Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG)
Logo van Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG)

VNG - 26.164 financieel adviseur/onderzoeker collectivisering Digitale Veiligheid

Nassaulaan 12, 2514 JS Den Haag, Nederland

Sluit over 14 dagen

Begindatum:

3 sept 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

18 - 20

Publicatiedatum:

3 sept 2026
Opdracht tarief 135Opdracht uren 18 - 20
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Je standplaats is binnen het team Digitale Samenleving, waar je werkt aan het dossier Strategie en Collectivisering vanuit de opgave Digitale Veiligheid. Vanuit deze rol werk je nauw samen met collega's uit de hele organisatie, van Business Support en Financiën tot de beleidsteams Digitale Veiligheid, Al en Cloud.

Je directe collega's houden zich bezig met de algemene strategie van digitalisering binnen gemeenten en de opgaven op het gebied van Digitale Veiligheid. Daarbij ligt de focus op de samenwerking tussen overheden binnen de Nederlandse Digitaliseringsstrategie (NDS) en op de gezamenlijke aanpak van digitaliseringsvraagstukken door gemeenten (collectivisering).

Als financieel adviseur in de rol van 'onderzoeker' combineer je onderzoek met het verbinden van gemeenten.
De opdracht bestaat uit:
  • Onderzoek naar mogelijke financieringsinstrumenten voor de collectiviseringsvoorstellen Digitale Veiligheid. Gemeenten willen digitalisering als collectief financieren. Hiervoor is al (onderzoek naar) instrumentarium beschikbaar (= ander onderzoek). Gemeenten willen dit toepassen op nieuwe collectieve diensten voor Digitale Veiligheid. Vanuit wat er al in de praktijk beschikbaar is en de wensen en ideeën over collectieve diensten voor Digitale Veiligheid, staat de volgende vraag centraal: -Welke financieringsconstructies zijn passend voor de collectiviseringsvoorstellen Digitale Veiligheid die nu voorliggen?
  • Het uitwerken van passende financieringsconstructies per collectiviseringsvoorstel. Per collectiviseringsvoorstel werk je de passende constructies, scenario's en adviezen uit in rapportages die worden afgestemd en waarvoor draagvlak bestaat met het oog op besluitvorming.

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden

Als financieel adviseur/onderzoeker heb je onder andere de volgende werkzaamheden en verantwoordelijkheden:
  • Het inbrengen van inhoudelijke expertise ten aanzien van financiële constructies, financiële voordelen van collectivisering, scenario's voor financieringsconstructies en haalbaarheidsanalyses.
  • Het koppelen van deze kennis aan digitaliseringsvraagstukken, zodat de VNG en koplopergemeenten op het gebied van financiën een kritische gesprekspartner kunnen zijn voor beslissers over digitalisering (CIO's, gemeentesecretarissen). Hiermee kunnen zij de koppeling tussen digitalisering en financiën (inclusief financieringsconstructies) goed leggen.
  • Het formuleren van strategische uitgangspunten en het vertalen daarvan naar concrete en uitvoerbare voorstellen, en vice versa.
  • Het in kaart brengen van het bestaande netwerk (in- en extern) op dit onderwerp.
  • Het toepassen van de uitkomsten van de onderzoeken bij drie koplopergemeenten naar processen, besluitvorming, begroting, etc. van Digitale Veiligheid binnen hun organisatie.
  • Het toepassen van de uitkomsten van de onderzoeken naar (bestaande) financieringsconstructen, reeds uitgevoerd onderzoek en gemeentelijke wensen en ideeën.
  • Indien van toepassing: het formuleren van (vervolg)onderzoeken.

Resultaat van de opdracht

Het resultaat van deze opdracht is:
  • Per collectiviseringsvoorstel werk je de passende constructies, scenario's en adviezen uit in rapportages die worden afgestemd en waarvoor draagvlak bestaat met het oog op besluitvorming. In de komende periode worden nog nieuwe voorstellen voor collectieve diensten aangedragen.
  • Nauwe samenwerking met de koplopergemeenten en de opgavetafel, in verbinding met relevante gremia (o.a. VNG en NDS).

Eisen

  • Minimaal afgeronde hbo-opleiding.
  • Minimaal vijf jaar aantoonbare werkervaring op het onderwerp financiën in gemeentelijke of interbestuurlijke context.
  • Minimaal drie jaar aantoonbare werkervaring met (organisatie-)onderzoek.
  • Minimaal drie jaar aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen en/of beoordelen van financiële constructies en financieringsmodellen.
  • Minimaal drie jaar aantoonbare werkervaring met advisering aan en/of samenwerking met gemeenten en/of interbestuurlijke organisaties op het gebied van financiën.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantal jaren ervaring met (gemeente-) financiën. (Tussen 0 en 5 jaar = 0 punten, Tussen 5 en 6 jaar = 7 punten, Tussen 6 en 7 jaar = 13 punten, 7 jaar of meer = 20 punten)
  • Aantal jaren werkervaring in een gemeentelijke en/of interbestuurlijke context. (Tussen 0 en 5 jaar = 0 punten, Tussen 5 en 6 jaar = 7 punten, Tussen 6 en 7 jaar = 13 punten, 7 jaar of meer = 20 punten)
  • Aantal jaren ervaring met (organisatie-)onderzoek. (Tussen 0 en 3 jaar = 0 punten, Tussen 3 en 4 jaar = 7 punten, Tussen 4 en 5 jaar = 13 punten, 5 jaar of meer = 20 punten)
  • Ervaring met (interbestuurlijke) financieringsconstructen en met het inrichten van financieringsstructuren voor nieuwe publieke organisaties (geen adviesrol), aangetoond met referentieopdrachten. (0 referenties = 0 punten, 1 referentie = 7 punten, 2 referenties = 13 punten, 3 referenties = 20 punten)

Competenties

  • Analyseren
  • Verbindend en samenwerkingsgericht
  • Organiserend en structurerend
  • Netwerken
  • Organisatiesensitiviteit
  • Initiatief

Organisatie en team

Over VNG

Wij zijn de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De vereniging heeft als doel om de lokale overheid te versterken, zodat gemeenten hun inwoners optimaal kunnen bedienen. Dat dragen we in ons hart en daar werken we iedere dag met veel bevlogenheid aan. 342 gemeenten bepalen onze en dus ook jouw agenda. Vaak wordt die beïnvloed door de dagelijkse actualiteit, maar altijd vanuit het belang van onze leden. We zijn een lerende organisatie, we stellen ons continu de vraag waar we staan en wat we kunnen verbeteren.

Over Team Digitale Samenleving - strategie en collectivisering/Digitale Veiligheid

Je standplaats is binnen het team Digitale Samenleving, waar je werkt aan het dossier Strategie en Collectivisering vanuit de opgave Digitale Veiligheid. Vanuit deze rol werk je nauw samen met collega's uit de hele organisatie, van Business Support en Financiën tot de beleidsteams Digitale Veiligheid, Al en Cloud.

Gespreksinformatie

De geplande datum voor het eerste gesprek is donderdag 8 oktober 2026, van 14:00 tot 16:00 uur. Een eventueel tweede gesprek wordt nader bepaald. De gesprekken zullen plaatsvinden via MS Teams.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Na de einddatum is in overleg verlenging mogelijk. De uiteindelijke duur is afhankelijk van de specifieke opdracht, tot een maximum van 36 maanden.

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

Documenten bij gunning

Iedere in te huren medewerker dient voorafgaand aan de start van de werkzaamheden de volgende documenten aan te leveren:
  • Persoonsgegevens;
  • Ondertekende geheimhoudingsverklaring;

Beroepsaansprakelijkheidsverzekering

Zoals in artikel 14.1 van de Algemene Inkoopvoorwaarden van de VNG dient Opdrachtnemer verplicht zich adequaat te verzekeren tegen wettelijke aansprakelijkheid en beroepsaansprakelijkheid.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl of met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: di, wo, do, vr
Contractmedewerker & Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Contractmedewerker & Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr