Logo van Rijkswaterstaat
Logo van Rijkswaterstaat

Adviseur Contractmanagement -Baggeren & Bergingen

Burgemeester Stramanweg 100 B, 1101 EM Amsterdam, Nederland

Sluit over 5 dagen

Begindatum:

1 okt 2026

Einddatum:

30 sept 2028

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

29 aug 2026
Opdracht tarief 110Opdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Voor Rijkswaterstaat in Rotterdam zijn wij op zoek naar een Senior Adviseur Contractmanagement.

Standplaats: Rotterdam (Maastoren).
Vaste kantoordagen: dinsdag en donderdag.
Overige werkdagen kunnen hybride worden ingevuld. Incidenteel zijn projectbezoeken noodzakelijk binnen het werkgebied langs de Nederlandse kust.

De opdracht betreft specifiek een senior adviseur contractmanagement voor het programma Baggeren en Bergingen. Als senior adviseur contractmanagement werk je in het contractteam onder de verantwoordelijkheid van de toprolhouder contractmanager. Het contractteam bestaat uit ca. 11 personen, met meerdere contractmanagers, adviseurs contractmanagement en adviseurs inkoop. Dit team werkt gezamenlijk aan zowel contractvoorbereiding als uitvoering.

Als senior adviseur contractmanagement speel je een essentiële rol in de contractvoorbereiding van verschillende contracten (baggeronderhoudcontracten met toepassing van UAV-2012 of UAV-GC 2005). Verder ben je inzetbaar op de contractbeheersing van contracten in uitvoering. De verdeling tussen de inzet op contractvoorbereiding of contractbeheersing kan variëren.

Op het gebied van contractvoorbereiding werk je nauw samen met de overige teamleden in het contractvoorbereidingsteam om de contractdocumenten (zoals vraagspecificaties en annexen) zorgvuldig op te stellen en af te stemmen met relevante stakeholders. Je adviseert over de inkoopstrategie en zorgt ervoor dat inkoopdocumenten voldoen aan de gewenste kwaliteit en inhoud.

Ook coördineer en organiseer je het gehele proces van het contractvoorbereidingsteam om tot een geslaagde aanbesteding te komen.

In jouw rol als expert op het gebied van contractmanagement help je bij het waarborgen van de beheersbaarheid van contracten. Tijdens de uitvoering van contracten bewaak je de contractuele eisen, ondersteun je bij risicobeheersing en draag je beheersmaatregelen aan waar nodig.

Daarnaast ondersteun je bij het VTW-proces en fungeer je als vraagbaak voor contractuele vraagstukken. Met jouw kennis en ervaring zorg je ervoor dat contractbeheer en -voorbereiding soepel en volgens de kaders van Rijkswaterstaat verlopen. De nieuwste ontwikkelingen zet je om naar praktische verbeteringen van jouw vakgebied. Verder lever je een aantoonbare bijdrage aan kwaliteits- en kennisborging.

Kerntaken
  • Het organiseren en coördineren van de contractvoorbereiding en aanbesteding van verschillende contracten (voornamelijk baggeronderhoud, dus GWW);
  • Het opstellen, beheren en toetsen van contractdocumenten in samenwerking met het projectteam (waaronder contractteam, adviseurs techniek, omgeving en duurzaamheid);
  • Het aandragen van risico's, inclusief mogelijke beheersmaatregelen, betreffende de contractdocumenten die je beheert en in breder perspectief;
  • Het organiseren, bijwonen (en voorzitten) van verschillende (periodieke) overleggen ter afstemming, evaluatie, etc;
  • Het actief bijdragen aan de benodigde integrale afstemming van de contractdocumenten en het vormen van de schakel tussen contract en inkoop;
  • Het organiseren van marktconsultaties en marktinformatiedagen.

Dit is waar jij voldoening uit haalt
Je vindt het leuk om op de hoogte te blijven van alle zaken die er op inkoop- en contractmanagement gebied spelen. Je signaleert, analyseert ontwikkelingen die de uitvoering van het inkoop- en contractproces kunnen beïnvloeden en je adviseert hierover.
Je vindt het belangrijk om buiten bestaande kaders na te denken en bent bereid om nieuwe, innovatieve en andersoortige inkopen te stimuleren en in te zetten. Je neemt je collega's hier goed in mee.

Eisen

  • Je hebt minimaal een hbo-diploma.
  • Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring als contractadviseur.
  • Je bent in het bezit van een VCA-certificaat 'Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden VCU' (VOL-VCA) of bereid deze te halen binnen 3 maanden na startdatum.

Wensen en competenties

Wensen
  • Je hebt in de afgelopen 5 jaar aantoonbaar kennis en ervaring opgedaan bij Rijkswaterstaat.
  • Je hebt aantoonbare kennis en ervaring met het opstellen van UAV 2012 en/of UAV-GC 2005 contracten.
  • Je hebt aantoonbare kennis en ervaring met GRIP of Relatics.
  • Je hebt aantoonbare kennis en ervaring met het voorbereiden of begeleiden van baggerwerken die uitgevoerd worden met o.a. sleephopperzuigers.
  • Je hebt aantoonbare kennis en ervaring in het werken met MKI (Milieukostenindicator).
  • Je hebt aantoonbare ervaring als contractadviseur bij GWW (Grond-, Weg- en Waterbouw) projecten.

Competenties
  • Samenwerken in teamverband: je draagt bij aan een gezamenlijk resultaat.
  • Team aansturen: je kan een team aansturen waardoor de doelen in tijd, geld, kwaliteit gehaald worden.
  • Accuratesse: je bent in staat langdurig en effectief om te kunnen gaan met detailinformatie.
  • Plannen en organiseren: je bent in staat eigen prioriteiten te bepalen en de eigen werkzaamheden zelfstandig te organiseren.
  • Flexibiliteit: je moet veel dingen door elkaar kunnen doen en snel kunnen schakelen tussen de voorbereiding van verschillende contracten.
  • Anticiperen: je weet kritische situaties tijdig te onderkennen en hierop adequaat in te spelen. Voorkomt dat zaken uit de hand lopen door tijdig maatregelen te nemen, maar weet bovenal kansen te onderkennen en te benutten.
  • Communicatief: je communiceert in begrijpelijk en correct Nederlands en stemt schrijfstijl en taalgebruik af op het beoogde doel of doelgroep.
  • Hands-on mentaliteit: je bent in staat proactief taken op te pakken en daar waar nodig stukken/documenten te produceren.

Organisatie en team

Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland.

Programma's, Projecten en Onderhoud (PPO)
Het organisatieonderdeel Programma's, Projecten en Onderhoud (PPO) binnen Rijkswaterstaat is verantwoordelijk voor het complete onderhoud van alle rijkswegen, vaarwegen, tunnels, bruggen, waterkeringen, sluizen en de bedieningsinstallaties in heel Nederland.

Cluster PPO ZD A Baggeren en Bergingen
Het cluster Baggeren en bergingen (ZD A BB) is een landelijk opererend team, dat wordt gecoördineerd vanuit Rijkswaterstaat dienst Zee en Delta. Het reguliere werk betreft voornamelijk (zoute) vaarwegonderhoud voor zeevaartgeulen en havens langs de gehele Nederlandse kust uiteenlopend van de Eemsgeul tot aan de Westerschelde. De gebieden zijn ingedeeld in percelen en ondergebracht in ca. zes verschillende contracten met diverse aannemers.

Onder vaarwegonderhoud wordt voornamelijk het (regelmatig) baggeren verstaan, met als doel de geul op diepte te houden en daarmee de bereikbaarheid voor scheepvaart te waarborgen. Naast het vaarwegonderhoud staat het cluster ook gesteld voor (projectmatige) bergingen, met name wanneer de objecten een belemmering vormen voor de scheepvaart.
Het cluster bestaat uit circa 28 FTE, verdeeld over ongeveer 46 collega's die direct bij het team betrokken zijn.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Ja, er is een optie tot verlenging.

Hybride: Vaste kantoordagen zijn dinsdag en donderdag. De overige werkdagen kunnen hybride worden ingevuld.

Overig algemeen: Aanvullende voorwaarden:

  • Bij voldoende aanbod wordt de rol eerder gesloten dan de aangegeven deadline.
  • Aanbiedingen worden beoordeeld op eisen en wensen. Voldoe je niet aan een eis, dan kom je niet in aanmerking voor de opdracht. In het CV dienen zowel de eisen als de wensen, inclusief de mate waarin hieraan wordt voldaan, expliciet te worden vermeld.
  • Een 'Fee only' constructie wordt niet geaccepteerd.
  • Bij voortijdige beëindiging geldt een opzegtermijn van minimaal 1 maand.
  • Het is niet toegestaan om boven het maximale tarief aan te bieden.
  • Leveranciers mogen slechts 2 professionals aanbieden.
  • Je dient de Nederlandse taal te beheersen.

Leiding en toezicht
De contractmanager (IPM-rolhouder) van Baggeren en Bergingen stuurt je aan. Er wordt een professionele houding verwacht en je dient over voldoende kennis en ervaring te beschikken zodat je vlot kan starten en weinig inwerktijd behoeft om processen en kaders eigen te maken.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur