Logo van Ministerie van Binnenlandse Zaken
Logo van Ministerie van Binnenlandse Zaken

Netwerk Automation Engineer - Ministerie BZK

Europaweg 4, 2711 AH Zoetermeer

Sluit morgen
om 16:00

Begindatum:

4 jan 2027

Einddatum:

31 dec 2027

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

6 okt 2026
Opdracht tarief 80Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Omdat doorleenconstructies binnen deze opdracht niet zijn toegestaan, kunnen wij alleen kandidaten aanbieden die bij onze organisatie in dienst zijn.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst bij onze organisatie

Omschrijving

Ontwikkeling van netwerk automatisering. Het ontwerpen en implementeren van geavanceerde scripts en ansible playbooks voor de automatische configuratie en het beheer van de netwerkinfrastructuur.

Strategisch Automation Design: Bijdragen aan de netwerk automatisatiestrategie door middel van architecturaal advies over het automation framework, orchestration en de deployment-methodieken binnen de netwerkorganisatie.

Als netwerk automation-engineer ga je aan de slag met het ontwerpen, implementeren en beheren van netwerkautomatiseringoplossingen. Je hebt een leidende rol in het realiseren van automatiseringscripts waarin je nauw samenwerkt met netwerkbeheerders en andere belanghebbende waaronder project teams. Je zorgt ervoor dat zoveel mogelijk taken geautomatiseerd kunnen worden.

Je hebt een belangrijke rol in het (door)ontwikkelen van de bestaande automatisering mogelijkheden. Je hebt als netwerk automation-engineer van nature de neiging als zowel het vermogen, om menselijke arbeid zoveel mogelijk te elimineren door het 'weg' te automatiseren.

Om de behoefte van de afnemers goed in kaart te kunnen brengen is het van belang dat je affiniteit hebt met netwerk infrastructuren en bijbehorende technologieen en protocollen.

Je houdt je voornamelijk bezig met het ontwerpen en ontwikkelen van automatiseringscripts gebaseerd op Ansible en CI/CD pipelines. Deze ontwikkelscripts dienen zoveel als mogelijk in een workflow opgenomen te worden waarbij netwerk beheerders een out-of-the-box automatisering oplossing ontvangen. Je hebt inhoudelijke kennis van Ansible, Gitlab en Netbox.

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden:
  • Levert automatisering scripts aan designer, engineer en beheerders;
  • Bijdragen leveren aan een netwerk automatisering strategie;
  • Ontwikkelen van nieuwe automatisering scripts en playbooks;
  • Uitvoeren technische testen;
  • Implementatie/deployment van automatisering scripts.

Eisen

  • Cisco Certified Network Associate (CCNA) of vergelijkbaar
  • Cisco Certified Network Associate Automation (CCNA Automation) of vergelijkbaar
  • Python
  • Linux
  • Aantoonbare kennis en ervaring met het opzetten van een volledig automatisering framework
  • Je bent in staat automatisering scripts te schrijven die nodig zijn om een grootschalig, veilig en stabiel netwerk te automatiseren en te bedienen
  • Aantoonbare kennis van IP-netwerken en ervaring in de toepassing van IP-protocollen, evenals basisprincipes van netwerkanalyse, logging en monitoring
  • 100% op locatie in Zoetermeer

Wensen en competenties

Wensen

  • CCNP automation is een pre
  • Ervaring binnen de (semi) overheid

Competenties

  • Je bent een Netwerk Automation Engineer die ervaring heeft op het gebied van automatisering of software development in combinatie met basis kennis netwerk infrastructuur. Van nature heb jij de neiging zoveel mogelijk 'weg' te automatiseren. Ook heb je een pragmatische instelling: je kunt de wensen van de netwerk beheerders en engineers vertalen naar concrete oplossingen welke out-of-the-box automatisering producten kunnen ontvangen.
  • Teamspeler
  • Analyseren
  • Overtuigingskracht
  • Netwerken
  • Omgevingsbewustzijn
  • Plannen en organiseren
  • Creativiteit

Organisatie en team

Opdrachtgever

Ministerie van Binnenlandse Zaken

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Thuiswerken is niet mogelijk; de rol is volledig op locatie in Zoetermeer.

Overig algemeen:

Let op: de opdracht start (ivm screening) pas 04-01-2027.

Zorg dat alle eisen en wensen in het CV van de professional terug te vinden zijn.

De administratieve partner is HeadFirst.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr