Logo van Rijkswaterstaat
Logo van Rijkswaterstaat

Adviseur Kabels en Leidingen V1A15 ON

Eusebiusbuitensingel 66, 6828 KZ Arnhem

Sluit over 6 dagen

Begindatum:

1 sept 2026

Einddatum:

1 sept 2027

Uren per week:

20

Publicatiedatum:

6 okt 2026
Opdracht tarief 114Opdracht uren 20
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

In de projectorganisatie van V1A15 is binnen het Omgevingsteam conditionering, met daarbinnen het werkveld Kabels en Leidingen (hierna “K&L”), een belangrijk aandachtsveld. Om een voorspoedige uitvoering mogelijk te maken is immers noodzakelijk dat voorbereidende werkzaamheden goed en tijdig zijn uitgevoerd.

Als adviseur K&L lever je een belangrijke bijdrage aan de aanleg van de Nederlandse infrastructuur. Je fungeert als schakel tussen de verschillende nutsbedrijven, de DBFM opdrachtnemer en het projectteam van Rijkswaterstaat.

Je bent verantwoordelijk voor een afgebakend werkpakket dat je op een strategische/tactische wijze aanpakt, waarbij (met inachtneming van de verantwoordelijkheidsverdeling tussen DBFM aannemer en opdrachtgever) een integrale afweging van alle betrokken belangen centraal staat. Je beschikt over specifieke inhoudelijke expertise om je rol als verbindende schakel goed te kunnen vervullen, zoals kennis over de vigerende wet- en regelgeving en over de financiële afhandeling van de diverse K&L processen. Daarnaast ben je gepokt en gemazeld in het werkveld om – met inachtneming van de verdeling van verantwoordelijkheden in de DBFM-overeenkomst – in het veld in te kunnen schatten wat er nodig is om de diverse K&L werkzaamheden tijdig tot een goed einde te brengen. Naast de generalistische en specialistische inbreng draag je zorg voor de inhoudelijke borging van gemaakte afspraken en de toetsing van verzoeken tot aanpassen, verzoeken tot maatregelen en projectovereenstemmingen, in afstemming met het projectteam en de Corporate Dienst van Rijkswaterstaat. Kortom, je kunt op verschillende niveaus en over verschillende disciplines en processen heen bewegen.

Je bent alert op (externe) ontwikkelingen en nieuwe situaties die de uitvoering van projecten kunnen beïnvloeden en je pakt hierbij je rol. Je speelt adequaat in op die nieuwe situaties door samen met betrokkenen een risicoanalyse te maken van het netwerk en deze te vertalen naar actoren. Je weet hierbij de juiste informatie tijdig over te brengen naar de juiste personen. De geformuleerde projectresultaten houd je continue in het vizier en je zorgt ervoor dat deze, samen met collega's vanuit andere disciplines, behaald worden. Je bent een sparringpartner voor de K&L specialist bij de DBFM-aannemer en via interactie ben je op de hoogte van de issues. Ook zal je betrokken zijn bij SCB-toetsen op het gebied van K&L.

Je werkt actief samen met het projectteam en in het bijzonder met de projectleider conditionering. Je beschikt over en bouwt verder aan een relevant netwerk met diverse externe partijen, zowel op operationeel als op tactisch niveau, waaronder nutsbedrijven en bevoegde gezagen als gemeenten en waterschappen. Je bent in staat dit netwerk te onderhouden en de samenwerking te bevorderen in de driehoek nutsbedrijven-DBFM aannemer-opdrachtgever. Je kunt de omgeving proactief gewenst en vroegtijdig beïnvloeden, spelers met elkaar verbinden en het gezicht en imago van Rijkswaterstaat uitdragen. Je communiceert tijdig naar betrokken spelers over relevante ontwikkelingen en resultaten van monitoring en inventarisaties.

Je vindt het een uitdaging om proactief bij te dragen aan het halen van de projectresultaten binnen het project en waar mogelijk draag je verbetervoorstellen aan. Ook draag je bij aan het op orde houden van de kwaliteit en kennis en de borging van het proces K&L binnen de projectorganisatie.

Eisen

  • Je beschikt over minimaal een Hbo-diploma technische richting, aangevuld met relevante, aanvullende opleidingen op Hbo-niveau (aantoonbaar HBO werk- en denkniveau) en bent in bezit van een geldig VCA VOLL diploma.
  • Je beschikt aantoonbaar over minimaal 15 jaar relevante werkervaring als adviseur op het gebied van K&L bij de realisatie van civieltechnische DBFM-project(en) waarbij het verleggen van categorie 1 en 3 leidingen een substantieel onderdeel was.
  • Je beschikt over aantoonbare ervaring in het vakgebied K&L in alle fasen van projecten met een omvang van minimaal € 500 miljoen, van planstudie tot en met realisatiefase/oplevering.
  • Je beschikt over minimaal 15 jaar aantoonbare ervaring met de financiële afwikkeling en afronding van projectovereenstemmingen conform de vigerende wet- en regelgeving (NKL’99, OKL, Telecomwet), waarvan minimaal 10 jaar bij de Opdrachtgeverszijde.
  • Je beschikt over aantoonbare, leidinggevende ervaring in het vakgebied K&L aan opdrachtnemerszijde.

Wensen en competenties

Wensen

  • Je hebt aantoonbaar minimaal 25 jaar werkervaring in projecten in het vakgebied K&L, waarvan tenminste 5 jaar aan aannemerszijde en 20 jaar aan Opdrachtgeverszijde.
  • Je hebt aantoonbare ervaring als adviseur K&L in projecten met een omvang van minimaal € 750 miljoen.
  • Je hebt minimaal 15 jaar aantoonbare ervaring met het opstellen en afwikkelen van eindbeschikkingen ten aanzien projectovereenstemmingen op basis van nacalculatie.

Competenties

  • Voor deze opdracht is stevige ervaring in het vakgebied kabels en leidingen bij complexe uitvoeringsprojecten van Rijkswaterstaat een absolute vereiste.
  • Ook is opgedane kennis en ervaring in een rol van adviseur K&L bij een project met een DBFM-contract noodzakelijk.
  • Verder beschik je over een sterk analytisch vermogen.

Organisatie en team

Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland. In het project V1A15 maken Rijk en regio zich samen sterk voor een robuust wegennet in de regio Arnhem-Nijmegen. Zo'n sterk wegennet draagt niet alleen bij aan een betere bereikbaarheid, de regio wordt ook veiliger en leefbaarder. Het Rijk en de provincie Gelderland hebben gekozen voor een robuuste oplossing, waarbij de druk op het wegennet duurzaam wordt teruggedrongen.

Het project V1A15 bestaat uit de volgende maatregelen:

  • Doortrekken van de A15 vanaf knooppunt Ressen naar de A12 tussen Duiven en Zevenaar;
  • Verbreden van de A12 tussen Westervoort en Knooppunt Oud-Dijk;
  • Verbreden van de A15 tussen knooppunt Valburg en knooppunt Ressen. Het projectgebied ligt in de provincie Gelderland, in de gemeenten Overbetuwe, Lingewaard, Duiven, Zevenaar en Montferland en binnen het beheergebied van de waterschappen Rivierenland en Rijn & IJssel. Daarnaast zijn de gemeenten Nijmegen en Arnhem betrokken.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Ja, 1x maximaal 12 maanden tot uiterlijk 31-08-2031.

Hybride: De opdracht wordt volledig op locatie in Arnhem uitgevoerd.

Overig algemeen:

Bijzonderheden AVG: Géén foto. Géén persoonsgegevens zoals (mail)adres, telefoonnummer, geboortedatum, nationaliteit of LinkedIn. Géén leveranciersgegevens mogen zichtbaar zijn op het format.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl of met Nikki Nowack via nikki.nowack@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr
Opdracht Adviseur Nikki Nowack
Nikki Nowack
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, vr