Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van StarApple
Logo van StarApple

Compliancy Adviseur ICT - DUO Groningen

StarApple

Boumaboulevard 390, 9723 ZT Groningen, Nederland

Sluit morgen
om 16:00

Begindatum:

15 jun 2026

Einddatum:

30 nov 2026

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

4 jun 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Als Adviseur Compliance binnen de programmadirectie Controles en Herzieningen en het programma Toezicht en Handhaving ben jij de belangrijke schakel die helpt om DUO compliant te maken met de geldende wet- en regelgeving. Hierbij adviseer je met name op de aspectgebieden Privacy, Informatiebeveiliging en Informatiebeheer. Je bent verantwoordelijk voor het adviseren van de directeur, managers en collega's bij het vormgeven en implementeren van compliant processen, en je draagt daardoor bij aan de herziening van studiefinancieringsbesluiten voor 10.000 mensen. Je werkt volgens het '3-Lines model en werkt daarom nauw samen met de 2e-lijns compliance-specialisten op de eerder genoemde aspectgebieden. Je hebt een belangrijke rol in het uitvoeren van risicoanalyses en het opstellen van verbetervoorstellen, waarbij compliance by design centraal staat. Je kunt hierbij een goede balans vinden tussen de uitdagingen in de uitvoering en de verplichtingen uit toepasselijke wet- en regelgeving. Als adviseur ben je het eerste aanspreekpunt voor compliance vraagstukken en je kunt snel schakelen in een veranderende, dynamische werkomgeving en je kunt goed omgaan met politiek gevoelige dossiers.

Aanleiding

Eind juni 2023 verschenen in verschillende media berichten over de controles die DUO uitvoerde op de uitwonendenbeurs. De controles zouden disproportioneel vaak plaatsvinden bij bepaalde groepen studenten, waaronder studenten met een migratieachtergrond. Verschillende onderzoeken volgden, waaruit onder andere bleek dat studenten met een migratieachtergrond vaker werden geselecteerd voor een huisbezoek, terwijl een goede onderbouwing daarvoor ontbrak. Voor deze pijnlijke conclusies heeft het vorige kabinet in maart 2024 haar excuses aangeboden. Bij het selectieproces voor de controle van de uitwonendenbeurs was sprake van indirecte discriminatie. Hiervoor bestond geen rechtvaardiging. Uit de juridische analyse van DUO blijkt dat de genomen besluiten bij de rechter hoogstwaarschijnlijk geen stand zullen houden omdat het bewijs op onrechtmatige wijze is verkregen. Op basis van de juridische analyse heeft de ministerraad op 11 november 2024 besloten om alle financiële maatregelen, die tussen 2012 en juni 2023 genomen zijn op grond van de risicogerichte controlewerkwijze terug te draaien. Dat betekent dat alle boetes en terugvorderingen die tussen 2012 en juni 2023 zijn opgelegd aan studenten die op basis van het voormalige selectieproces zijn geselecteerd, door DUO worden teruggedraaid. Studenten die hierdoor de uitwonendenbeurs zijn misgelopen terwijl ze wel ingeschreven zijn gebleven op het adres waar ze gecontroleerd zijn, krijgen die uitwonendenbeurs alsnog. Dit betreft naar verwachting 10.000 studenten. Naast het terugdraaien van de genomen besluiten, zullen er ook schadeverzoeken (AVG, regulier en immateriële) afgehandeld moeten gaan worden.

Eisen

  • Afgeronde HBO of WO-opleiding
  • Certificaten zoals CIPP/E, CIPM, CISSM, of vergelijkbare privacy, informatiebeveiligings- of informatiebeheercertificeringen zijn een pre.
  • Kennis van privacy, informatiebeveiliging en informatiebeheer (PIBA aspecten).
  • 3 jaar ervaring in vergelijkbare functie
  • 2 jaar ervaring met samenwerken in een projectmatige- en dynamische werkomgeving
  • Je hebt affiniteit met compliance by design en denkt risicogericht en praktisch mee. Je hebt een hands-on mentaliteit en bent creatief, resultaatgericht en overtuigend.

Wensen en competenties

Competenties

  • Analytisch vermogen
  • Risicobewustzijn
  • Communicatieve vaardigheden
  • Adviserend vermogen
  • Overtuigingskracht
  • Organisatiesensitiviteit

Aanvullende kennis en ervaring

  • Kennis van de rijksoverheid.

Organisatie en team

Over de programmadirectie Controles & Herzieningen en het programma Toezicht & Handhaving De programmadirectie Controles en Herzieningen is in opbouw. Met een team dat uit ongeveer 70 collegas gaat bestaan werken we aan de herziening van besluiten en de naleving van wetgeving. Daarnaast worden vanwege de veranderopgave rondom de controle uitwonendenbeurs de werkzaamheden die gepaard gaan met de controle op de uitwonendenbeurs tijdelijk belegd bij de programmadirectie.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie.

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr