Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Ministerie van Defensie
Logo van Ministerie van Defensie

Implementatie Consultant IV mid

Ministerie van Defensie

Hernhuttersingel 1, 3703dx, 3703 DX Zeist, Nederland

Sluit over 6 dagen

Begindatum:

1 jul 2026

Einddatum:

30 jun 2027

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

7 apr 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Deze opdracht is gebaseerd op het European e-Competence Framework (e-CF). Dit is een Europese standaard voor het beschrijven van IT-competenties en het bijbehorende niveau van verantwoordelijkheid.

Het eCF-profiel geeft aan welke competenties en op welk niveau (e-1 t/m e-5) van de professional verwacht worden.

Wij verwachten dat je in je cv duidelijk aantoont dat je over deze competenties beschikt. Dit kan door per relevante opdracht of functie te beschrijven:

  • Welke rol de professional vervulde
  • Welke werkzaamheden en verantwoordelijkheden daarbij hoorden
  • In welke mate deze aansluiten op de gevraagde eCF-competenties en het niveau
  • Cvs waarin de gevraagde eCF-competenties niet aantoonbaar terugkomen, kunnen niet volledig worden beoordeeld op geschiktheid.

Binnen het project BasisAministratie IV-middelen zal ServiceNow IT-Service Management geimplementeerd worden bij de decentrale IT-afdelingen van de 7 DienstOnderdelen van Defensie. Daartoe wordt een team geformeerd, bestaande uit ServiceNow Consultants (Business en Technical consultants) en Implementatie Consultants. De ServiceNow Consultants richten zich op het configureren van ServiceNow, de Implementatie Consultants richten zich op zgn 'Organizational Change'.

De Implementatie Consultants begeleiden de Dienstonderdelen bij het adopteren van ServiceNow, het zich eigen maken van de gestandaardiseerde processen en nieuwe werkwijze, het zich eigen maken van de ServiceNow functionaliteit, en dergelijke.

De Implementatie Consultant moet dan ook in staat zijn:

  • De teams te helpen de nieuwe werkwijze en bijhorende rituelen te begrijpen en toe te passen in de praktijk;
  • De teams te helpen de ondersteunende tooling (ServiceNow) te leren gebruiken om de werkwijze te ondersteunen;
  • De rolverdeling te verduidelijken zodat iedereen weet wat van hem/ haar verwacht wordt;
  • Sterke aantoonbare kennis hebben van agile werkwijzen als Kanban, Scrum, SAFe of andere Scaled-agile varianten;
  • Sterke aantoonbare ervaring met de implementatie van ServiceNow ITSM

Achtergrond opdracht

ServiceNow ITSM is geimplementeerd binnen de centrale IT-afdeling van Defensie. Om de kwaliteit van de IT-Dienstverlening binnen Defensie te verhogen is het de bedoeling, dat ServiceNow ITSM ook geimplementeerd wordt binnen de decentrale IT-afdelingen van de Dienstonderdelen.

De processen die geimplementeerd dienen te worden zij:

  • Service Asset & Configuratie management
  • IT Asset management
  • Incident management
  • Change management
  • Problem management
  • Knowledge management
  • Life cycle management
  • Security Compliance Management

Generieke beschrijving competentie gebied en niveau's

Behandelt het ontwerp en de structuur van een bedrijfs- of productplan, inclusief de identificatie van alternatieve benaderingen en rendementsvoorstellen. Overweegt de mogelijke en toepasselijke inkoopmodellen. Stelt kosten-batenanalyse en beargumenteerde argumenten voor ter ondersteuning van de geselecteerde strategie. Garandeert naleving van bedrijfs- en technologiestrategieen. Communiceert en verkoopt businessplan aan relevante belanghebbenden en behandelt politieke, financiele en organisatorische belangen

Samenvattende opgave en missie

Biedt leiderschap voor de implementatie van de digitale transformatiestrategie van de organisatie.Stimuleert culturele verandering en bouwt digitale mogelijkheden om innovatieve bedrijfsmodellen en -processen te leveren.

Taken

  • Vorm en lever een digitale strategie
  • Bewustwording en educatie ontwikkelen om de digitale mogelijkheden te verbeteren
  • Demonstreer de voordelen van implementatie van digitale transformatie
  • Adviseren en ondersteunen op een 'digital by design'-benadering
  • Leiden van culturele verandering die nodig is om digitale strategie mogelijk te maken
  • Leid en mobiliseer belangrijke organiserende beinvloeders om digitale transformatie te implementeren

Eisen

  • Je hebt minimaal 5 jaar aantoonbaar HBO werk- en denkniveau.
  • Je hebt een ITIL-certificaat, danwel 3 jaar aantoonbare ervaring met het implementeren van ITIL-processen.
  • Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met begeleiden van veranderingsprocessen.
  • Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met het geven van trainingen.
  • Je hebt minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in het helpen van teams de ondersteunende tooling (ServiceNow) te leren gebruiken om de werkwijze te ondersteunen.
  • Je hebt minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring van agile werkwijzen als Kanban, Scrum, SAFe of andere Scaled-agile varianten.
  • Je hebt implementaties gedaan bij overheidsinstanties, dan wel grotere complexe organisaties.
  • Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met het gekozen eCF profiel soortelijke functie.
  • e-CF profiel: Digital Transformation Leader | A.03 Ontwikkelen van bedrijfsplannen.

Wensen en competenties

Wensen

  • Je kunt bij voorkeur defensiemedewerkers helpen de nieuwe werkwijze en bijhorende rituelen te begrijpen en toe te passen in de praktijk.
  • Je hebt bij voorkeur meer dan de aangegeven eis aantoonbare werkervaring met de gevraagde functie binnen het eCF profiel.
  • Je hebt bij voorkeur aantoonbare werkervaring binnen het ministerie van Defensie of een andere overheidsorganisatie.

Organisatie en team

Ministerie van Defensie

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Afspraken m.b.t. thuiswerken gaan altijd in overleg met de behoeftesteller. De frequentie is een schatting en hiervoor geldt: mits het werk het toelaat (2dagen).

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr