Saba 6, 7332 BH Apeldoorn, Nederland
Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
-Publicatiedatum:
28 jul 2026De afdeling bedrijfsvoering en VNOG als organisatie staan de komende jaren voor diverse ontwikkelingen. Zo wordt gewerkt aan de doorontwikkeling van bedrijfsvoering, waaronder de herinrichting van de informatiekolom. De medezeggenschap moet hierin worden meegenomen. Ook werken we aan de voorbereiding van de verhuizing naar de nog te bouwen brandweerkazerne die tevens het toekomstige hoofdkantoor van VNOG zal zijn en nadert de einddatum van overeenkomsten voor een aantal bedrijf kritische systemen, waaronder het HRM-systeem, waarvoor een aanbestedingstraject moet worden opgestart. Deze ontwikkelingen brengen diverse HR- en organisatievraagstukken met zich mee die cultuuraspecten met zich meedragen. Binnen team HRM bestaat daarom behoefte aan tijdelijke externe HRM-expertise voor 24-32 uur per week.
In de eerste periode ligt de focus op de herinrichting van de informatiekolom. Het MT heeft daartoe op 26 mei 2026 besloten op basis van het adviesrapport Informatie als fundament, met 1 januari 2027 als streefdatum. De verandering raakt de structuur: het huidige team Informatie splitst in een team Automatisering en een team Informatisering, en er komt een CIO-office als regiepunt. Daarnaast groeit de formatie met nieuwe functies, waaronder een Enterprise architect en een CISO.
De transitie loopt langs twee sporen. Het praktische spoor richt de processen in; het formele spoor regelt de organisatieverandering, de functies en de plaatsing. Voor dat formele spoor zoekt VNOG tijdelijke externe HRM-expertise, omdat de eigen HR-capaciteit dit niet naast de going concern kan dragen. Het spoor langs de medezeggenschap is nog niet uitgestippeld, de voorbereiding van die routekeuze is een van je eerste producten binnen deze opdracht. Het gaat om een verandering met uitbreiding van de formatie, zonder voorzienbare boventalligheid. Je werkt binnen het transitieteam, waar je de werkzaamheden afstemt met de kwartiermaker informatiekolom en nauw samenwerkt met team HRM en overige betrokken stakeholders. De opdracht combineert adviserende en uitvoerende werkzaamheden.
De Aanbestedende dienst is Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (hierna VNOG). VNOG heeft één missie: Samen werken aan veiligheid.
Onze belangrijkste doelen zijn het voorkomen, beperken en bestrijden van incidenten, rampen en crises, en herstel na een ontwrichte situatie. Dit doen wij samen met partners als politie, ambulancediensten, waterschappen en defensie.
Wij werken vanuit onze merken: VNOG, Brandweer en GHOR (geneeskundige hulpverlening in de regio). VNOG is één van de 25 veiligheidsregio's in Nederland. In de regio werken 22 gemeenten samen, van Winterswijk tot Harderwijk. In de afdeling Risico- en crisisbeheersing komen de lijnen samen die VNOG met andere partners in de hulpverlening kent. Daarbij gaat het onder andere om Defensie, Rijkswaterstaat en waterschappen.
Een fijnmazig netwerk van 56 brandweerposten én betrokken (vrijwillige) medewerkers vormen de basis voor de uitruktaken van de brandweer in onze veiligheidsregio. De GHOR geeft op basis van afspraken met de GGD, ambulancediensten, zorginstellingen en zorgaanbieders invulling aan de geneeskundige hulpverlening bij rampen en ongevallen.
De opdrachtgever beoordeelt de cv's van de professionals die door de administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.
De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste professionals worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professionals voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professionals dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.
De digitale gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op maandag 17 augustus 2026. Bij een positief eerste gesprek vindt er een klikgesprek plaats op woensdag 26 augustus 2026 tussen 10.00 en 12.00. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen spoedig na sluiting bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Optie tot verlenging: De opdracht kan 2 keer met 6 maanden worden verlengd.
Hybride: Je bent bereid om op maandag en dinsdag op locatie in Apeldoorn te werken. De overige werkdag(en) kunnen in overleg worden ingevuld, hybride werken is mogelijk.
Overig algemeen:
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
Maximaal 5 pagina's, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties. Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv.
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 11. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet je gebruik maken van eigen apparatuur.