Logo van Provincie Utrecht
Logo van Provincie Utrecht

Senior adviseur aanbestedingen Programma Natuur

Archimedeslaan 6, 3584 BA Utrecht, Nederland

Sluit over 9 dagen

Begindatum:

1 mei 2026

Einddatum:

1 nov 2026

Uren per week:

24

Publicatiedatum:

18 mrt 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 24
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

De provincie Utrecht bereidt een omvangrijke aanbesteding voor ten behoeve van het Programma Natuur Fase 2, specifiek binnen Maatregelpakket 4. De aanbesteding omvat in totaal 57 onderzoeken en 8 monitoringsplannen op het gebied van onder andere grondwaterhydrologie en ecologie voor meerdere Natura 2000-terreinen in de provincie Utrecht.

De geraamde totale opdrachtwaarde bedraagt circa € 6 miljoen. De beoogde planning is dat de aanbesteding na de zomer van 2026 op de markt wordt gezet. De aanbesteding zal naar verwachting worden verdeeld in meerdere percelen en worden gegund op basis van kwaliteit.

De aanbesteding valt onder de verantwoordelijkheid van de kwartiermaker Maatregelpakket 4 en Programma Natuur Fase 2. De coördinator Programma Natuur is verantwoordelijk voor het aanleveren van de afzonderlijke onderzoeksopdrachten.

Als Coördinator aanbestedingen Programma Natuur ben je verantwoordelijk voor het regisseren en uitwerken van de aanbestedingsdocumentatie. Je werkt hierbij nauw samen met de kwartiermaker, de coördinator en – waar van toepassing – met team Inkoop (bij meervoudig onderhandse en Europese aanbestedingen).

Kerntaken en werkzaamheden

  • Het opstellen van een schrijf- en planningsplan voor de aanbesteding.
  • Het samenbrengen, structureren en redactioneel uitwerken van alle onderdelen van de aanbestedingsdocumenten.
  • Het bewaken van kwaliteit, samenhang en voortgang van het totale aanbestedingsproces.
  • Het integraal verwerken van circa 60 onderzoeks- en monitoringsvraagstellingen, inclusief toelichtingen, aangeleverd door inhoudelijke specialisten.
  • Het waar nodig inhoudelijk en redactioneel aanpassen van teksten, in afstemming met de betreffende opstellers.
  • Het afstemmen met inhoudelijke collega’s van het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) en met team Inkoop over aanbestedingsrechtelijke en procedurele aspecten.
  • Het tijdig signaleren van ontbrekende of aanvullende documenten en het actief attenderen van de kwartiermaker op zowel voorziene als onvoorziene vereisten.

Resultaat van de opdracht

  • Er een volledig, consistent en aanbestedingsrechtelijk correct aanbestedingsdossier ligt.
  • Alle 57 onderzoeken en 8 monitoringsplannen helder, eenduidig en kwalitatief hoogwaardig zijn opgenomen in de aanbestedingsdocumenten.
  • De aanbesteding gereed is om conform planning na de zomer van 2026 in de markt te worden gezet.

Eisen

  • De professional voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als penvoerder van Europese aanbestedingstrajecten binnen een overheidsorganisatie;
  • Aantoonbaar minimaal 2 Europese aanbestedingen in de afgelopen 5 jaar zelfstandig uitgevoerd als penvoerder, specifiek gericht op onderzoeksopdrachten (benoem in het cv de onderzoeksthema’s, de aanbestedingsvorm en de datum van afronding);
  • Aantoonbare werkervaring met het zelfstandig opstellen en redactioneel samenstellen van aanbestedingsdocumenten;
  • Aantoonbare werkervaring met complexe aanbestedingen waarin sprake was van meerdere percelen en meerdere inhoudelijke disciplines (benoem in het cv de samenwerking met beleid, inhoudelijke specialisten en inkoop).

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als penvoerder van Europese aanbestedingstrajecten binnen een overheidsorganisatie (20 punten);
  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau (10 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het structureren en redactioneel verbeteren van complexe inhoud en het vertalen hiervan naar consistente en aanbestedingsrechtelijk correcte aanbestedingsdocumenten (benoem duidelijk in het cv hoe hier aan voldaan is) (30 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met samenwerking binnen programma en projectomgevingen, waaronder multidisciplinaire teams en afstemming tussen beleid, inhoud en inkoop. Benoem per opdracht de rol en verantwoordelijkheden (benoem duidelijk in het cv hoe hier aan voldaan is) (40 punten).

Competenties

  • Bedreven in planning en organisatie;
  • Flexibele werkhouding;
  • Verbindende stijl;
  • Hands-on mentaliteit.

Organisatie en team

Utrecht is een provincie om trots op te zijn. Gevarieerd, bruisend en met een rijke historie. Met veel verschillende levensstijlen, culturen en persoonlijke voorkeuren. Onze regio is een topregio met een innovatieve kenniseconomie.

Het is onze opgave om de aantrekkelijkheid van onze provincie te vergroten en groei zo te faciliteren dat de kwaliteit van onze ruimte behouden blijft. Samen met inwoners, bedrijven, organisaties en andere overheden werken het provinciebestuur en medewerkers met enthousiasme en daadkracht aan een gezonde en duurzame leefomgeving. Wij willen dat iedereen in de provincie Utrecht fantastisch woont, werkt en leeft. Daarom zorgen wij voor een goede balans tussen groen en groei.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek

De opdrachtgever beoordeelt de tien (10) offertes in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria.

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.

  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De drie (3) offertes die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria gaan door naar Stap 2 (Selectiegesprek). De professionals worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek

In het selectiegesprek wordt door de Opdrachtgever nader geverifieerd in hoeverre de betreffende offertes voldoen aan de minimumeisen en criteria die genoemd zijn bij Stap 2 en Stap 3 (oorspronkelijke nummering). Daarnaast wordt getoetst op de in de Offerteaanvraag genoemde competenties. Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professionals dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal Stap 3 van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de Gegadigde die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan de in de Offerteaanvraag genoemde competenties. Alle overige Inschrijvers worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Planning

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op een nader te bepalen moment. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk een dag van tevoren een bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon

Optie tot verlenging: Optie tot verlenging: 1x 6 maanden

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

Voor het uitoefenen van de opdracht wordt vanuit de provincie Utrecht verwacht dat de professional eigen (ICT) middelen inzet. Indien gedurende de opdracht blijkt dat er extra bedrijfsmiddelen nodig zijn om het product of dienst te kunnen leveren/verlenen, dan zal de professional deze zelf bekostigen.

Functieschaal

Deze functie is ingedeeld in functieschaal 11. Deze functie is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Fee
De administratieve partner brengt voor deze opdracht geen fee in rekening bij de winnende leverancier. 

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr