Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)
Logo van Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)

Tester

Reykjavikplein 1, 3543 KA Utrecht, Nederland

Sluit morgen
om 16:00

Begindatum:

1 mei 2026

Einddatum:

31 okt 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

9 apr 2026
Opdracht tarief 85Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Binnen de directie IV, afdeling Bouwen, Testen & Functioneel Beheer is behoefte aan een test automation engineer voor werkzaamheden ten behoeve van het Visserij domein. Voor het uitvoeren van verschillende Europese en Nationale regelingen wordt onder andere de applicatie VIRIS3 gebruikt. Middels deze applicatie wordt gemonitord op vangstquota, worden vergunningen aan vissers afgegeven, wordt metadata opgeslagen ten behoeve van berichtenverkeer met ketenapplicaties en wordt data beschikbaargesteld voor andere overheidsorganisaties voor hun werkzaamheden.

Als test automation engineer ben je verantwoordelijk voor het opstellen van testscripts en testgevallen samen met de business en functioneel beheer. Je ondersteunt de verschillende testsoorten (functionele acceptatietesten en gebruikersacceptatietesten) en ketentesten. Je bent op de hoogte van het gehele scrum ontwikkeltraject, hebt een 'hands on' mentaliteit (iemand die graag zelf initiatief toont en de handen graag uit de mouwen steekt) en onderhoudt daarvoor contacten met het devops team en de business. Zaken waarvoor je onder andere verantwoordelijk voor bent:

  • bewaken voortgang test
  • formuleren van testgevallen (logisch, fysiek)
  • uitvoeren van systeem- en functionele testen
  • ontwerpen, ontwikkelen en uitvoeren van geautomatiseerde tests
  • opzetten testautomatisering, inclusief keuze testtool (Playwright of Cypress), conform de best practices
  • goede documentatie voor een duidelijke overdracht (op termijn)

De nadruk ligt op het verder professionaliseren van testen, het opzetten van testautomatisering en het opleiden/begeleiden van collega's, zowel testers als functioneel beheerders. Het maken van de juiste keuze met betrekking tot de te gebruiken tools, het beheer van de testautomatisering future proof maken (eenvoudig beheersbaar) en het implementeren van de teststrategie.

RVO gebruikt de applicatie VIRIS3 voor zaakgericht werken bij de uitvoering van haar uitvoeringsprocessen binnen het Visserij domein. Dit betreft een Oracle applicatie. Met handmatig testen in combinatie met het gebruik van SQL kom je een heel eind, maar er zijn onderdelen die efficienter kunnen. Daarvoor ga jij testautomatisering opzetten. Hiervoor heb jij kennis van Typescript en de tool Playwright en Cypress. Immers zijn dat de tools en de taal die conform ons testbeleid worden gehanteerd.

Eisen

  • In bezit van een van de volgende certificaten: Testen Foundation, ISTQB Foundation, IT Foundation, A+ Essentials, Informatiesystemen Foundation, Projectmanagement Foundation, PRINCE2 Foundation, Applicatiemanagement Foundation, Ontwerp en Ontwikkeling Informatiesystemen Foundation, Object Orientatie Foundation, TMap NEXT foundation, Tmap next in scrum.
  • Minimaal een afgeronde hbo opleiding
  • Aantoonbare ervaring met SQL (5 jaar)
  • Aantoonbare ervaring met de taal Typescript of Java (3 jaar)
  • Aantoonbare ervaring met Cypress en Playwright (5 jaar)

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbaar didactische vaardigheden
  • Ervaring met Enterprise Architect
  • Aantoonbare kennis van en ervaring met SQL/PLSQL om testdata te querien.
  • Aantoonbare kennis van en ervaring met GITLAB
  • Aantoonbare technische en conceptuele kennis van regelgedreven softwareplatformen / bedrijfsprocessen
  • Kennis van en ervaring met Oracle systemen in het bijzonder
  • Relevante werkervaring in het beheren van functionaliteiten binnen een grootschalige gebruikersorganisatie
  • Ervaring met beheer- en analysemethoden en beheertools (onder andere JIRA)
  • Aantoonbare werkervaring in een functie, waarin men optreedt als intermediair tussen ICT leveranciers en gebruikers
  • Aantoonbare kennis van de AVG wet- en regelgeving, Ervaring met het implementeren van deze regelgeving in applicaties
  • Ervaring met Visserij wet- en regelgeving.

Competenties

  • Gedreven en motiverende persoonlijkheid
  • Initiatiefrijk, onafhankelijk en creatief
  • Communicatief vaardig

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie.

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.

Overig algemeen:

Een aangeboden cv moet de volledige NAW, geboortedatum, het telefoonnummer en het e-mail adres van de professional bevatten.
Exclusiviteit is vereist bij acceptatie van een uitnodiging voor intake tot 4 dagen na de intakedatum

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: di, wo, do, vr