Homepagina
Homepagina
Logo van Stedin Netbeheer B.V.
Logo van Stedin Netbeheer B.V.

Project Manager (Change)

Blaak 8, 3011 TA Rotterdam, Nederland

Sluit over 4 dagen

Begindatum:

1 nov 2026

Einddatum:

31 dec 2027

Uren per week:

40

Publicatiedatum:

16 okt 2026
Opdracht tarief 85Opdracht uren 40
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Stedin zoekt een Project Manager (Change).

Korte omschrijving van de opdracht
Een integraal bestuurbaar wachtlijstdomein dat schaalbaar, voorspelbaar en toekomstvast is ingericht.

We willen in staat zijn om alle klanten op de wachtlijst een aanbod te doen.

Doelstellingen:
  • Een waarheid voor processen, data, applicaties, verantwoordelijkheden en verbeterinitiatieven
  • Heldere governance tussen klant, asset management en it
  • Structurele regie op zowel de operationele uitvoering (run) als de veranderagenda (change)
  • Een toekomstbestendige it-ondersteuning voor wachtlijstmanagement
  • Voorspelbare, efficiënte en beheersbare uitvoering van vrijgave- en inloopprocessen
  • Een integraal aanbod aan klanten op de wachtlijst
  • Verankering van non-firm oplossingen binnen reguliere wachtlijstprocessen
  • Een roadmap richting een sectorbrede, realtime wachtlijstoplossing met andere netbeheerders

Veranderen vanuit de ketens/ Hoe werken we binnen Stedin?
Vanuit de afdeling Change Office zijn we op zoek naar enthousiaste Change professionals die in deze teams de rol van Project Manager kunnen vervullen. Met een Agile werkwijze gaan we stap voor stap de processen en de onderliggende digitale productiestraten verbeteren.

Krijg je energie van veranderen op een agile werkwijze? Ben je in staat om met data aan te tonen of onze aannames kloppen? Ben je in staat om flow te creëren en producten met business waarde op te leveren? Dan ben jij de Project Manager die we zoeken!

Wat is een Project Manager?
Als (senioriteit) Project Manager speel je een sleutelrol in het begeleiden van belangrijke veranderingsinitiatieven binnen onze organisatie. Je vertegenwoordigt de opdrachtgever (Business Owner) en leidt Epics door de Portfolio Kanban-fasen heen, zowel op Keten/Domein (Program) niveau als overstijgend. Je bent verantwoordelijk voor het succesvol beheren en uitvoeren van Epics binnen ons digitale transformatieprogramma.

Rolbeschrijving
De professional zorgt ervoor dat de Epic kwalitatief goed is uitgewerkt, aansluit bij de strategie en OKR's, en een duidelijke MVP en vervolguitwerking heeft. Je bent verantwoordelijk voor het opstellen en afstemmen van de Lean Business Case (LBC), de oplossingsbeschrijving en het architectuurkader voor de Epic.

Je begeleidt de Epic over de Portfolio Kanban, zorgt voor afstemming met betrokken stakeholders en zorgt ervoor dat de Epic voldoet aan de eisen voor Kanban fase-overgangen. Je fungeert als aanspreekpunt tijdens de planning en de realisatie van de Epic, waarbij je de benodigde capaciteit van mensen en middelen afstemt.

Faciliteert het proces van het uitwerken van de Epic in features door de projectmanagers (PM(s)) en zorgt voor effectieve communicatie rondom de Epic. Je monitort de realisatie van de beoogde waarde en stemt de voortgang van de Epic af met stakeholders, waarbij de Business Owner eindverantwoordelijk blijft voor de beoogde baten.

Je ondersteunt de implementatie van de producten om ervoor te zorgen dat de verandering volledig wordt geadopteerd in de business en de beoogde waarde wordt gerealiseerd.

Evalueer de samenwerking met stakeholders bij het realiseren van strategische waarde.

Taken:
  • Algehele coördinatie van het specifieke epic over de verschillende teams heen, tussen programma, business, data en IT
  • Uitwerking van de epic (definitie MVP, epic to feature break down, zorgen voor epic readiness, eventuele WBS en user stories)
  • Oplossen (soms in samenwerking) van eventuele technische en organisatorische obstakels
  • Opzetten van een implementatie aanpak
  • Communiceren over het epic met de belangrijkste stakeholders
  • Sturen op realisatie en implementatie samen met de betrokken release trains, teams en business, gericht op behalen van de beoogde benefits
  • Signaleren en mitigeren van risico's
  • Samenwerken met de Change consultant voor de mens-kant van de verandering die ontstaat door de epic.
  • Borgen van de documentatie en zorgen voor een goede trail van de keuzes en lessons learned

Eisen

  • Aantoonbare ervaring als Project Manager (> 5 jaar).
  • Leading SAFe en SAFe Lean Portfolio Management gecertificeerd.
  • Kennis van de verschillende Lean en Agile principes en is in staat om deze effectief (met resultaat) toe te passen en uit te dragen in de praktijk.
  • Ervaring met een vergelijkbaar traject voor het implementeren van een dataplatform.
  • Minimaal HBO of gelijkwaardig denkniveau (op strategisch en tactisch denk- en werkniveau).

Wensen en competenties

Wensen

  • Ervaring met Agile SAFe.
  • Ervaring in of met het Stedin-IT.

Competenties

  • Affiniteit met plannen en organiseren en is daarbij resultaatgericht en pro-actief.
  • Affiniteit met de mens-kant van de verandering.
  • Communicatief vaardig. Is in staat een brug te slaan tussen business en IT in een complexe organisatie.
  • Samenwerken met verschillende multidisciplinaire teams en stakeholders.
  • Analytisch vaardig, heeft overzicht en handelt waar nodig met deze inzichten.
  • Initiatiefrijk en pragmatisch.
  • Risicobeheer: Het identificeren en beheersen van risico's tijdens de uitvoering van de epics.
  • Klantgerichtheid.
  • Gemakkelijk kunnen schakelen met verschillende stakeholders (Business Owner(s), business control, PM's, business analist).
  • Resultaatgericht en in staat om zaken te onderbouwen met data.
  • Initiatief.
  • Helicopterview.
  • Ondernemerschap.

Organisatie en team

Stedin Netbeheer B.V.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie.

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het tarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur