Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Ministerie van Defensie
Logo van Ministerie van Defensie

Solution Architect.

Ministerie van Defensie

De la Reijweg 95, 4818 BA Breda, Nederland

Sluit over 34 dagen

Begindatum:

15 okt 2026

Einddatum:

30 sept 2027

Uren per week:

32 - 40

Publicatiedatum:

1 okt 2026
Opdracht tarief 0Opdracht uren 32 - 40
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

In de rol van Solutions Architect ben je verantwoordelijk voor het bewaken van de kwaliteit & architectuurprincipes binnen de omgeving van de klant. Je beoordeelt ontwerpen, begeleidt complexe technische veranderingen en ondersteunt bij de migraties en implementaties. Jouw ervaring levert een toegevoegde waarde voor het ontwerp zodat een goede kwaliteit gewaarborgd blijft.

Het Commando Lucht- en Ruimtestrijdkrachten (CLRS) werkt aan een robuuste en cyberveilige IT-infrastructuur die MultiDomein Optreden en Informatiegestuurd Optreden ondersteunt. Het programma gaat een nieuwe fase in waarin meerdere projecten worden opgestart om het platform verder te ontwikkelen en de strategische ambities van CLRS te realiseren.

Plannen, ontwerpt en integreert ICT-systeemcomponenten inclusief hardware, software en services. Ontwerpt, integreert en implementeert complexe technische ICT-oplossingen zodat procedures en modellen voor ontwikkeling actueel zijn en voldoen aan gemeenschappelijke normen. Bewaakt nieuwe technologische ontwikkelingen en is van toepassing indien van toepassing. Biedt technologisch ontwerpleiderschap.

Werkzaamheden:

  • Deelontwerpen toetsen aan het High Level Design (HLD)
  • Je onderbouwt en documenteert ontwerpkeuzes en eventuele afwijkingen van het HLD richting de stuurgroep.
  • Je bewaakt de kwaliteit en samenhang van alle ontwerpen en ziet toe op een correcte implementatie.
  • Specificeer en implementeer de architectuur van complexe ICT-oplossingen
  • Leadontwikkeling en integratie van componenten
  • Leiden en / of uitvoeren van systeemintegratie
  • Zorg voor integratie van beveiliging door ontwerp
  • Analyse van technische en zakelijke vereisten
  • Ontwikkel en onderhoud een uitgebreid overzicht van bruikbaarheidseisen

Eisen

  • eCF-profiel: Systems Architect
  • Referentie Gebied: A.05 Ontwerpen van Architectuur
  • De professional heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met het gekozen eCF profiel soortelijke functie.
  • Het CV van de professional dient de gevraagde eCF-competenties aantoonbaar terug te laten komen door per relevante opdracht of functie de rol, werkzaamheden, verantwoordelijkheden en de mate van aansluiting op de gevraagde eCF-competenties en het niveau te beschrijven.

Wensen en competenties

Wensen

  • De professional heeft bij voorkeur aantoonbare werkervaring binnen het Ministerie van Defensie.
  • De professional heeft bij voorkeur een afgeronde hbo of wo opleiding in Informatica, Technische Bedrijfskunde, Software Engineering of een vergelijkbaar.
  • De professional heeft bij voorkeur minimaal zeven jaar ervaring als Solution Architect, of een vergelijkbare architectuurrol binnen complexe organisaties.
  • De professional heeft bij voorkeur ervaring met complexe architectuurprincipes, modellen en ontwerpen vertalen naar begrijpelijke en haalbare oplossingsrichtingen voor stakeholders.
  • De professional kan bij voorkeur effectief schakelen met business stakeholders, productowners, engineers, security experts en management.
  • De professional heeft bij voorkeur ervaring met architectuurmethodieken en -tools zoals TOGAF en ArchiMate.
  • De professional heeft bij voorkeur kennis van cloudplatforms en integratieoplossingen.
  • De professional heeft bij voorkeur uitstekende communicatieve vaardigheden in zowel Nederlands als Engels.
  • De professional heeft bij voorkeur affiniteit met AI.
  • De professional heeft bij voorkeur meer dan aantoonbare werkervaring met de gevraagde functie binnen het eCF profiel en opdrachtomschrijving.

Organisatie en team

De professional werkt binnen de Staf van het Commando Lucht- en Ruimtestrijdkrachten, waar het beleid wordt bepaald en de organisatie wordt aangestuurd. Het programma valt onder de Directie Projecten & Innovatie (DP&I), die het innovatie- en verandervermogen van CLRS versterkt en bijdraagt aan de strategische doelstellingen. De standplaats is Breda. Daarnaast bezoekt de professional regelmatig andere CLRS-locaties om direct contact te onderhouden met stakeholders, projectteams en programmaleiding.

Opdrachtgever: Ministerie van Defensie

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: De frequentie van thuiswerken is een schatting, mits het werk dit toelaat. Afspraak met betrekking tot thuiswerken gaat altijd in overleg met de behoeftesteller. Er is 1 dag thuiswerken per week mogelijk.

Overig algemeen:

Consignatiediensten: Nee



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr