Homepagina
Homepagina
Logo van Omgevingsdienst Noord-Holland Noord (OD NHN)
Logo van Omgevingsdienst Noord-Holland Noord (OD NHN)

Projectleider ICT

Omgevingsdienst Noord-Holland Noord (OD NHN)

Dampten 2, 1624 NR Hoorn, Nederland

Sluit over 2 dagen

Begindatum:

16 nov 2026

Einddatum:

16 feb 2027

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

30 okt 2026
Opdracht tarief 120Opdracht uren 32 - 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Je springt als eerste op een rijdende trein en neemt de begeleiding van het innovatietraject over van de vertrekkende innovatiemanager en draagt zorg voor de uitvoer van een aantal daaruit voortkomende projecten. We zoeken hier nadrukkelijk naar een meer projectmatige sturing, structurering en rapportage van het innovatieproces, er worden geen inhoudelijke innovatie initiatieven van je verwacht. Het belangrijkste project dat hier op stapel staat is een samenwerking met een externe partij om nieuwe GEO kaartlagen te ontwikkelen.

Min of meer tegelijkertijd werk je aan het opstarten van de eerste projecten die we in 2027 ter hand moeten gaan nemen, en treed je tot de indiensttreding van de toekomstige interne projectmanagers op als projectmanager van het IAM project en mogelijk andere IT projecten.

De rol draait ook hier vooral om de projectmatige sturing, rapportage en stakeholdermanagement, er is voor de projecten budget om de benodigde inhoudelijke expertise aan te haken.

Voor het voorbereiden van de projecten werk je nauw samen met de Informatiemanager en de Businessanalist, samen zorg je dat er tijdig heldere beschrijvingen liggen van de aanpak en de nodige middelen. Je stelt profielen op voor de benodigde inhuur en zorgt dat alle betrokkenen in de projectsturing hun rol begrijpen.

Projectsturing is relatief nieuw in onze organisatie, je zal daarom een zekere kwartiermakersrol op je moeten nemen en een pragmatische vertaling moeten maken van de best practices uit PRINCE II naar iets dat werkt in een kleine informele organisatie. Er is immers niks mis met PINO.

Eisen

  • Een aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als projectmanager binnen een overheidsorganisatie;
  • Aantoonbaar Prince II Foundations gecertificeerd;
  • Beschikbaar per 16 november 2026 voor 32 tot 36 uur per week, voor de gehele opdracht inclusief mogelijke verlengingen;
  • Geen aantoonbare vakanties gepland tot aan de kerst – en is ook niet voornemens deze te plannen. Benoem dit concreet in de offerte;
  • Je voegt een persoonlijke motivatie toe, waarin wordt ingegaan op: geschiktheid voor de opdracht, relevante projecten en inhoudelijke motivatie voor deze opdracht. De motivatie is door jou zelf geschreven. Voeg de geschreven motivatie samen met het cv om deze als één document te uploaden;
  • Uurtarief maximaal € 120,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werkverkeer, werk-werkverkeer, (én) parkeerkosten (én fee administratieve partner).

Wensen en competenties

Wensen (Selectiecriteria)

  • Aantoonbare werkervaring met het aansturen van externe partners in projecten, in tenminste 3 recente opdrachten. Benoem deze 3 projecten concreet voorzien van behaalde resultaten, knelpunten en toelichting van de werkzaamheden in de offerte (30 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het leiden van Identity en Access Management projecten waarin RBAC centraal staat (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het leiden van GEO projecten (15 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het leiden van innovatieprocessen binnen overheidsorganisaties (15 punten);
  • Aantoonbaar in bezit van ITIL Practitioner certificering (10 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met het implementeren van projectsturing. Benoem 2 concrete projecten in de offerte (10 punten).

Competenties

  • Analytisch sterk;
  • Communicatief en een goede netwerker;
  • Bestuurlijk sensitief;
  • Zelfstandig, proactief en gestructureerd;
  • Samenwerkingsgericht en gericht op kennisoverdracht.

Organisatie en team

Bij de Omgevingsdienst Noord-Holland Noord (OD NHN) werken circa 250 bevlogen en ervaren collega's aan de opstelling van adviezen en de uitvoering van milieutaken van zestien gemeenten in Noord-Holland-Noord. Daarnaast is de provincie Noord-Holland onze opdrachtgever. We houden ons bezig met bodemkwaliteit, klimaat, natuur, milieu, duurzaamheid, energietransitie, lucht, afval, asbest externe veiligheid, zwemwater, wegen en vaarwegen.

De OD NHN moet in het kader van de robuustheidscriteria structureel werken aan Innovatie, en datagericht werken. Daarnaast staan we aan de vooravond van een jaar waarin we een aantal zeer grote projecten zullen gaan uitvoeren.

We zoeken daarom een ervaren projectmanager die in staat is om een aantal van deze projecten te leiden.

Gespreksinformatie

Planning

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op maandag 9 november 2026, vanaf 10:00 uur en fysiek op locatie. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 6 november 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Beoordelingsprocedure

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de 10 offertes van de kandidaten die in de voorgaande stap zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek. De overige kandidaten worden in eerste instantie niet uitgenodigd voor een gesprek en ontvangen een voorlopige afwijzing. Zij nemen plaats in de zogenaamde wachtkamer.

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever. De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Ja

Optie tot verlenging: De opdracht kan 3 keer met 3 maanden worden verlengd.

Hybride: Hybride werken is mogelijk in overleg. De opdracht wordt vervuld op de werkdagen: ma-di-wo-do-vr.

Overig algemeen:

Functieschaal

Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is (eventueel) verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Offerte-eisen

Maximaal 5 pagina's cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) verzoeken.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr