Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Kadaster
Logo van Kadaster

Software Architect DSO

Hofstraat 110, 7311 KZ Apeldoorn, Nederland

Sluit over 11 dagen

Begindatum:

18 mei 2026

Einddatum:

-

Uren per week:

32 - 40

Publicatiedatum:

18 apr 2026
Opdracht tarief 115Opdracht uren 32 - 40
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Voor de OBO Kadaster zijn wij op zoek naar een enthousiaste Software Architect voor het Alpha team.

Het Alpha team ontwikkelt en beheert drie diensten die worden gebruikt binnen de Omgevingswet. Met de Omgevingswet heeft de overheid de regels voor ruimtelijke ontwikkeling vereenvoudigd en samengevoegd, zodat het bijvoorbeeld makkelijker is om bouwprojecten te starten. De Omgevingswet is een bundeling van 26 wetten en regels over ruimtelijke ordening, wonen, infrastructuur, milieu, water en natuur. Aannemers, ondernemers, overheden en omwonenden kunnen bij één loket snel zien snel wat er mag of mogelijk is in de leefomgeving, Bij hetzelfde loket kunnen meteen vergunningen worden aangevraagd.

Ruimtelijkeplannen.nl is gebouwd voor de Wro, de wetgeving voor bestemmingsplannen die is vervangen door de Omgevingswet. Omdat er nog veel bestemmingsplannen moeten worden vervangen door nieuwe omgevingsplannen, is de voorraad bestemmingsplannen een belangrijke bron van regelgeving. Voor het beheren van de bestemmingsplannen door de bronhouder, biedt Ruimtelijkeplannen.nl een Angular-frontend met een beheerportaal en een kaartviewer.

Informatiehuis Ruimte (IHR) zorgt voor ontsluiting van bestemmingsplannen via API’s, zodat ze gebruikt kunnen worden in het DSO.

OIS (Omgevingsinformatie in Samenhang) maakt het mogelijk om relevante informatie uit zowel bestemmingsplannen als nieuwe omgevingsplannen in samenhang op te halen via een API. Deze API wordt gebruikt door de DSO Viewer en derden in het kader van het Open Stelsel voor Derden.

De diensten worden ontwikkeld en beheerd door het Kadaster. Het Kadaster is hierbij ketenpartner in het Digitaal Stelsel van de Omgevingswet (DSO). We zijn samen met andere ontwikkelpartners georganiseerd in operationele beheerorganisaties (OBO’s). De diensten die de verschillende OBO’s ontwikkelen en beheren, vormen de operationele keten van het DSO-LV.

De teams binnen de OBO’s werken nauw samen om de gewenste functionaliteit voor het programma Digitaal Stelsel Omgevingswet te realiseren. In dat programma werken verschillende organisaties op een Agile wijze samen op basis van het SAFe-framework. Dat betekent onder andere dat er wordt gewerkt in sprints van 2 weken en Program Increments van een kwartaal.

Samen met twee collega-architecten zorg je voor kennisdeling en ondersteun je de teams bij de realisatie van klantvragen. Daarbij bewaak je de kaders van de technische en functionele architectuur en veiligheidsrichtlijnen. Je zorgt voor goed ontwikkelde functionaliteiten, die goed te onderhouden en te beheren zijn. In samenwerking met de ketenpartners breng je systeemprestaties naar het gevraagde niveau. Je geeft adviezen over kwaliteitsverbetering en complexiteitreductie en biedt je technische ondersteuning. Betrouwbaarheid, veiligheid, prestaties en onderhoudbaarheid zijn voor jou prioriteiten. Je expertise kan worden gevraagd bij meerdere diensten in de OBO Kadaster.

De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn:

  • Werken in een SAFe/Agile omgeving (o.a. deelnemen aan Scrum en Program Increment events).
  • Ontwerpen en bewaken van de software architectuur van specifieke applicaties.
  • In samenwerking met je twee collega software-architecten het systeemconcept neerzetten.
  • Ondersteunen van de realisatie van klantvragen binnen architectuurkaders.
  • Zorgen dat ontwikkelde functionaliteit goed te onderhouden en te beheren is.
  • Bewaken van de kaders van veiligheidsrichtlijnen.
  • Richting bieden aan het ontwikkelteam bij het ontwerpen van nieuwe functionaliteiten.
  • Adviseren over kwaliteitsverbetering en complexiteitsreductie.

Eisen

  • De professional beheerst de Nederlandse taal vloeiend, in woord en geschrift (taalniveau Nederlands minimaal B2).
  • Aantoonbaar Academisch werk- en denkniveau, bij voorkeur op basis van een afgeronde universitaire opleiding informatica.
  • Minimaal 5 jaar ervaring met systeemontwikkeling.
  • Minimaal 3 jaar ervaring met applicatie- en software architectuur.
  • Minimaal 3 jaar ervaring met API-development.
  • Minimaal 1 jaar ervaring met software exploitatie op cloud platforms.
  • Minimaal 1 jaar ervaring met succesvol samenwerken in omgevingen met een politiek/bestuurlijk karakter.
  • Aantoonbare kennis van- en minimaal 3 jaar ervaring met SAFe/Agile, Scrum en DevOps.
  • Aantoonbare ervaring met het merendeel van de bovengenoemde technieken, methoden en tools (zie opdrachtomschrijving).

Wensen en competenties

Wensen

  • U geeft een beschrijving van je ervaring als Software Architect en je achtergrond in systeemontwikkeling (40 pt).
  • U geeft een beschrijving van je ervaring met IT-projecten met een politiek/bestuurlijk karakter en je rol en handelswijze daarin. Indien je ervaring heeft met softwareontwikkeling voor het DSO, kunt hier dieper op ingaan (30 pt).
  • U beschrijft je ervaring met API-development en met grootschalige data uitwisseling en verwerking (30 pt).

Competenties

  • Resultaatgericht
  • Helicopterview
  • Besluitvaardig en vasthoudend; kan zijn/haar eigen pad trekken in complex krachtenveld
  • In staat om zelfstandig binnen een organisatie te bewegen en omgevingssensitief
  • Communicatief zowel schriftelijk als mondeling sterk
  • Klantgericht
  • Proactief en initiatiefrijk
  • Teamspeler
  • Analytisch vermogen

Organisatie en team

Het Kadaster registreert en verstrekt gegevens over de ligging van vastgoed in Nederland en de daarmee samenhangende rechten, zoals eigendom en hypotheek. Als zelfstandig bestuursorgaan is dat onze wettelijke taak. Onze gegevens bieden houvast bij het onderzoeken van maatschappelijke vraagstukken, of het nu gaat om de beste route voor een nieuwe snelweg, actuele ontwikkelingen op de woningmarkt of het in beeld brengen van leegstand.

Je wordt onderdeel van het Alpha -team. Wij bestaan uit 5 ontwikkelaars, een informatieanalist en een Product Owner. Daarbij worden we ondersteund door een Scrum Master, een software architect, integratiespecialisten en functioneel beheerders.
Wij werken met Agile Scrum in sprints van 2 weken. Dagelijks hebben we een stand-up, en elke sprint een planning, demo, retrospective en meerdere refinements. We proberen elkaar scherp te houden op ons sprintdoel, en vinden het belangrijk dat een retrospective afwisselend en zinvol is.
We doen DevOps, wat betekent dat we volledig verantwoordelijk zijn voor onze applicaties, van idee tot productie.

Naast je werk als Software Architect bij het Alpha team wordt je kennis en ervaring gevraagd bij het Platform-team dat de exploitatie-omgeving van de applicaties op Public Azure beheert. Het gaat hier om meedenken over het applicatienetwerk, intern op onze Kubernetes-clusters en extern met onze ketenpartners en over de diverse tooling die gebruikt wordt om het beheer en exploitatie te ondersteunen.

Gespreksinformatie

Beoordeling

De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de professionals in onderlinge vergelijking op de gunningscriteria.

De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (Stap 2 in de beoordeling). De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

In het verificatiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professionals voldoen aan het bovengenoemde profiel. Het verificatiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de opdrachtgever het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige professionals worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op woensdag 6 mei 2026. Deze datum staat vast en hier wordt niet van afgeweken.
De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 4 mei 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: 1x 6 maanden

Hybride: minimaal 2 dagen per week op kantoor aanwezig zijn. Welke dagen dit zijn gaat in overleg met de manager en het team.

Overig algemeen:

Geheimhoudingsverklaring
Het Kadaster verplicht geselecteerde administratieve partner haar in te zetten professional een geheimhoudingsverklaring (zie bijlage 2c) te laten tekenen. De geheimhoudingsverklaring dient bij het Kadaster ondertekend in het bezit te zijn bij aanvang van de werkzaamheden.

VOG
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 12. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

CV-eisen
Maximaal 10 pagina’s A4, opgesteld in het Nederlands. De motivaties op de eisen en de antwoorden op de gunningscriteria dienen binnen het opgegeven aantal pagina’s te worden opgenomen.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nikki Nowack via nikki.nowack@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur