Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Ministerie van Defensie
Logo van Ministerie van Defensie

Data Engineer

Ministerie van Defensie

Hernhuttersingel 1, 3703dx, 3703 DX Zeist, Nederland

Sluit over 2 dagen

Begindatum:

1 apr 2026

Einddatum:

31 mrt 2027

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

20 feb 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Opdrachtomschrijving

De werkzaamheden worden uitgevoerd binnen het initiatief Datagedreven Werken. De werkzaamheden richten zich op:
  • 1 - DATA ENGINEERING - Databronnen ontsluiten, datakwaliteit verbeteren, data modellen ontwikkelen / fuseren / ontrafelen, data transformaties implementeren, data pipelines ontwikkellen en beheren.
  • 2 - TOEGEPAST ONDERZOEK - analyseren en vertalen van probleemstellingen naar een concreet onderwerp en plan van aanpak; inventariseren en analyseren van (internationale) ontwikkelingen; formuleren en toetsen van vooronderstellingen op juistheid, bruikbaarheid en toepasbaarheid; presenteren en intern publiceren van kennis en resultaten. De veelheid aan informatie neemt toe toe. Op dit moment worden de operationele systemen nog handmatig doorgespit om zo de belangrijkste informatie te vinden en te structureren. Dit is dusdanig veel informatie dat het niet mogelijk is om alle data te verwerken. We weten dus op dit moment niet of we belangrijke informatie missen. Laat staan, dat we nu capaciteit hebben voor het aanboren van nieuwe informatiebronnen (bijvoorbeeld, restinformatie uit recherche onderzoeken). Om toekomstbestendig te blijven moeten bepaalde dataverwerkingsprocessen worden geautomatiseerd.

Achtergrond opdracht

De opdracht die het initatief Datagdreven Werken op 1 april 2025 heeft gekregen van I-Board bestaat uit drie onderdelen:
  • een start maken met datagedreven werken door het maken van dataproducten voor de operaties.
  • inrichten datalandschap Kmar
  • geven van een advies over de duurzame inzet van datascience binnen de KMar.
De werkzaamheden van de Data Engineer richten zich met name op het bijdragen in de ontwikkeling van dataproducten voor de operaties.

Eisen

  • Wendt onafhankelijk denken en technologische kennis aan om verschillende concepten integreren zodat unieke oplossingen ontstaan
  • Kandidaat heeft tenminste een bachelor diploma behaald aan een Universiteit
  • Kandidaat heeft minimaal vijf jaar aantoonbare werkvaring als zelfstandig werkend Data Engineer met ervaring met Python (bijv pandas/polars) SQL en orchestratie (bijv Dagster/Airflow)
  • Kandidaat heeft minimaal vijf jaar aantoonbare kennis en werkervaring van methodes en technologieen op het gebied van data engineering en is in staat om zelfstanding data pipelines te deployen
  • Kandidaat heeft minimaal vijf jaar aantoonbare kennis en ervaring met verschillende modelleringstechnieken zoals One Big Table, Kimball en Data Vault
  • Kandidaat heeft minimaal een jaar ervaring met on-premise / air-gapped omgevingen

Wensen en competenties

Wensen

  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met realiseren van end-to-end toepassingen
  • Kandidaat heeft tenminste een bachelor diploma behaald aan een Universiteit op het gebied van informatica of andere relevante kwantitatieve opleiding.
  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met data engineering werkzaamheden ter voorbereiding op data science/machine learning toepassingen.
  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met MLOps (bijv. MLflow).
  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring opgedaan met (kunnen toepassen) van IT-toepassingen in een operationele omgeving en/of in de Defensie- , Migratie- en Veiligheidsketen
  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met computer science en/of AI en/of software engineering en/of data science en/of een gerelateerd vakgebied

Organisatie en team

De werkzaamheden worden uitgevoerd binnen het initiatief Datagedreven Werken.

De opdracht die het initatief Datagdreven Werken op 1 april 2025 heeft gekregen van I-Board bestaat uit drie onderdelen:

  • een start maken met datagedreven werken door het maken van dataproducten voor de operaties.
  • inrichten datalandschap Kmar
  • geven van een advies over de duurzame inzet van datascience binnen de KMar.

De werkzaamheden van de Data Engineer richten zich met name op het bijdragen in de ontwikkeling van dataproducten voor de operaties.

Opdrachtgever
Ministerie van Defensie

Gespreksinformatie

Niet bekend

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Fee: De administratieve partner rekent een aanvullende fee van € 2,50 boven op het uurtarief.

Overig algemeen: Niet bekend

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr