Bekijk de opdracht ook op opdrachtinformatiemanagement.nl voor aanvullende ondersteuning binnen het vakgebied Informatiemanagement.
Logo van Hoogheemraadschap van Delfland
Logo van Hoogheemraadschap van Delfland

Inhuur Functioneel beheerder

Hoogheemraadschap van Delfland

Phoenixstraat 32, 2611 AL Delft, Nederland

Sluit over 14 dagen

Begindatum:

17 aug 2026

Einddatum:

31 dec 2026

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

13 jul 2026
Opdracht tarief 104Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Voor deze opdracht zoeken we een Functioneel Beheerder die een verbindende rol weet te vervullen tussen gebruikers, leveranciers en de organisatie. Je begrijpt de wensen van gebruikers, vertaalt deze naar passende oplossingen en zorgt ervoor dat applicaties optimaal worden ingericht en beheerd. Ook pak je vraagstukken en incidenten voortvarend op en zorg je voor een passende afhandeling.

Een belangrijk onderdeel van de opdracht is het overnemen en verder professionaliseren van het beheer van applicaties die momenteel nog niet onder regie van de IT-afdelingen vallen. Je brengt structuur aan, creëert overzicht en zorgt ervoor dat het beheer toekomstbestendig wordt ingericht. Daarnaast lever je een actieve bijdrage aan projecten door jouw expertise op het gebied van functioneel beheer in te zetten.

Je werkt nauw samen met collega-Functioneel Beheerders en deelt graag jouw kennis en ervaring. Door anderen te ondersteunen en mee te denken over verbeteringen, draag je bij aan de verdere ontwikkeling en professionalisering van het functioneel beheer binnen de organisatie.

Wij zoeken iemand die zelfstandig werkt, initiatief toont en graag bouwt aan duurzame beheerprocessen. Iemand die niet terugschrikt voor nieuwe applicaties, maar juist enthousiast wordt van het ontdekken, verbeteren en inrichten ervan.

Eisen

  • Je bent beschikbaar voor 36 uur per week vanaf 17 augustus 2026.
  • Je CV moet uit maximaal drie (3) pagina's bestaan en moet voorzien zijn van ten minste twee (2) referenten inclusief de contactgegevens van de referent.
  • Je hebt aantoonbaar HBO werk- en denkniveau.
  • Je hebt minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als Functioneel beheerder binnen complexe landschappen met diverse applicaties in verschillende domeinen.
  • Je hebt kennis van beheerprocessen (ITIL).
  • Je bent geen ZZP'er.

Wensen en competenties

Wensen

  • Je hebt ervaring met casusaanpak voor functioneel beheer in een dynamische omgeving, blijkend uit een uitgewerkte casus. (Weging: 70%)
  • Je hebt meer dan drie (3) jaar aantoonbare kennis van beheerprocessen (BiSL). (200 punten)

Competenties

  • Communicatieve vaardigheid
  • Resultaatgerichtheid
  • Oplossingsgerichtheid
  • Zelfstandigheid

Organisatie en team

In een van de meest laaggelegen en – met 1,2 miljoen inwoners en 40.000 bedrijven op 41.000 hectare – meest dichtbebouwde delen van de Randstad zorgt Delfland voor droge voeten en schoon en gezond water. Wij werken met inwoners en bedrijven aan een klimaatbestendige en prettige leefomgeving. In de afgelopen jaren heeft Delfland flinke stappen gemaakt in het voorkomen van wateroverlast, het groener maken van de leefomgeving in en om het water en het verbeteren van de waterkwaliteit.

Nederland is gevormd door water en menskracht. Door de eeuwen heen is ons land zo aangepast, dat het bestand is tegen de grillen van het water. Dijken aanleggen gebeurde in gezamenlijkheid en werd gekenmerkt door consultatie, consensus en compromis met gebiedspartners en bewoners. Delfland benut deze historische kracht optimaal bij het uitoefenen van zijn zorg voor de bewoonbaarheid van het land en de bescherming en verbetering van het leefmilieu. Daartoe staat het waterschap midden in de maatschappij en blijft het zoeken naar een optimaal maatschappelijk effect.

Gespreksinformatie

De drie (3) professionals die het hoogste scoren worden uitgenodigd voor een matchgesprek. De gesprekken vinden plaats op 30 juli 2026, tussen 12:00 uur en 15:00 uur, op locatie.

Het matchgesprek duurt ongeveer 30 à 45 minuten. In het gesprek word je beoordeeld op werk/opdrachtinhoudelijke aspecten, de match met de organisatie en de benodigde competenties.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: De opdracht kan twee (2) maal verlengd worden met zes (6) maanden.

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen: Vóór aanvang van de opdracht dien je in het bezit te zijn van een VOG. Deze kan eenmalig gedeclareerd worden.

Voorafgaand aan de start van de werkzaamheden moet je de volgende documenten aanleveren:

  • Persoonsgegevens
  • Ondertekende Geheimhouding- en integriteitverklaring

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr