt 2026

Einddatum:

31 okt 2026

Uren per week:

1 - 24

Publicatiedatum:

11 mrt 2026
Opdracht tarief 115Opdracht uren 1 - 24
De inhuuropdracht is verlopen. Je kunt hieronder verder lezen.

Omschrijving

Voor de implementatie van All Solutions QX zoeken wij een Testermanager Financiele, Projectadministratie en Inkoopprocessen die de afdeling Financien en Inkoop ondersteunt bij het testen, voorbereiden en begeleiden van de livegang van het nieuwe systeem op 1 januari 2027. In deze rol voert de professional systeem integratietesten (SIT) en gebruikers acceptatietesten (GAT) uit en begeleidt de professional gebruikers in het testtraject. De professional werkt methodisch, signaleert verbeterpunten en zorgt dat testresultaten helder worden vastgelegd en opgevolgd.

De gewenste eindresultaten

Als Testmanager vertaalt de professional functionele en technische vereisten naar concrete testdoelen en werkt toe naar een beheerst testproces voor de SIT en de GAT richting livegang. De professional schrijft testscripts en werkt testcases uit en bewaakt de planning van de SIT en de GAT. Daarnaast ondersteunt en begeleidt de professional eindgebruikers bij het uitvoeren van testen, en zorgt dat bevindingen en resultaten worden vastgelegd en opgevolgd.

Taken en verantwoordelijkheden

  • Het schrijven van testscripts voor de financiele-, projectadministratie- en inkoopprocessen
  • Uitvoeren van SIT-testen gericht op end to end processen
  • Begeleiden en ondersteunen van GAT-testen met eindgebruikers
  • Verzamelen en definieren nieuwe testcases voor koppelingen met vak-applicaties die al zijn gerealiseerd en komende maanden worden ontwikkeld, getest en opgeleverd.
  • Opstellen van testvoortgangs- en testrapportages
  • Signaleren, verzamelen en definieren van aanvullende testcases op basis van uitgevoerde testen
  • Ondersteunen en begeleiden van eindgebruikers tijdens de gebruikersacceptatietesten
  • Vastleggen van testbevindingen, resultaten en opvolgacties en het helder communiceren van technische bevindingen naar het ontwikkelteam?
  • Nauw samenwerken met ontwikkelaars, functioneel beheerders, projectmanager en eindgebruikers om software te verbeteren

Eisen

  • Aantoonbare kennis van All Solutions QX
  • Minimaal 10 jaar ervaring met software testen bij decentrale overheden, waarvan minimaal 5 jaar in een coordinerende rol
  • Aantoonbare ervaring met implementatietrajecten
  • Aantoonbare ervaring met het begeleiden van collega's en applicatiegebruikers in testtrajecten

Wensen en competenties

Competenties

  • Sterk verbaal en schriftelijk communiceren
  • Methodisch en systematisch werken
  • Accuraat en zelfstandig
  • De professional heeft een proactieve en kritische mindset en als de professional verbeterpunten signaleert pakt de professional die ook op.

Organisatie en team

Waterschap Rijn en IJssel

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie.

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.