Begindatum:
10 aug 2026Einddatum:
-Publicatiedatum:
30 jun 2026Vlot, veilig, betaalbaar en klimaatneutraal reizen, van deur tot deur. Dat is de ambitie waar we aan werken. Onderdeel daarvan is het in stand houden en zo nodig aanpassen van het provinciale wegennet. De afdeling Gebiedsontwikkeling en Uitvoering (G&U) van de provincie Gelderland is een no-nonsense organisatie en de sfeer is collegiaal en informeel. Er wordt hard gewerkt, iedereen gaat voor resultaat en kwaliteit.
De afdeling G&U is onder meer verantwoordelijk voor de realisatie van de nieuwbouw- en reconstructieprojecten op het gebied van gebiedsontwikkeling, wegeninfrastructuur en openbaar vervoer. Dit varieert van reconstructies van kruisingen tot het ontwikkelen van nieuwe wegen. De provincie heeft circa 1.200 kilometer weg in beheer en onderhoud. Daarnaast draagt de afdeling in toenemende mate bij aan de realisatie van gebiedsontwikkelingsprojecten.
Binnen de afdeling Gebiedsontwikkeling & Uitvoering werk je aan maatschappelijke projecten die zichtbaar impact maken op de leefomgeving van Gelderland. Denk aan de aanleg en reconstructie van wegen, infrastructurele projecten en gebiedsontwikkelingen. Het cluster Aanbesteden speelt hierin een belangrijke rol en is verantwoordelijk voor de aanbestedingen van werken, diensten en leveringen die verbonden zijn aan deze projecten.
Als aanbestedingsspecialist Werken zorg jij ervoor dat aanbestedingen zorgvuldig, juridisch correct en volgens planning verlopen. Vanuit jouw civieltechnische kennis controleer je contracten en aanbestedingsstukken, adviseer je collega's en begeleid je het volledige aanbestedingsproces van A tot Z. Je werkt nauw samen met projectmanagers, projectleiders en collega's binnen het cluster Aanbesteden.
Werkzaamheden
Gelderland, de mooiste provincie van Nederland! Elke dag werken we in de grootste provincie van Nederland samen met 1.500 medewerkers om Gelderland mooi, schoon, welvarend en veilig te houden van en voor ons allemaal. We doen dit met veel inzet, motivatie, kennis en kunde en uiteraard samen met allerlei organisaties en partijen. Samen zoeken we telkens naar nieuwe passende oplossingen voor complexe maatschappelijke opgaven zoals bijvoorbeeld energietransitie, woningbouw, mobiliteit, natuur of milieu. Dit maakt ons werk uitdagend, interessant en zinvol.
De afdeling bestaat uit 8 teams: Projectmanagement, Ontwerp, Realisatie, Aanbesteden en Concessiemanagement, Omgeving, Project- en Procesbeheersing (PPB), Aanpak piekbelasting en Grond. In totaal telt de afdeling momenteel ca. 200 medewerkers. Een deel van de werkzaamheden wordt door uitbesteding gerealiseerd.
Binnen het team Aanbesteden & Concessiemanagement (cluster Aanbesteden) werken we met tien bevlogen specialisten samen aan de uiteenlopende projecten van de afdeling G&U. We zijn vanaf de eerste ideeën tot en met de uitvoering betrokken en zorgen ervoor dat plannen niet alleen op papier sterk zijn, maar ook succesvol de markt in gaan. Die veelzijdigheid maakt ons werk dynamisch en uitdagend.
Ons team bestaat uit collega's met verschillende achtergronden en expertises, die elkaar versterken en samen het verschil maken. Wat ons bindt, is de gedeelde passie voor kwaliteit, samenwerking en innovatie in aanbestedingen. We sparren met elkaar, trekken samen naar externe partners en maken gebruik van moderne digitale tools om het werk soepel te laten verlopen. Zo hebben we de professionaliteit van een expertiseteam en de sfeer van een hechte club. Wegens het vertrek van een collega zoeken we iemand die tijdelijk deze functie kan invullen totdat we een vaste invulling hebben gevonden.
De 3 professionals die het beste scoren op de gunningscriteria kwaliteit komen in aanmerking voor een interview. Bij gelijke score op de gunningscriteria kwaliteit is het uurtarief doorslaggevend voor de ranking.
De interviews vinden plaats op maandag 20 juli 2026. Professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op dinsdag 14 juli 2026 bericht. De interviews worden uitgevoerd door minimaal 2 medewerkers van provincie Gelderland.
Optie tot verlenging: De opdracht kan optioneel worden verlengd met 2 maal een periode van 12 maanden.
Hybride: Je werkt minimaal de helft van de tijd op kantoor in Arnhem.
Overig algemeen:
VOG
Provincie Gelderland zal een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
Overige informatie
• Provincie Gelderland faciliteert een provinciale laptop.
• De professional is de afgelopen twee jaar niet in loondienst geweest van provincie Gelderland om een draaideurconstructie te voorkomen.
Social Return
De provincie Gelderland hecht waarde aan Social Return. Dit is een aanpak om meer werkgelegenheid te creëren voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.
CO2 resultaten
Op verzoek van de provincie Gelderland moet je op transparante wijze de gevraagde CO2-resultaten verstrekken met betrekking tot vervoersbewegingen.
Verbod op Russische betrokkenheid
Op basis van het vijfde sanctiepakket van de Europese Unie is het provincie Gelderland niet toegestaan opdrachten te gunnen aan Russische partijen. Provincie Gelderland sluit een leverancier uit indien er sprake is van Russische betrokkenheid.