Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Rijksvastgoedbedrijf (RVB)
Logo van Rijksvastgoedbedrijf (RVB)

Projectleider

Korte Voorhout 7, 2511 CW Den Haag, Nederland

Sluit over 7 dagen

Begindatum:

1 jun 2026

Einddatum:

31 mei 2027

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

3 apr 2026
Opdracht tarief 112Opdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

In een tijd van groei en uitbreiding binnen Defensie, heeft het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) een cruciale taak: het in stand houden en zo nodig verbeteren en uitbreiden van de capaciteit voor de Luchtmacht. Vanwege de hoge kwaliteitseisen die door Defensie gesteld worden aan de vliegveldverharding voor gebruik door militaire toestellen, worden regelmatig (onderhouds)projecten uitgevoerd om de verharding in goede staat te houden.

Vanwege het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie (NPRD) verwachten wij de komende jaren ook een (forse) uitbreidingsvraag die wij zullen moeten gaan realiseren, naast de instandhouding van de bestaande infrastructuur. Samen met 3 andere projectleiders/projectmanagers ben jij ervoor integraal verantwoordelijk dat al deze projecten binnen de gestelde (organisatorische) kaders gerealiseerd worden. Dat kan in zowel de voorbereidings-, aanbesteding- en/of realisatiefase van het project zijn. Je bent gelijktijdig verantwoordelijk voor meerdere projecten.

Je stuurt het projectteam binnen het team start- en rolbanen aan, maar ook afstemming met de inkoopafdeling voor de juiste inkoopstrategie is soms noodzakelijk. Je maakt afspraken over de inzet van deskundigen binnen het RVB die jij nodig hebt voor de realisatie van jet project(en). Je bestudeert en interpreteert contractstukken en projectinformatie op (bedrijfs)risico's ter voorbereiding van de realisatie. De kwaliteit van de uitvoering, projectvoortgang, de planning, de kosten en de uitwisseling van projectinformatie wordt bewaakt.

Je fungeert als eerste aanspreekpunt intern voor andere afdelingen of directies, maar ook voor opdrachtgevers, gebruikers, gemeenten, etc. Je verzorgt de projectadministratie en organiseert een juiste en volledige overdracht, ook op administratief gebied.

Je bent verantwoording schuldig aan het clusterhoofd en de programmamanager voor wat betreft de uitvoering en uitwerking van de projecten. Je werkzaamheden zijn deels op kantoor t.b.v. de voorbereiding en deels op het werk, t.b.v. de begeleiding en klantcontacten.

Eisen

  • Je beschikt minimaal over een afgeronde HBO opleiding op het gebied van Civiele Techniek, Cultuurtechniek of een gelijkwaardige afgeronde buitenruimte opleiding en een relevante cursus/opleiding op het vlak van projectmanagement (Prince2, IPMA of vergelijkbaar).
  • Je beschikt over minimaal 3 jaar ervaring met soortgelijke opdrachten op het gebied van projectmanagement voor een (semi-) publieke opdrachtgever (meest recente ervaring hiermee maximaal 5 jaar geleden), waarbij aantoonbaar sprake is van de volgende aspecten: Civieltechnische / GWW (verhardings)projecten, projectmanagement op een beveiligde locatie, waarborgen van continuïteit, alle projectfasen en toepassen van risicomanagement.
  • Je bent in het bezit van een VCA-certificaat 'Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden' (VOL-VCA) en een geldig GPI certificaat of is bereid beide certificaten op eigen kosten te behalen binnen drie weken na startdatum.
  • Je verklaart dat je beschikbaar is conform het opdrachtprofiel (uren en opdrachtperiode inclusief eventuele verlengingen), met als startdatum uiterlijk een maand na de genoemde startdatum.
  • In verband met de werkzaamheden is een positieve referentie omtrent integriteit verifieerbaar. Daarnaast dien je een Verklaring Omtrent Gedrag te kunnen overleggen binnen 4-6 weken na start van de opdracht.

Wensen en competenties

Wensen

  • De mate van ervaring als projectleider met het coördineren van projectteams bestaande uit verschillende technische disciplines. (30 punten)
  • De mate van ervaring als projectleider met het werken met de Prince2-methodiek, LEAN-management of vergelijkbaar in een multidisciplinair projectteam met verschillende rollen en disciplines. (15 punten)
  • De mate van ervaring met het succesvol begeleiden van werkvoorbereiding van technische projecten waarbij de kaders niet altijd van te voren afgebakend zijn. (15 punten)
  • De mate van ervaring met het presenteren, het opstellen van rapporten en planningen, en het beoordelen van de financiële, juridische en technische aspecten van bouwprojecten. (10 punten)
  • De mate van kennis van en ervaring met de belangen, omstandigheden en risico's van Defensie. (10 punten)

Competenties

  • Plannen en organiseren
  • Resultaatgerichtheid
  • Omgevingsbewustzijn
  • Netwerken
  • Organisatiesensitiviteit
  • Motiveren

Organisatie en team

Rijksvastgoedbedrijf

Het Rijksvastgoedbedrijf is de grootste opdrachtgever in Nederland op het gebied van vastgoed. Wij zijn een professionele organisatie met een enorme hoeveelheid beschikbare kennis en ervaring. We beheren ruim 11,7 miljoen vierkante meter bruto vloeroppervlak aan gebouwen en circa 82.000 hectare grond. Onze medewerkers ontwikkelen en beheren onder meer rechtbanken, kazernes, magazijnen, kantoren, musea, gevangenissen, gerechtsgebouwen, paleizen en monumenten.

Bij het Rijksvastgoedbedrijf werken project- en procesmanagers, inkopers, contractmanagers, gebouwbeheerders, juristen, restauratiespecialisten, ingenieurs en architecten. Maar ook ecologen en kunsthistorici. Wij zorgen voor beheer en onderhoud, aan- en verkoop, nieuwbouw, verbouw en renovatie én ontwikkeling en herontwikkeling van gebouwen en terreinen.

Onze missie: 'Het RVB realiseert en beheert zijn vastgoedportefeuille voor zijn gebruikers en zet gebouwen en terreinen in voor de realisatie van economische en maatschappelijke meerwaarde op basis van beleidsdoelen.', is in 2019 aangescherpt met 'We willen de waarde van Rijkvastgoed maximaal benutten. We werken daarom samen met andere partijen om niet alleen onze eigen gebouwen, maar ook de hele omgeving te verbeteren. Economie, leefomgeving en natuur varen wel bij wat we doen.'

Directie Vastgoedbeheer

De directie Vastgoedbeheer onderhoudt en beheert de gebouwen, gebouw gebonden (technische) installaties, werken, terreinen en gronden van het Rijksvastgoedbedrijf en Defensie. Daarnaast realiseert de directie Vastgoedbeheer projecten die het gevolg zijn van (her)ontwikkeling, transformatie of transacties.

Realisatie Landelijk

Het realiseren en onderhouden van schietbanen en start- en landingsbanen. De landelijke invoering van laadpalen. Het afsluiten van onderhoudscontracten voor bebouwd gebied en buitenruimten. De aanleg van zonnepanelen op alle rijksgebouwen in Nederland. Zomaar wat regio overstijgende voorbeelden van onderhouds- en beheerprogramma's van het Rijksvastgoedbedrijf die de afdeling Realisatie Landelijk voor de klant Defensie uitvoert. Realisatie Landelijk bestaat uit zeven secties. De secties Programma's en Projecten Bebouwd Gebied en Buitenruimte worden ingeschakeld om te zorgen voor een uniforme en effectieve aanpak, snelheid en klanttevredenheid bij de advisering en uitvoering van programma's en projecten met een landelijke scope. De secties Contract Beheer, inclusief de storingsdesk focussen op de keuringen en het beheer van de onderhoudscontracten, en treedt op als projectleider van nieuw af te sluiten landelijke contracten. De sectie Beheer Buitenruimte is bezig met het dagelijks beheer, het oplossen van storingen en uitvoeren van keuringen in de buitenruimte, veelal Defensie complexen en -terreinen.

Sectie Programma's en Projecten Buitenruimte

Je wordt actief binnen de sectie Programma's en Projecten Buitenruimte. Hier staan we met zo'n 120 collega's samen voor een mooie maar ook enorme opgave: de instandhouding en vernieuwing van de buitenruimte van Defensie en Rijks locaties.

We werken in vaste (IPM)teams die kunnen bestaan uit een programmamanager, projectmanagers, projectleiders, omgevingsmanagers, technisch managers / -adviseurs, ondersteuners en administrateurs aan vier landelijke programma's. Voorbeelden van lopende programma's zijn het instandhouden en vernieuwen van de militaire vliegvelden, -schietbanen en sport en trainingsfaciliteiten. Maar ook de weg- en rioolonderhoud, terreinonderhoud en de bouw van nieuwe afmeervoorzieningen zoals in Den Helder. Om dit te bereiken streven we naar een uniforme en efficiënte uitvoering door goed in contact te zijn met onze klanten, de assetbeheerders. Continu verbeteren, elkaar scherp houden en veel werkplezier zijn hierbij de uitgangspunten.

We hebben oprechte aandacht voor elkaar, zowel zakelijk als privé. We vinden elkaar digitaal en wekelijks op onze twee vaste kantoordagen. Er heerst een informele sfeer met ruimte om van elkaar te leren. Zo staan we stil bij wat er speelt in de projecten en programma's, vieren onze successen en houden de communicatielijntjes lekker kort.

Project

Binnen het Rijksvastgoedbedrijf zijn wij onder andere verantwoordelijk voor het realiseren van het programma Start- en Rolbanen. Dit programma bevat alle werkzaamheden (onderhoud en nieuwbouw) aan de vliegveldverharding van de 7 militaire vliegvelden van Defensie. De projecten die gerealiseerd moeten worden maken allen onderdeel uit van dit programma. Concrete projecten zijn nader te bepalen na opdracht.

Gespreksinformatie

Het verificatiegesprek vindt plaats in overleg.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: 2 opties van (elk) maximaal 12 maanden

Hybride: Hybride werken behoort tot de mogelijkheden in overleg met de manager

Overig algemeen:

Screening

Een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) met screeningspunten 11, 12, 13 en 41 dient uiterlijk 6 weken na aanvang van de opdracht geüpload te worden. Voor deze opdracht is een MIVD screening verplicht. Je verstrekt de gegevens voor dit onderzoek z.s.m. na een verzoek hiertoe. Het verkrijgen van deze 'verklaring van geen bezwaar' is een ontbindende voorwaarde. De doorlooptijd betreft meerdere maanden. In afwachting van de verklaring kunnen werkzaamheden in aangepaste vorm worden uitgevoerd.

Integriteit

Het is niet toegestaan de opdrachtgevende organisatie (rechtstreeks) te benaderen met betrekking tot deze aanvraag. Iedere poging tot positieve of negatieve beïnvloeding - op welke manier dan ook - van de bij de procedure betrokken medewerkers zal leiden tot uitsluiting van deelname.

Bijzonderheden

AVG: Géén foto. Géén persoonsgegevens zoals (mail)adres, telefoonnummer, geboortedatum, nationaliteit of LinkedIn. Géén leveranciersgegevens.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr