Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Rechtspraak
Logo van Rechtspraak

RBAC Specialist-Analist

Vrouwe Justitiaplein 1, 3511 EX Utrecht, Nederland

Sluit over 6 dagen

Begindatum:

1 sept 2026

Einddatum:

31 aug 2027

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

11 aug 2026
Opdracht tarief 100Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

HTML-velden zonder content: lege string ""
Opdrachtomschrijving
Als RBAC Specialist / Analist opereer je op het snijvlak van Business en IT. Je bent de brug tussen de werkvloer, proceseigenaren en de (IT- /applicatie-) beheerders. Je duikt enerzijds in de techniek (applicaties, autorisatielijsten, AD-structuren) en anderzijds in de organisatie (functies, processen en de dagelijkse praktijk van business drijven). Je hoofddoel is het opleveren van een gedragen, schaalbaar RBAC-model dat als fundament dient voor de inrichting van onze nieuwe IGA-tool.

Belangrijkste verantwoordelijkheden & taken
  • Deelname aan het IGA-projectteam: Actief bijdragen aan de voorbereidende technische en businessanalyses ter voorbereiding op de aanschaf en implementatie van de IGA-tool.
  • Analyse van het huidige IT-landschap: In kaart brengen van de huidige autorisatiestructuur, inclusief het ontwarren en analyseren van Active Directory (AD) structuren, geneste groepen en applicatiewijze rechten.
  • Proces- en Organisatieanalyse: Systeem- en proceseigenaren interviewen om te begrijpen hoe de business werkt, welke rechten nodig zijn per functie/rol en hoe instroom, doorstroom en uitstroom (IDU) nu verlopen.
  • Ontwerp van het RBAC-model: Ontwerpen van een helder en schaalbaar RBAC-model (Business rollen, Applicatie (/IT) rollen, permissies) dat aansluit op de praktijk en voorbereid is op de toekomstige IGA-tool.
  • Role Mining & opschoning: Uitvoeren van role mining en het formuleren van verbetervoorstellen om de huidige 'wildgroei' aan rechten en geneste groepen op te schonen.
  • Advisering IGA-gereedheid: Adviseren over de randvoorwaarden waaraan het RBAC-model en de IAM-processen moeten voldoen om de aanschaf en inrichting van de nieuwe IGA-tool vlekkeloos te laten verlopen.
  • Stakeholdermanagement: Verbinden van IT-beheer, HR, Security en de Business om draagvlak te creeren voor het nieuwe rollenmodel en de bijbehorende governance.

Eisen

  • RBAC: 7 jaar ervaring
  • Applicatiebeheer (7 jaar)

Wensen en competenties

Wensen

  • Opleidingsniveau: HBO/WO werk- en denkniveau.
  • RBAC-ervaring: Minimaal 5-7 jaar aantoonbare werkervaring als RBAC Consultant, Analist of Specialist.
  • Een assertieve en proactieve houding is erg belangrijk.

Competenties

  • Vanaf scratch bouwen: Aantoonbare ervaring met het from scratch opzetten van een RBAC-model binnen een complexe (overheids) organisatie.
  • Technische kennis: Grondige, praktijkgerichte kennis van Active Directory, geneste groepen-structuren en autorisatiemodellen in kernapplicaties.
  • Proces & Governance: Ervaring met het vertalen van HR-data en bedrijfsprocessen naar functionele rollen en autorisatie governance.
  • IGA-kennis: Kennis van en ervaring met het voorbereiden van organisaties op de implementatie van IGA-tools (bijv. SailPoint, Omada, One Identity, NetIQ, of soortgelijk).

Organisatie en team

Rechtspraak

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie.

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het tarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr