Zeisterweg 1, 3984 NH Odijk
Begindatum:
1 jun 2026Einddatum:
1 jun 2027Publicatiedatum:
26 aug 2026De Basisvoorziening Vreemdelingen is een voorziening voor de (Europese) vreemdelingenketen waar meerdere informatiesystemen van verschillende overheidsorganisaties bij elkaar komen. Op dit moment werken er drie DevOps-teams voor de BVV. De functionaliteit van de verschillende systemen wordt verder uitgebreid naar aanleiding van vernieuwde regelgeving. De BVV heeft een centrale rol in de IV-ondersteuning van zowel de netwerkpartners als van de operationele politiecollega's die in het Vreemdelingendomein werken. Van de Ops engineer die wij zoeken verwachten wij een DevOps-mindset met T-shaped skills.
Wat ga je doen
Het realiseren van een migratie vanuit een “klassieke" VM-omgeving naar een containerplatform voor de applicaties die worden gebruikt in de Migratieketen.
De details van deze applicaties zijn heimelijk en kunnen pas na gunning en een afgeronde screening gedeeld worden met de professional.
Je bent verantwoordelijk voor de applicatie en infrastructuur van ontwikkelen en testen tot inrichting van de monitoring. Je bent ook verantwoordelijk voor het configureren van de buildstraat en de deployment van de applicatie.
Naast contacten binnen de afdeling zal je in je werk onder ander te maken krijgen met DBA'ers, linux admin, de productowner, scrum master en andere afdelingen binnen het infra domein.
Wie ben jij
Je hebt een afgeronde, erkende en volwaardige opleiding op minimaal HBO-niveau, bij voorkeur in de richting van informatica. Losse (deel)certificaten worden niet als gelijkwaardig gezien.
Werktijden en -dagen
Je staat nauw in contact met je Agile/Scrum team, ook als je thuis werkt. Er wordt dus hybride gewerkt maar minimaal 2x per week verwachten we je op kantoor, de dagen worden afgestemd met het team.
Tevens wordt er van je verwacht dat je meedraait in de piketdiensten 4 x per jaar.
Aangezien er volgens de Agile/Scrum methode wordt gewerkt verwachten we dat je aansluit bij de bijbehorende overleggen.
Na een eerste selectie volgt een gesprek met de administratieve partner. Als jouw profiel goed aansluit op de wensen van de klant, word je uitgenodigd voor een ontmoetingsgesprek met de politie.
Optie tot verlenging: Niets over bekend.
Hybride: Er wordt hybride gewerkt, waarbij je minimaal 2x per week op kantoor wordt verwacht. De dagen worden afgestemd met het team.
Overig algemeen:
Een screening is een verplicht onderdeel van de sollicitatieprocedure, de duur van de screening kan variëren.
Het afgeven van meerdere geldige referenties is een verplicht onderdeel van de selectieprocedure.
Houd er rekening mee dat de screening zich, indien noodzakelijk, mede kan uitstrekken tot uw directe omgeving, zoals familie, vrienden en kennissen.