Homepagina
Homepagina
Logo van MBO Amersfoort
Logo van MBO Amersfoort

Scrum Master / Agile Verandercoach DOS

De Nieuwe Poort 21, 3812 PA Amersfoort, Nederland

Sluit over 23 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

6 - 8

Publicatiedatum:

22 okt 2026
Opdracht tarief 115Opdracht uren 6 - 8
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Binnen de Dienst Onderwijsondersteunende Services (DOS) ontwikkelen teams en Product Owners hun agile werkwijze verder. De teams verschillen in ervaring en volwassenheid. Wij zoeken een onafhankelijke Scrum Master die teamoverstijgend als verandercoach bijdraagt aan eigenaarschap, zelforganisatie, samenwerking en continu verbeteren. De inzet wordt in overleg gericht op een team en de relevante afhankelijkheden met andere teams en de organisatie. De Scrum Master neemt de verantwoordelijkheid van teams of Product Owners niet over.

Werkzaamheden
  • Coachen van team en Product Owner op samenwerking, eigenaarschap, zelforganisatie, rolvastheid, prioritering, stakeholdermanagement en transparantie;
  • Ondersteunen van de Product Owner bij productvisie, roadmap en effectieve backlog, zonder besluitvorming over te nemen;
  • Helpen een werkbare balans te vinden tussen operationele werkzaamheden, verbeteren en vernieuwen;
  • Signaleren en constructief bespreekbaar maken van patronen, spanningen en knelpunten binnen en tussen team, Product Owner en organisatie;
  • Inzichtelijk maken en helpen oplossen van impediments; organisatiebrede belemmeringen op het juiste niveau agenderen;
  • Begeleiden van retrospectives en andere Scrum-events waar dit leerwaarde heeft; stimuleren van opvolging van verbeteracties;
  • Ondersteunen van teams in verschillende fasen van agile ontwikkeling, inclusief conflictbegeleiding en teamoverstijgende afhankelijkheden;
  • Afstemmen met andere Scrum Masters en Product Owners over eenduidigheid, kennisdeling en versterking van de rollen binnen DOS;
  • Adviseren van leidinggevenden en stakeholders over toepassing van Agile en Scrum en bijdragen aan verandertrajecten waar passend.

Beoogde resultaten en evaluatie
  • Bij aanvang: gezamenlijke verkenning van ontwikkelbehoefte, concrete verbeterdoelen en passende inzet binnen 6-8 uur per week;
  • Gedurende de opdracht: zichtbare opvolging van verbeteracties en bespreekbare, geadresseerde belemmeringen;
  • Product Owners en team laten groei zien in rolvastheid, eigenaarschap, zelfstandige samenwerking en prioritering;
  • Betere afstemming over afhankelijkheden tussen teams en kennisdeling binnen DOS;
  • Tussentijdse evaluatie na circa 3 maanden en evaluatie voor een eventuele verlenging; aan het einde een korte overdracht van werkwijzen, leerpunten en resterende aandachtspunten.
  • Initieel is de verlengingsoptie aangegeven met 1 maal 6 maanden, en de opdrachtduur verwacht op een totaliteit van 12 maanden totaal.

Eisen

  • Je hebt een aantoonbare afgeronde hbo bachelor opleiding, of een afgeronde mbo 4 opleiding met minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in een vergelijkbare functie;
  • Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als Scrum Master, Agile coach of vergelijkbare coachende rol. Benoem dit concreet in de offerte, criterium 1 staat los van deze eis;
  • Je hebt aantoonbare werkervaring met het begeleiden van teams en Product Owners in een Agile/Scrum-omgeving;
  • Je hebt aantoonbare werkervaring met coaching, teamontwikkeling en het begeleiden van verandering;
  • Je hebt een uitstekende beheersing van het Nederlands in woord en geschrift. Benoem concreet het beheersingslevel in de offerte;
  • Je bent aantoonbaar beschikbaar voor 6 tot 8 uur per week gedurende de overeengekomen opdrachtperiode van 6 maanden initieel en 6 maanden verlenging;
  • Een maximum geoffreerd uurtarief conform functieschaal 10 dat ligt tussen de €90 en €115 exclusief btw, inclusief woon-werkverkeer en fee van de administratieve partner.

Wensen en competenties

Wensen
  • Aantoonbare werkervaring met teamcoaching en ontwikkeling van eigenaarschap en zelforganisatie (30 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met coaching van Product Owners, rolvastheid, prioritering en stakeholdermanagement (25 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met organisatiebrede impediments, veranderprocessen en teamoverstijgende samenwerking (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring in complexe organisaties zoals een onderwijsinstelling (15 punten);
  • Een aantoonbare Scrum Master-certificering, bij voorkeur PSM I of CSM (of gelijkwaardig) (10 punten).

Competenties
  • Coachend vermogen;
  • Organisatiesensitiviteit;
  • Veranderkracht;
  • Reflectief vermogen;
  • Onafhankelijkheid;
  • Rolvastheid;
  • Conflicthantering;
  • Kennisdeling;
  • Faciliteren;
  • Verbinden;
  • Feedback geven;
  • Analytisch vermogen;
  • Daadkracht.

Organisatie en team

Bij MBO Amersfoort kunnen mbo-studenten kiezen uit circa 140 praktijkopleidingen verdeeld over 14 scholen. De organisatie werkt samen met het bedrijfsleven en brancheorganisaties en ontwikkelt zich voortdurend om studenten op te leiden tot zelfbewuste en waardevolle vakmensen.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv's van de kandidaten die in de voorselectie zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:
  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op 26 november 2026 tussen 10.00 uur en 12.45 uur en uitsluitend fysiek op locatie. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen zo spoedig mogelijk bericht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Er is een verlengingsoptie van 1 maal 6 maanden, waarmee de totale opdrachtduur op 12 maanden komt.

Hybride: Werkdagen en aanwezigheid op locatie zijn in overleg. Aanwezigheid bij relevante teammomenten is wenselijk.

Overig algemeen: Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10 met een tarief tussen de €90 en €115. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina's cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma - Di - Wo - Do - Vr. Werkdagen en aanwezigheid op locatie in overleg; aanwezigheid bij relevante teammomenten is wenselijk.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen die voor start binnen moet zijn.
  • BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet je gebruik maken van eigen apparatuur.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr