Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Kadaster
Logo van Kadaster

Scrum Master

Hofstraat 110, 7311 KZ Apeldoorn, Nederland

Sluit over 10 dagen

Begindatum:

1 jul 2026

Einddatum:

-

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

31 mrt 2026
Opdracht tarief 100Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Als Scrum Master kijk je met een frisse blik naar onze werkwijze en processen. Je helpt teams om efficiënter en effectiever te worden in wat zij doen, in het bijzonder doe je wat nodig is om onze teams in staat te stellen om meerwaarde te creëren voor onze klanten.

De werkomgeving is dynamisch en verandert snel. Je krijgt te maken met nieuwe technologieën en met legacy. De teams zijn georganiseerd in ‘waardestromen’, en zijn ieder op een verschillend niveau met agile en agile methodieken bezig. Ben jij diegene die niet alleen de teams maar ook de complexe omgeving eromheen kan motiveren en laten groeien?

Je komt terecht in een organisatie die ervaren is in Scrum, Agile en SAFe. Je gaat aan de slag binnen een dynamische en bedrijf kritische omgeving als Scrum Master voor twee nauw verbonden teams: Enterprise Service Management (ESM) en Service Integration And Management (SIAM).

Deze teams vormen de ruggengraat van de IT-dienstverlening, waarbij een sterke onderlinge afhankelijkheid de norm is. De context is complex: je acteert in een multi-vendor landschap met een diverse mix van interne medewerkers en externe partners. Dit vraagt om een coach die niet alleen de processen begrijpt, maar ook de verschillende belangen en culturen feilloos aan elkaar weet te knopen. De focus ligt op het transformeren van de samenwerking naar een volgend volwassenheidsniveau, waarbij eigenaarschap en een gezamenlijke visie centraal staan.

Je bent een verbindende factor voor de teams en hebt oog voor de teamleden, je kunt goed luisteren en bent omgevingssensitief. Jij voelt je verantwoordelijk voor de prestaties van het team en wilt er samen een succes van maken. 

Daarnaast heb je nauw contact met de andere Scrum Masters en PO’s in de functionele keten, binnen en buiten het Kadaster. Je hebt aandacht voor de samenwerking met andere teams. En je kan goed overweg in een politiek gevoelige omgeving.

Belangrijkste technieken, methoden en tools

  • Agile & Agile principes
  • Scrum, Kanban, Scrumban, DevOps
  • SAFe Scaled Agile
  • O365, Sharepoint, Teams en Jira

Om succesvol te zijn in deze rol, maak je gebruik van een breed palet aan Agile-instrumenten en coaching technieken:

  • Frameworks & Methoden: Agile/Scrum, SIAM-principes, het Tuckman-model voor teamontwikkeling en Value Stream Coaching.
  • Sessie-facilitatie: Expertise in het organiseren van kwartaalsessies en Big Room Planning om afhankelijkheden over teams en leveranciers heen inzichtelijk te maken.
  • Besluitvorming: Het aanleren en toepassen van diverse technieken voor gedragen besluitvorming binnen teams en management.
  • Planning & Strategie: Ervaring met het opzetten van Roadmaps in combinatie met Rolling Forecasts om wendbaarheid en voorspelbaarheid te vergroten.
  • Tooling: Diepgaande kennis van zowel Jira (voor voortgang en metrics) als ServiceNow (voor de ESM/SIAM-processen).

Verantwoordelijkheden

De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn:

  • Teamcoaching & Interventies: Het verhogen van de teamvolwassenheid en het versterken van de onderlinge verbondenheid. Je voert gerichte teaminterventies uit om de psychologische veiligheid, het moraal en het eigenaarschap binnen de teams te vergroten.
  • Facilitatie: Je faciliteert de standaard Scrum-events en specifieke afstemmingsmomenten tussen ESM en SIAM om de ketensamenwerking te optimaliseren.
  • Organisatie coaching: Je coacht het operationeel management en de Head of SIAM in hun rol binnen de Agile-transformatie. Daarnaast ondersteun je Product Management bij het vertalen van strategische doelstellingen naar concrete operationele acties.
  • Keten-regie: Je beheert de complexe afhankelijkheden in de multi-vendor situatie en zorgt dat de neuzen van alle stakeholders dezelfde kant op staan wat betreft de productvisie en het voortbrengingsproces.
  • Procesoptimalisatie: Begeleiden van de organisatie bij de implementatie van waardestroom-denken en het continu verbeteren van de flow van levering.

Eisen

  • Minimaal HBO werk- en denkniveau.
  • Minimaal 3 jaar ervaring met het Tuckman-model voor teamontwikkeling en het Value Stream Coaching.
  • Minimaal 3 jaar ervaring als Scrum master en/of Agile coach.
  • Aantoonbaar ervaring met werken met SIAM-principes en SIAM-processen.
  • Relevante certificering als Scrum master/Agile coach (minimaal PSM1 of equivalent).
  • Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift.

Wensen en competenties

Wensen

  • Beschrijving van een specifieke casus hoe je de productiviteit van een scrum team naar een hoger niveau hebt weten te tillen.
  • Ervaring als Scrum Master in een multi-vendor landschap.
  • Beschrijving van ervaring met het vertegenwoordigen van (meerdere) teams in Agile omgeving, welke uitdagingen je daarbij tegenkomt en hoe je dergelijke situaties aanpakt.
  • Aantoonbare expertise en competenties die een meerwaarde leveren voor het team.
  • Ervaring in grote overheidsprojecten met politieke gevoeligheid.

Competenties

  • Lange termijn resultaatgericht
  • Holistisch
  • Helicopterview
  • Empathisch
  • Daadkrachtig; kan zijn/haar overzicht bewaren in een snel veranderende werkomgeving
  • In staat om zowel zelfstandig als in teamverband binnen een organisatie te bewegen en acteren
  • Communicatief zowel schriftelijk als mondeling sterk
  • Klantgericht
  • Proactief en initiatiefrijk
  • Teamspeler
  • Analytisch vermogen

Organisatie en team

Kadaster
Het Kadaster registreert en verstrekt gegevens over de ligging van vastgoed in Nederland en de daarmee samenhangende rechten, zoals eigendom en hypotheek. Als zelfstandig bestuursorgaan is dat onze wettelijke taak. Onze gegevens bieden houvast bij het onderzoeken van maatschappelijke vraagstukken, of het nu gaat om de beste route voor een nieuwe snelweg, actuele ontwikkelingen op de woningmarkt of het in beeld brengen van leegstand.

Gespreksinformatie

Stap 1: Beoordeling door opdrachtgever
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten in onderlinge vergelijking op de gunningscriteria.

De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Verificatiegesprek
In het verificatiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel. Het verificatiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie.

De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de opdrachtgever het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Datum verificatiegesprekken
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op maandag 20 april 2026. Deze datum staat vast en hier wordt niet van afgeweken.
De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op woensdag 15 april 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 persoon

Optie tot verlenging: 1x 12 maanden

Hybride: minimaal 2 dagen per week op kantoor aanwezig te zijn. Welke dagen dit zijn gaat in overleg met de manager en het team.

Overig algemeen:

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 11. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Geheimhoudingsverklaring
Het Kadaster verplicht geselecteerde professional een geheimhoudingsverklaring (zie bijlage 2c) te laten tekenen. De geheimhoudingsverklaring dient bij het Kadaster ondertekend in het bezit te zijn bij aanvang van de werkzaamheden.

VOG
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.

Administratieve partner als bemiddelaar
Voor deze opdracht treedt administratieve partner op als bemiddelaar. Ook maakt het Kadaster gebruik van de dienstverlening van administratieve partner voor de urenregistratie van de werkzaamheden. Dat betekent dat de professional een rechtstreekse opdrachtovereenkomst aangaat met het Kadaster wat betreft de uitvoering van de werkzaamheden. En daarnaast gaat de professional een aparte overeenkomst met administratieve partner aan waarin de vergoeding voor de geleverde bemiddeling en het verplichte gebruik van het urenregistratie-systeem van administratieve partner worden vastgelegd.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via sybren.hindriks@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: di, wo, do, vr
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr