Opdrachtomschrijving PL&BDFV zoekt een ervaren proces- en/ of implementatiemanager om integraal procesmanagement en specifiek proces architectuur vorm te geven. De processen en architectuur worden onder regie ingericht, geimplementeerd en geborgd. De succesvolle kandidaat zal verantwoordelijk zijn voor het ontwikkelen en implementeren van een gestructureerde aanpak voor integraal proces management en procesarchitectuur binnen de IT-dienstverlenging van JIVC.
Prestatiedoelstellingen
Als Proces Architect heb je binnen 3 maanden een visie op het gebied van integraal management en proces architectuur opgesteld die is afgestemd met de afdeling PL&BDFV en de relevatie JIVC afdelingen. In deze visie komt ook de samenhang en integratie van verschillende processen samen.
Daarnaast lever je een gestructureerd framework op waarin de governance en processen zijn geborgd. Dit framework moet de kwaliteit van de IT- dienstverlening verbeteren zodat het mogelijk is om versneld IT te leveren. Onderdeel van dit framework is ook een communicatie- en overlegstructuur welke opgezet en geborgd dient te worden binnen de organisatie.
Verder ontwikkel en verzorg je trainingen en presentaties, gericht op het vergroten van kennis en bewustwording binnen de organisatie. Je onderhoudt actief contact met afdelingen en belanghebbenden door structurele overlegmomenten in te plannen.
Achtergrond opdracht
Binnen JIVC staan we aan de vooravond van een belangrijke transformatie richting een wendbare en toekomstbestendige IT-organisatie. Om deze transformatie te versnellen en tegelijkertijd de kwaliteit van onze IT-dienstverlening te waarborgen, is het cruciaal dat het fundament gelegd is. Door jarenlange bezuinigingen is dit fundament onder druk komen te staan, met als gevolg dat processen versnipperd zijn en kwaliteitsborging onvoldoende structureel plaatsvindt. Tegelijkertijd groeit de urgentie om de operationele gereedheid van Defensie en ketenpartners te ondersteunen met betrouwbare, consistente en gecontroleerde IT-versnippering.